środka, 25 maja 2016 napisz DONOS@

****************** ROK SZKOLNY 2015/2016 ****************

Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 29 stycznia 2015 12:20
Data ostatniej edycji: 2015-08-27 09:44:00

PLAN LEKCJI

 

Nowy plan lekcji obowiązujący od 8 lutego 2016 r. dla poszczególnych klas w załacznikach poniżej

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 27 września 2012 19:43
Data ostatniej edycji: 2016-02-01 21:43:15

Załączniki:

ZEBRANIE Z RODZICASMI I KONSULTACJE

Najbliższe zebrania klasowe oraz konsultacje dla rodziców

odbędą się 17.05.2016 roku

o godzinie 16:00


 


Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 29 października 2015 10:55
Data ostatniej edycji: 2016-05-16 07:52:04

FINAŁ POWIATOWY LUDOWYCH ZESPOŁÓW SPORTOWYCH W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM

16.04.2016 roku w hali sportowej w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Łomży odbył się finał powiatowy Ludowych Zespołów Sportowych w indywidualnym tenisie stołowym. W turnieju uczestniczyły gimnazja z terenu powiatu łomżyńskiego oraz Miasta Łomży. Dziewczęta z  Publicznego Gimnazjum nr 9 w Łomży zajęły następujące miejsca: I miejsce -  Aleksandra  Andrzejczyk, II miejsce - Wiktoria  Łuba oraz III miejsce - Zuzanna Starczewska. Natomiast chłopcy z naszego gimnazjum zaprezentowali się następująco: II miejsce Karol Ceran, III miejsce Cezary Cieślik.  Opiekunem był Andrzej Rogiński

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 06 kwietnia 2016 23:00
Data ostatniej edycji: 2016-05-06 14:34:58

ŚWIĘTO SZKOŁY

W dniu 13 kwietnia 2016 roku  w Publicznym Gimnazjum nr 9 w Łomży odbyła się uroczysta akademia z okazji 14 rocznicy nadania szkole imienia Rodziny Lutosławskich. 
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Montaż  słowno-muzyczny na temat Rodziny Lutosławskich  przedstawili uczniowie z klas Ia, Ib, IIa, IIb, IIc, IId oraz IIIa przygotowani przez p. S. Kukowską, p. W. Radomską, p. J. Czerwonko oraz p. M. Grzymałę. Uczniowie gimnazjum dowiedzieli się, jak wiele nasza mała ojczyzna zawdzięcza członkom rodziny Lutosławskich z pobliskiego Drozdowa, którzy swoją pracą przyczynili się do rozwoju tej miejscowości jak i okolicznych wsi. Braci Lutosławskich działających w różnych dziedzinach życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego łączyło ogromne umiłowanie kraju. Byli wielkimi patriotami oraz ludźmi o wielu talentach. Młodzież naszego gimnazjum bierze przykład z Patrona Szkoły i rozwija swoje zainteresowania oraz różnorodne talenty, czego dowodem była przedstawiona podczas uroczystości prezentacja multimedialna ukazującą osiągnięcia uczniów zarówno w dziedzinach artystycznych, naukowych, jak i sportowych. Pani dyrektor Wiesława Masłowska, kończąc uroczystość,  podkreśliła, że Święto Szkoły jest wyjątkowym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej, gdyż  uświadamia, jak ważną rolę w życiu młodego człowieka odgrywa szkoła, która nie tylko edukuje, ale i wychowuje, integruje, uczy patriotyzmu, poszanowania wyższych wartości i wspiera rozwój młodego człowieka.

Opr. W. Radomska
S. Kukowska

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 06 maja 2016 14:35
Data ostatniej edycji: 2016-05-06 14:40:25

Festyn ,,Trzymaj formę” w Gimnazjum nr 9 w Łomży

W Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży już po raz piąty odbył się festyn „Trzymaj Formę”. W przygotowanie tego przedsięwzięcia zaangażowani byli pracownicy szkoły, uczniowie i rodzice. Program wpisał się w tradycję placówki, a jego celem jest promowanie zdrowego stylu życia, żywienia, a także kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Wójt Gminy Łomża p. Piotr Kłys, rodzice, uczniowie ze szkół podstawowych z Gminy  Łomża i miasta  Łomża wraz ze swoimi opiekunami.
Festyn rozpoczęła p. dyrektor W. Masłowska od przywitania wszystkich i przekazania informacji na temat roli zdrowego stylu życia w rozwoju każdego z nas. Mówiła  także o nawykach żywieniowych, które sprzyjają zdrowemu stylowi życia i są kluczem do poprawy jego jakości.  Kolejno można było wysłuchać prelekcji p. E. Dmochowskiej-dietetyka Natur- House, która przedstawiła tajemnice idealnego żywienia. Na festynie wystąpiła ze swoją grupą taneczną  D. Iwanowicz ze Studia Tańca BK STEP  i  P. Raciborska – absolwentka Gimnazjum nr 9- w tańcu Dżajf.
Na uroczystości zaprezentowali się chłopcy z Bokserskiego Klubu Sportowego –Tiger, a trener p. M. Fabiszewski zachęcał uczniów do aktywności fizycznej i wzięcia udziału w treningach. Grupa ratownicza ,,Nadzieja” przeprowadziła pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie Zespołu  Szkół Weterynaryjnych  zdradzili tajemnice  carvingu i pokazali, jak można tworzyć  owocowe i warzywne dekoracje.
Na scenie zaprezentował się szkolny  teatr ,,Iskierka” w sztuce  dotyczącej problemu uzależnienia od mass mediów, a szczególnie od Internetu i telewizji.
Pani K. Sobocińska z Nadleśnictwa  Łomża zachęcała do uprawiania sportu, zaprezentowała karty ćwiczeń dla biegaczy i zapraszała do udziału w konkursach. W trakcie imprezy  odbyło się kilka sportowych konkurencji - hokejowy slalom, skoki w workach, wyścig z przeszkodami, prowadzenie piłki nożnej. W rywalizacji  wzięli  udział  uczniowie ze szkół  podstawowych  z Gminy Łomża: SP Konarzyce, Kupiski, Podgórze, Wygoda, Czaplice, Pniewo, Puchały i ze SP nr 2 w  Łomży. W czterech konkurencjach sprawnościowych najlepszymi drużynami okazały się: I miejsce- SP Kupiski, II miejsce- SP Pniewo, III miejsce- SP Konarzyce. Zawodnicy zostali nagrodzeni  pucharami i dyplomami. Na festynie wręczono dyplomy uczennicom, które wzięły udział w konkursie plastycznym na plakat ,, Życie wolne od nikotyny”. I miejsce zajęła A. Gołaś, II-  K. Skrzeczkowska i D. Żelechowska.
Oprócz występów, pokazów i rywalizacji sportowych można było podziwiać stoiska przygotowane przez uczniów, pod kierunkiem wychowawców. Gimnazjaliści w różnorodny sposób promowali zdrowe żywienie. Stoły przyciągały wyglądem, kolorystyką, zachęcały do  odwiedzenia i degustacji. Bardzo szybko znikały ze stołów zdrowe sałatki, soki, desery, koktajle. Ogromnym powodzeniem cieszył się nabiał z OSM w Piątnicy i pieczywo z piekarni ,, Sulima”, Zawady Przedmieście i z Jeziorka.
Festyn ,, Trzymaj formę” był  dobrą formą promocji Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży, a także uświadomił wielu osobom, że poprzez zdrowe odżywianie, właściwą dietę oraz aktywność fizyczną można bardzo długo cieszyć się wspaniałą formą i zdrowiem.

Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 08 kwietnia 2016 15:03
Data ostatniej edycji: 2016-04-09 13:25:14

SMACZNIE I ZDROWO

Dzięki pani dyrektor Wiesławie Masłowskiej, która zgłosiła szkołę do udziału w programie Jabłka dla szkół , po raz kolejny  społeczność Publicznego Gimnazjum nr9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży  mogła delektować się tym polskim, smacznym owocem. Celem programu jest zmiana nawyków żywieniowych młodych ludzi poprzez zwiększenie udziału owoców w codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Agencja Rynku Rolnego, koordynator tego programu, dostarczyła 4 kwietnia do naszej placówki aż dwie  tony  jabłek. Każdy uczeń mógł zjeść dowolną ich liczbę na przerwie i wziąć do domu. Akcja „jabłko” spowodowała, że u nas już zapachniało sadem. Owoce w szkole  świetnie wpisują się też w „rewolucyjną” zmianę w Piramidzie Żywienia  Anno Domini 2016, u której podstaw leżą owoce i warzywa  zalecane do spożywania jak najczęściej i w jak największych ilościach. Tak więc u nas skrzyń ubywa – na zdrowie!!! :)


M. Nasiadko

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 06 kwietnia 2016 08:38
Data ostatniej edycji: 2016-04-06 08:45:49

EGZOTYCZNE ZWIERZĘTA W PG 9

W dniach 8-9 marca w naszej szkole gościliśmy p. Jarosława Rejmera, który jest niezwykłym hodowcą i miłośnikiem zwierząt egzotycznych, towarzyszyła mu p. Barbara Czuber. Przybyli do nas z Torunia z częścią swojej ogromnej kolekcji zwierząt. Uczniowie naszej szkoły mogli podziwiać z bliska m.in. pajęczaki, skorupiaki, gady, owady i inne zwierzęta - okazy wyjątkowo rzadkie. Wszystkie zwierzęta przebywały w terrariach, z których niechętnie chciały wychodzić. Oprócz doznań wizualnych dowiedzieliśmy się również, w jakim środowisku żyją i czym się żywią te organizmy. Większość tych gatunków pochodziła z Azji, Afryki i Ameryki Południowej. Okazy, które widzieliśmy, żyją w naturalnym środowisku, ale niektórym grozi wyginięcie.
Uczniowie byli bardzo zainteresowani żywą lekcją biologii. Na pewno wiedza zdobyta podczas tego spotkania  na trwałe wpisze się w naszą pamięć. Większość uczniów zainteresowała się kameleonami, które zmieniają kolor oraz straszykami - tańczącymi owadami. Była nawet możliwość zakupu zwierzątka.

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 06 kwietnia 2016 22:44
Data ostatniej edycji: 2016-04-19 10:59:17

LEKCJA INFORMATYKI O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

23 marca 2016 r. w Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży  odbyła się specjalna lekcja informatyki o ochronie danych osobowych pod tytułem „Twoje dane to ty – jak chronić to co najcenniejsze”.  Autorami scenariusza tych zajęć były: p. Anna Eliza Pawelec i p. Magdalena Rakowska-Grochowska. Celem przeprowadzenia lekcji było przede wszystkim zapoznanie uczniów z  najważniejszymi pojęciami związanymi z ochroną danych osobowych i uświadomienie ich o zagrożeniach i sposobach ochrony danych w sieci. Gimnazjaliści pracowali w grupach nad zadaniami, których rozwiązania nauczyciel przedstawiał za pomocą ciekawych prezentacji multimedialnych i krótkich filmów nakręconych przez uczniów PG9. Wszystkim lekcja bardzo się spodobała i okazała się bardzo pomocna w życiu codziennym uczniów.

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 04 kwietnia 2016 23:43

FINAŁ POWIATOWY W INDYWIDUALNYM BADMINTONIE

W dniu 6.03.2016 roku w hali sportowej w Publicznym Gimnazjum w Nowogrodzie odbył się finał powiatowy w indywidualnym badmintonie. W turnieju uczestniczyło siedem gimnazjów z terenu powiatu łomżyńskiego. Dziewczęta z  Publicznego Gimnazjum nr 9 w Łomży zajęły następujące lokaty: VII miejsce - Wioleta Witczak, VIII miejsce - Dominika Smekta, IX miejsce – Klaudia Polakowska, XIII miejsce Nikola Trzcińska. W punktacji drużynowej dziewczęta  zajęły II miejsce. Natomiast chłopcy z naszego gimnazjum zajęli następujące miejsca: Adrian Krajewski – IV miejsce, Jakub Kowalczyk – VII miejsce, Mateusz Jankowski – IX miejsce oraz Dominik Krajewski – XIII miejsce. W punktacji drużynowej chłopcy zajęli miejsce III. Opiekunem był Andrzej Rogiński.

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 07 marca 2016 18:53
Data ostatniej edycji: 2016-03-08 22:00:31

DNI OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH

Komitet Ministrów Rady Europy ustanowił 28 stycznia Dniem Ochrony Danych Osobowych. Obchodzony jest on w rocznicę sporządzenia Konwencji 108 Rady Europy z 1981r.. Jest  to  najstarszy akt  prawny o zasięgu międzynarodowym, który reguluje  zagadnienia  związane
z ochroną danych osobowych. 
W związku z przystąpieniem naszej szkoły do programu GIODO w dniach 1.03 – 3.03.2016r.  obchodziliśmy w naszej  szkole Dni  Ochrony  Danych  Osobowych.  Już dużo wcześniej w placówce odbyło się szereg lekcji, na których uczniowie dowiedzieli się nt. działalności GIODO, ochrony danych osobowych, ale przede wszystkim prywatności w Internecie, czy cyfrowej tożsamości. Wiedza zdobyta na zajęciach z pewnością przeciwdziała niefrasobliwości młodych ludzi, którzy często udostępniają swoje dane czy naruszają  prywatność osób postronnych.  Nie ulega wątpliwości, że kształtowanie umiejętności w zakresie prawidłowego funkcjonowania człowieka w świecie, zwłaszcza w środowisku cyfrowym, w świecie mediów jest jednym z ważniejszych wyzwań, które stoją przed szkołą i domem rodzinnym młodego człowieka.  Dlatego oficjalne obchody ochrony danych osobowych połączyliśmy z działaniami na rzecz bezpieczeństwa i prywatności w sieci. W ramach obchodów przeprowadziliśmy szeroko zakrojoną akcję informacyjną. Młodzież wykonała gazetkę ścienną, którą wyeksponowano w centralnym miejscu w szkole. Na godzinie wychowawczej uczniowie przeprowadzili quiz wśród młodzieży nt. ochrony danych osobowych. Wyłoniono też po jednej osobie do międzyklasowego konkursu wiedzy na ww. temat. Obędzie on się w marcu br.
Wszystkie działania zrealizowano w celu podniesienia poziomu wiedzy i wykształcenia pozytywnych nawyków dotyczących ochrony danych osobowych, a przede wszystkim  w trosce o bezpieczeństwo młodzieży w świecie realnym i cyberprzestrzeni.


M. Nasiadko

 

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
wt, 08 marca 2016 22:00
Data ostatniej edycji: 2016-03-08 22:05:23

FINAŁ KONKURSU NA ULOTKĘ PROMUJĄCĄ PROGRAM „TWOJE DANE – TWOJA SPRAWA”

12 lutego 2016 roku został rozstrzygnięty konkurs na ulotkę promującą program „Twoje dane - Twoja sprawa”. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o ochronie danych osobowych i uwrażliwienie uczniów na ochronę swojej prywatności. Trzynastu uczniów naszego gimnazjum nadesłało swoje prace, spośród których komisja konkursowa wyłoniła trzy najlepsze. Pierwsze miejsce zajęła uczennica Katarzyna Tomaszczyk z klasy IA, drugie miejsce: Krystian Maziarczuk z klasy IIA, trzecie miejsce: Karol Jankowski z klasy IIIE. Koordynatorem konkursu był pan Marek Grzymała, nauczyciel informatyki. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w przyszłych konkursach.

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 29 lutego 2016 14:31
Data ostatniej edycji: 2016-02-29 14:38:38

UCZNIOWIE PG NR 9 W ŁOMŻY FERIE ZIMOWE SPĘDZILI W KARKONOSZACH

 

W dniach 30.01 - 05.02.2016r.  dwudziestoosobowa grupa młodzieży naszego gimnazjum pod opieką pań: A. Pawelec i M. Nasiadko była na zimowisku w Ośrodku Wczasów Dziecięcych „MARGO”w Bukowcu. Głównym celem wyjazdu było aktywne spędzenie ferii zimowych, poznanie walorów przyrodniczych Karkonoszy, a także integracja młodzieży. Wrażeń nie brakowało. Wycieczka z przewodnikiem po romantycznej ścieżce w Bukowcu, zwiedzanie Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska czy zajęcia plastyczne i muzyczno-ruchowe z instruktorkami – to tylko niektóre z atrakcji. Na zimowisku odbyły się też wycieczki jednodniowe do Karpacza i Szklarskiej Poręby. W Karpaczu uczniowie zwiedzali Świątynię Wang, Muzeum Klocków Lego. Podziwiali też krajobraz na zaporze Łomnica nad Jeziorem Łomnickim. Wszystkim, bez wyjątku, spodobał się też „Dziki Wodospad”, a niezapomnianych wrażeń dostarczyło wejście na skocznię „Orlinek”, z której niegdyś skakał sam Adam Małysz. Karpacz zapewnił młodzieży jeszcze jedną atrakcję – niezliczone rzeźby Ducha Gór i przydrożne, magiczne kamienie z napisami, odkrywane na każdym kroku. Niezapomnianą okazała się również wyprawa do Szklarskiej Poręby z przewodnikiem. Pan Piotr Norko oczarował wszystkich opowieściami o Karkonoskim Parku Narodowym. Uczniowie byli pod wrażeniem niezwykle pięknego, naturalnego wodospadu „Szklarka” i zaciekawieni grobem Liczyrzepy – Ducha Gór. Ci bardziej odważni chcieli wejść na ruchomy kamień „Chybotek”, najwyżej położony kamień o średnicy ok. 4 m, wsparty tylko w dwóch miejscach. Zwiedziliśmy także Leśną Hutę – hutę szkła, gdzie mogliśmy zobaczyć, jak od podstaw tworzy się szklane figurki oraz odbyliśmy wycieczkę do Sztolni Kowarskiej, gdzie dawniej wydobywano uran. W ośrodku MARGO również nie brakowało atrakcji – dyskoteki, ognisko z kiełbaskami, gry i zabawy integracyjne: Mam Talent, Karaoke itd. Trzeba przyznać, że na zimowisku w Bukowcu nie było czasu na nudę. Różnorodne atrakcje, jednodniowe wycieczki i pomysłowi uczniowie – to wszystko sprawiło, że wszyscy wrócili z ferii zadowoleni. Zdaniem gimnazjalistów Bukowiec to przepiękna, romantyczna miejscowość, którą należy koniecznie odwiedzić.

Opiekunowie grupy:
A. Pawelec
M. Nasiadko

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 12 lutego 2016 12:28
Data ostatniej edycji: 2016-02-12 13:18:48

SPOTKANIE Z POEZJĄ

Dnia 22.01.2016 klasa IID wraz z wychowawczynią Iwoną Kulką wzięła udział w spotkaniu z poezją łomżyńskiego poety Jana Kulki, które odbyło się w czytelni Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży przy ul. 3 Maja 6A. Celem spotkania było łączenie pokoleń, ponieważ wiersze odczytali zarówno seniorzy jak i młodzież gimnazjalna. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IIIA - Ania Gosk i Wioletta Witczak, które odczytały wiersze z tomiku "Nie ma wyjścia z labiryntu". Urozmaiceniem wydarzenia był występ muzyczny uczennic Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży. Organizatorom spotkania dziękujemy za mile spędzony czas i okazję do poznania twórczości Jana Kulki.

Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 22 stycznia 2016 14:19
Data ostatniej edycji: 2016-01-22 14:27:38

REALIZACJA PROJEKTU GIODO NA LEKCJACH JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dniach 11-15 stycznia 2016 w klasach III i IIa naszego gimnazjum zostały przeprowadzony cykl lekcji języka angielskiego na temat cyber-przemocy oraz uzależnień od Internetu. Uczniowie zapoznali się ze słownictwem związanym z przestępstwami w sieci np. hacker, virus, password, spam, phishing, firewall. Na lekcji zostały omówione największe zagrożenia związane z cyber-przemocą. Uczniowie podzielili się własnym doświadczeniem na temat wirusów i spamu. Uczniowie dowiedzieli się również w jaki sposób wybierać hasła do skrzynek mailowych i kont na portalach społecznościowych. Uczniowie na podstawie tekstu „Trapped in the net” uświadomili sobie jakie są rodzaje uzależnień od Internetu i jak pomóc osobom uzależnionym.

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 07 marca 2016 18:47
Data ostatniej edycji: 2016-03-07 18:48:43

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE 2015

W dniu 18 grudnia społeczność naszej Szkoły uczestniczyła w Jasełkach Bożonarodzeniowych przygotowanych przez uczniów klasy IIIA, IC, IIC pod kierunkiem Księdza Waldemara. Uczniowie w sposób radosny  wprowadzili nas w klimat świąt Bożego Narodzenia przypominając o najważniejszych przesłaniach tego wydarzenia, które niosą nadzieję, miłość i pokój. Apel Bożonarodzeniowy był częścią naszego przeżywania Wigilii Szkolnej i Wigilii Klasowych, które uczniowie przezywali razem ze swoimi Wychowawcami.

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 28 grudnia 2015 20:56
Data ostatniej edycji: 2016-01-14 11:56:04

OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY

W roku szkolnym 2015/2016  odbył się Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 – 1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów”. Wzięło w nim udział 4 uczniów Publicznego Gimnazjum nr 9 w Łomży. Da etapu rejonowego, który odbył się 15 grudnia w Katolickim Gimnazjum w Łomży, zakwalifikowało się  dwóch uczniów – Maziarczuk Krystian z klasy II i Włostowski Sebastian z klasy III. Tym razem  do etapu trzeciego – wojewódzkiego przeszedł  ucz. Sebastian Włostowski. Serdecznie gratulujemy merytorycznej wiedzy i trzymamy kciuki  za powodzenie na kolejnym szczeblu kwalifikacji.

Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 14 stycznia 2016 11:56
Data ostatniej edycji: 2016-01-14 12:00:03

FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY EKOLOGICZNEJ

26 listopada 2015 r. uczniowie: Alicja Kowalewska i Damian Kupidłowski wzięli udział w finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Ekologicznej, który odbył się w Białowieskim Parku Narodowym. Uczniowie mieli tez okazję obejrzeć ekspozycję przyrodniczą na terenie BPN.

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 02 grudnia 2015 10:55

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE

W ramach zajęć profilaktyczno- wychowawczych w dniu 25.11.2015 r uczniowie klas pierwszych i trzecich gimnazjum uczestniczyli w pogadance na temat odpowiedzialności  karnej   nieletnich prowadzonej przez st. asp. Radosław Gumkowski WP KMP Łomży. 
Podczas spotkania policjant wyjaśnił, kim jest osoba nieletnia, jaka jest różnica pomiędzy przestępstwem a wykroczeniem oraz uświadomił młodzieży konsekwencje prawne, wynikające z popełnienia tych czynów. Ponadto uczniowie zostali poinformowani o procedurach postępowania z nieletnimi. Zagadnienia podejmowane podczas spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Świadczą o tym liczne zapytania kierowane do funkcjonariusza policji. Zajęcia profilaktyczne w dużym stopniu przyczyniają się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród młodzieży szkolnej.  Pogadanka na temat odpowiedzialności za swoje czyny może stanowić  impuls do kształtowania postawy moralnej i społecznej młodego człowieka.

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 02 grudnia 2015 10:30
Data ostatniej edycji: 2015-12-02 10:50:52

"SPORTOWY OKRĄGŁY STÓŁ"

Dnia 18.11.2015 roku w Publicznym Gimnazjum nr 9 w Łomży odbyła się w ramach programu WF z klasą ogólnoszkolna debata „Sportowy Okrągły Stół”. W debacie wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas (po jednej osobie z klasy wytypowanej spośród uczniów danej klasy), przedstawiciele samorządu uczniowskiego wraz z opiekunem panią Małgorzatą Nasiadko, nauczyciele wychowania fizycznego oraz pani dyrektor Wiesława Masłowska.

Do debaty przygotowywaliśmy się kilka tygodni. Na lekcjach wychowawczych oraz na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie zostali zapoznani z celami debaty. Następnie wraz z wychowawcami i nauczycielami wychowania fizycznego dyskutowali na temat udoskonalania lekcji wychowania fizycznego, po czym opracowali pomysły służące poprawie tych lekcji.

Sportowy Okrągły stół prowadził koordynator programu pan Andrzej Rogiński, sekretarzem była pani Izabela Cywińska. Uroczystego otwarcia debaty dokonała pani dyrektor Wiesława Masłowska. Następnie pani dyrektor przypomniała wszystkim zgromadzonym, iż celem debaty jest udoskonalenie zajęć sportowych i rekreacyjnych w szkole.

Następnie wywiązała się dyskusja na temat lekcji wychowania fizycznego w naszej szkole. Uczniowie z każdej klasy wypowiadali się co jest dobrego na lekcjach, a co chcieliby zmienić. Po czym przedstawiciele każdej z klas przedstawili swoje pomysły na udoskonalenie lekcji wychowania fizycznego oraz zajęć pozalekcyjnych. Na podstawie wniosków z dyskusji opracowano następujące postulaty:

1. Więcej zabaw ruchowych i muzyka na lekcjach

2. Więcej gier zespołowych na lekcjach

3. Krótsza i intensywniejsza rozgrzewka na lekcjach

4. Więcej turniejów międzyklasowych

5. Wyjścia na basen i lodowisko

6. Muzyka na lekcjach

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 20 listopada 2015 09:01
Data ostatniej edycji: 2016-01-14 12:09:21

UCZNIOWIE PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 9 IM. RODZINY LUTOSŁAWSKICH ODWIEDZILI SĄD REJONOWY W ŁOMŻY

Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami odwiedzili Sąd Rejonowy przy ul. Polowej 1 w Łomży, by z bliska przyjrzeć się pracy sędziów. Podczas wizyty młodzież mogła być obserwatorem rozprawy sądowej, zwiedzać pomieszczenia dla zatrzymanych, Biuro Obsługi Interesanta, a także zapoznać się z procedurą przesłuchań małoletnich w Przyjaznym Pokoju Przesłuchań. Wizyty w sądzie były połączone z prelekcją sędziów na temat ważnych kwestii związanych z uczestnictwem młodych ludzi w postępowaniu sądowym. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się sprawy karne, ale również spotkania z innymi pracownikami Sądu. Opowiadali oni o czynnościach podejmowanych w sądzie, ale przede wszystkim odpowiadali na pytania młodzieży, która bardzo chętnie czynnie uczestniczyła w spotkaniach. Takie spotkania to dla młodych ludzi doświadczenie, z którego zapamiętali czym jest wokanda, jakiego koloru jest żabot przy todze sędziego. Dowiedzieli się, że w polskim systemie prawnym nie ma ławy przysięgłych, a na sali rozpraw oczekiwane jest zachowanie przynależne tak szczególnemu miejscu. Taka wizyta pozwoliła uświadomić młodzieży, że warto przestrzegać porządku prawnego, gdyż niektóre z pozoru błahe zachowania mogą okazać się brzemiennymi w skutkach. Dla wielu młodych ludzi mogą stanowić też punkt wyjścia do rozważań o wyborze własnej ścieżki kariery zawodowej. Najistotniejszym jest jednak to, że spotkania w Sądzie pozwoliły ,,oswoić” to miejsce, ujrzeć je w innym świetle i zrozumieć, że jest to obszar przyjazny, gdzie można poszukiwać ochrony prawnej. Po takich edukacyjnych doświadczeniach nasi uczniowie wiedzą, że w Sądzie mogą czuć się bezpiecznie i zawsze znajdą tam pomoc w rozwiązywaniu problemów natury prawnej.

Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 19 listopada 2015 10:18
Data ostatniej edycji: 2016-01-14 12:09:41

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 1918 r. to szczególna data dla Polaków.  Po 123 latach zaborów  i kilku krwawo stłumionych próbach wywalczenia wolności, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego dziś 11 listopada to symbol miłości ojczyzny ,walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.
Z okazji tej ważnej rocznicy, w Publicznym Gimnazjum nr 9 w Łomży  12 listopada 2015r. odbyła się uroczysta akademia . W prezentacji multimedialnej i montażu słowno – muzycznym pt. „MOJEJ OJCZYŻNIE” , przygotowanym pod kierunkiem p. M. Zaremba, p. E. Marszał i p. J. Czerwonko , uczniowie  klas : I a, I b i II a przypomnieli drogę Polaków do wolności. Slajdy, strofy wierszy i pieśni patriotycznych przypomniały słuchaczom , że niepodległość została  okupiona krwią i cierpieniem setek tysięcy Polaków- bohaterów.
Wymownym akcentem była końcowa część uroczystości, w której jedna z uczennic słowami wiersza przypomniała , że wszyscy jesteśmy żołnierzami Polski i stróżami jej granic.

„ I taka będzie, jaką ją stworzymy,
Wysiłkiem woli,  pracą rąk i dusz.
Biedna  i słaba , albo też potężna w blasku zórz.”

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 14 stycznia 2016 12:09

"SFOTOGRAFUJ NASZĄ SIEĆ SZEROKOPASMOWĄ"

W czwartek 05.11.2015 r. rozstrzygnięty został konkurs „Sfotografuj Naszą Sieć Szerokopasmową”, organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Aby wziąć udział w konkursie, szkoły musiały nadesłać w terminie do 30. września, zgłoszenia wraz ze zdjęciami węzła dystrybucyjnego (szafy telekomunikacyjnej) budowanej w ramach Projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej” znajdującego się w gminie, w której znajduje się szkoła. Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział: Dariusz Nowacki, Krystian Maziarczuk i Damian Jankowski. Wygrali dla siebie i dla całej klasy IIA atrakcyjne nagrody, w tym m.in. : piłki, plecaki, pen – drivy.

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 09 listopada 2015 14:45
Data ostatniej edycji: 2015-11-20 09:08:51

GIODO

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do VI edycji programu organizowanego przez Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) oraz Gliwicki Ośrodek Metodyczny pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka  „Twoje dane – twoja sprawa”.


https://lh3.googleusercontent.com/-9KIDrjrVFZU/UoUyOxbSzxI/AAAAAAAAAvw/n34qu5oSfG8/s128/Logo-programu.jpg

 

Program jest skierowany do nauczycieli i uczniów, którzy chcą podnieść poziom wiedzy i kształtować pozytywne nawyki w obszarze ochrony prywatności i danych osobowych. Będzie  realizowany przez cały rok szkolny 2015/2016 poprzez organizację działań uświadamiających uczniom, rodzicom i nauczycielom znaczenie ochrony danych osobowych we współczesnym świecie oraz kształtujących pozytywne, świadome i odpowiedzialne postawy.

 

Bliższe informacje na temat projektu można znaleźć na stronie internetowej GIODO http://www.giodo.gov.pl/giododzieciom

 

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 09 listopada 2015 09:27
Data ostatniej edycji: 2015-11-20 09:08:19

LEKCJA MUZEALNA

W dniu 04 listopada uczniowie naszej Szkoły z klasy II D wraz z nauczycielem religii P. Marią Michalską i Wychowawcą klasy P. Iwoną Kulką byli na lekcji muzealnej w Muzeum Diecezjalnym w Łomży. Celem lekcji było zwiedzanie Wystawy pt. "90- lecie Diecezji Łomżyńskiej". Na Wystawę składa się 18 plansz, na których została zobrazowana 90 - letnia historia diecezji. Każda plansza obejmuje odpowiednie dziesięciolecie z zarysem najważniejszych wydarzeń. Dodatkowo ekspozycja została wzbogacona o artefakty w postaci dokumentów, a także szereg przedmiotów przechowywanych w muzealnym magazynie, które po raz pierwszy są pokazywane dla zwiedzających. Był to ciekawy sposób przedstawiania historii diecezji a także kontakt z rzeczywistymi obiektami dokumentującymi poszczególne wydarzenia, który przyczyni się do pogłębienia wiedzy o naszej małej, lokalnej Ojczyźnie.

Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 05 listopada 2015 09:13

PRZYJĘCIE SYMBOLI ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY

Nasze  Gimnazjum w wyjątkowej, ewangelizacyjnej atmosferze przyjęło symbole Światowych Dni Młodzieży. Dziękujemy Dyrekcji, Wychowawcom i katechetom. Wszyscy byli zbudowani postawą gimnazjalistów, którzy z przejęciem i otwarciem uczestniczyli w spotkaniu. To spotkanie było też okazją do podsumowania I Edycji Konkursu Szkolnego "Holy wins- święty wygrywa" z okazji zbliżającej się radosnej Uroczystości Wszystkich Świętych. Wśród klas pierwszych najlepszym przygotowaniem do Konkursu wyróżniła się klasa I B, wśród klas II najlepsza była klasa II A, a wśród klas III  ex aequo  zwyciężyły klasy III A i III B.  Gratulujemy!

link do fotogalerii

Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 29 października 2015 09:18
Data ostatniej edycji: 2015-10-30 09:11:26

SZKOLNY HOLY WINS

W dniu 28 października prosimy uczniów o przyjście do szkoły ubranych na biało (najlepiej góra-dół albo przynajmniej góra, mogą być ewentualnie jasne dżinsy). Drugim elementem konkursu jest przygotowanie przez jak największą liczbę uczniów danej klasy 4-5 zdań o wybranym świętym (-ej) lub błogosławionym (-ej) (jak się nazywał, kiedy żył, czym się zajmował, może zginął śmiercią męczeńską, jego ważne słowa – jakiś cytat). Dodatkowe punkty można zdobyć przebierając się za konkretnego świętego lub robiąc pracę plastyczną o jakimś świętym. Te osoby otrzymają także imienne dyplomy.


Klasy w konkursie zdobywają nagrody!

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 29 października 2015 09:00
Data ostatniej edycji: 2015-10-29 09:15:01

AKCJA PROFILAKTYCZNA - „DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE”

 

Nie tylko z prelekcją, i nie tylko dla młodzieży,  na temat  NIE TAKI ZE MNIE  MOCARZ… gościła w piątek 16 października 2015r. w Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży pani Anna  Stolarczuk -  pedagog z Krakowa. Reprezentowała ona  pracownię  „Meritum”, która organizuje szkolenia, warsztaty i sympozja dla wszystkich osób, którym zależy na walce z niebezpiecznymi substancjami. Głównymi odbiorcami spotkań są jednak młodzi ludzie, którzy  uświadamiają  sobie, do czego prowadzą „złe praktyki”. Pracująca  na co dzień  z młodzieżą uzależnioną od narkotyków i dopalaczy pani trener  opowiedziała o swojej pracy, przykrych i nieodwracalnych  konsekwencjach młodzieńczych eksperymentów. Obaliła funkcjonujący wśród młodych mit, że „dopalacze nie szkodzą”,  „że wystarczy mieć trochę silnej woli i trochę rozumu w głowie i da się je zażywać bezpiecznie”. Uważnie wysłuchała też głosu naszej młodzieży nt. jej wiedzy o dopalaczach i zajmowanego stanowiska w sprawie narkotyków i  wszelkich środków uzależniających.  Wszyscy uczniowie naszego gimnazjum, pracując w małych grupach, zostali zapoznani ze skutkami zażywania dopalaczy i zniszczeniami, jakie w organizmie one powodują.  Dowiedzieli się, co jest w ich składzie i poznali mechanizmy uzależnienia. Ważnym elementem warsztatów było wykształcenie umiejętności skutecznego odmawiania zażywania dopalaczy.  Bardzo obrazowa i niezwykle przekonująca była dla młodzieży  prezentacja multimedialna, która skłoniła do autorefleksji i z pewnością wzmocniła zachowania asertywne.  Pani trener, kończąc spotkanie, życzyła wszystkim tylko  dobrych wyborów; a młodzież, wychodząc z warsztatów, nie kryła swojego zadowolenia. Pani Ania Stolarczuk po południu spotkała się  z nauczycielami gimnazjum, a w listopadzie na zebraniu ogólnoszkolnym poprowadzi szkolenie dla rodziców. Warsztaty z trenerem z zewnątrz  sfinansowane zostały z funduszy alkoholowych Urzędu Gminy Łomża i wpisały się w ogólnopolską akcję walki z dopalaczami.

M. Nasiadko

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 26 października 2015 09:01

TEATRALNE DOZNANIA

Bogdan Suchodolski powiedział, że ,,Dzięki teatralnej edukacji człowiek staje się pełniejszy, bardziej wrażliwy na sytuacje i losy ludzkie…”, dlatego więc uczniowie naszej szkoły obejrzeli sztukę ,,Skąpiec” wystawioną przez Teatr Młodego Pokolenia z Białegostoku. Przedstawienie ukazywało Harpagona i jego relacje z najbliższymi. Tytułowego skąpca, jakże innego niż ojcowie współczesnych rodzin, nie obchodziło szczęście najbliższych, liczyły się tylko pieniądze i to one nadawały sens jego życiu. Sztuka pełna nieoczekiwanych zwrotów wydarzeń, dynamiki i ekspresji zainteresowała uczniów naszej szkoły i myślę, że będzie ważnym czynnikiem w kształtowaniu postaw moralnych i wrażliwości estetycznej młodzieży.


W. Pezda

Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 01 października 2015 09:35
Data ostatniej edycji: 2015-10-22 09:45:58

I EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

 

Dnia 26.09.2015 w Galerii Veneda odbył się festyn językowy - I Europejski Dzień Języków Obcych. Imprezę przygotowało Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Koło Łomża we współpracy z nauczycielami z wielu łomżyńskich i okolicznych szkół. Wszystkie dzieci mogły wziąć udział w wielu konkursach i zabawach, obejrzeć przedstawienia oraz posłuchać piosenek w języku polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim lub hiszpańskim. Dużym zainteresowaniem cieszył się też słodki stół, na którym nie zabrakło precli i żelków. Europejski Dzień Języków obchodzony jest niezmiennie od 14 lat 26 września w wielu krajach europejskich. Celem przedsięwzięcia było uświadomienie dzieciom i ich rodzicom potrzeby uczenia się języków obcych, a w szczególności języka niemieckiego. Naszą szkołę reprezentowali: uczniowie klasy IIIE - Adam Baczewski i Ania Gołaś, przedstawiając rymowane wyliczanki w języku niemieckim oraz absolwentki naszej szkoły – Natalia Ceran i Magda Pietraszewska, śpiewając piosenkę Valerie Amy Winehouse. Dziękujemy za udane występy i już dziś zapraszamy do wspólnej zabawy z językami obcymi w następnym roku.

Nad przygotowaniem festynu pracowały: Iwona Kulka – nauczycielka języka niemieckiego i Magdalena Rakowska-Grochowska – nauczycielka języka angielskiego.

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 01 października 2015 09:31

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dnia 25. września uczniowie klasy 2e wzięli udział w akcji sprzątania świata. Klasa pod nadzorem pracowników Nadleśnictwa Łomża porządkowała teren leśny  w okolicy Jednaczewa. Na zakończenie uczniowie odpoczęli przy ognisku, po czym powrócili do szkoły.

Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 15 października 2015 16:10
Data ostatniej edycji: 2015-10-15 16:22:34

PIESZY RAJD PO KURPIOSZCZYŹNIE

 

18. września 2015r. uczniowie klas pierwszych Publicznego Gimnazjum nr 9 wyruszyli na rajd pieszy "Poznajemy Kurpiowszczyznę". Młodzież pod opieką wychowawców pokonała 12 kilometrów malowniczej trasy przez Puszczę Kurpiowską. Uczestnicy rajdu mogli usłyszeć po drodze wiele ciekawostek od przewodników PTTK w Łomży. Po drodze odwiedziliśmy mogiłę powstańców 1863 roku. Przy mogile rośnie sosna, która liczy 200 lat, jedna z dwóch, na której pozbawiono życia powstańców. Na końcu trasy czekały na nas autokary, które zawiozły nas na pole biwakowe pod wiatą nad Pisą, gdzie przygotowane było już ognisko z pieczeniem kiełbasek. Była to świetna wyprawa, której celem była integracja zespołów klas pierwszych.

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 21 września 2015 09:02
Data ostatniej edycji: 2015-09-21 09:04:50

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

 

1 września 2015r. uczniowie naszego gimnazjum rozpoczęli kolejny rok szkolny. Punktualnie o godz.9.00  na boisku przed budynkiem szkoły zgromadzili się uczniowie
i nauczyciele, by uczestniczyć w uroczystym apelu. Na inauguracji  oprócz społeczności szkolnej obecni byli licznie przybyli rodzice i zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrali uczniowie. W montażu słowno-muzycznym przypomnieli oni krwawe chwile września 1939r. i zapewnili, że nigdy nie zapomną o tych, którzy 76 lat temu oddali  swe życie za ojczyznę, bronili jej honoru, wpisali się w karty  historii Polski wielkością i sławą.

Przedstawiciele Samorządu Szkolnego wierszem i piosenką powitali w uczniowskiej gromadzie nowe koleżanki i kolegów, a następnie przekazali głos Pani Dyrektor – W.  Masłowskiej. Pani Dyrektor serdeczne słowa skierowała przede wszystkim do uczniów klas pierwszych. Wszystkim życzyła radości, a także  sukcesów na miarę własnych możliwości i oczekiwań tak rodziców jak i nauczycieli. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że nowy rok szkolny to czas kolejnych doświadczeń, pogłębiania zainteresowań, zdobywania wiedzy i odkrywania w sobie nowych pasji.

Następnie głos zabrał dyr. ZESz gm. Łomża.  Pan T. Tyszka odczytał list Wójta gm. Łomża – p. P. Kłysa, który m.in. życzył młodzieży wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy, a także tego, by nauka była  nie tylko obowiązkiem, ale przede wszystkim źródłem przyjemności i satysfakcji.

Do wielu miłych słów dołączyła  również swoje przewodnicząca Rady Rodziców- p. M. Rokuszewska.

Po wystąpieniach gości uroczystość zakończono, a rozpoczęcie nowego roku szkolnego zgromadzonym obwieścił  pierwszy dzwonek.

M. Nasiadko

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 08 października 2015 09:07

****************** ROK SZKOLNY 2014/2015 ****************

Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 27 sierpnia 2015 09:44

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014-15 W PG9 W ŁOMŻY

To była niezwykle miła uroczystość, choć ostania w tym roku szkolnym. Smutek pożegnania został okraszony deszczem nagród, które otrzymali gimnazjaliści za wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i udział w różnych konkursach zarówno na szczeblu szkolnym, powiatowym, wojewódzkim, jak i ogólnopolskim. Pani dyrektor Wiesława Masłowska podkreśliła, że razem z nauczycielami cieszy się z sukcesów 26 uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, sukcesów laureatów wojewódzkich i ogólnopolskich konkursów, świetnych wyników sportowych naszej młodzieży  oraz  z zadowalającego wyniku tegorocznego egzaminu gimnazjalnego klas III.   Całości dopełniła część  artystyczna, podczas której młodzi artyści wprowadzili społeczność szkolną w wakacyjny nastrój.

S.K.

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 17 czerwca 2015 11:12
Data ostatniej edycji: 2015-07-03 10:14:14

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014-15 DLA KLAS III

26 czerwca 2015r. odbyło się święto pożegnania absolwentów Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży. Uroczystość  rozpoczęła się tradycyjnym polskim tańcem – Polonezem – w wykonaniu uczniów klas trzecich. Jest to piękny zwyczaj, pielęgnowany w naszym gimnazjum od lat, dlatego też wszyscy trzecioklasiści starannie przygotowywali się do tej ważnej chwili pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego i wychowawców. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem, a Pani Dyrektor podkreśliła w swoim przemówieniu, jak ważną rolę pełnił ten taniec w kulturze naszego kraju. Po przemówieniu Dyrekcji Szkoły nastąpił długo oczekiwany moment wręczenia nagród
i dyplomów. 9  uczniów naszego gimnazjum otrzymało stypendium Wójta Gminy Łomża  za wyjątkowo wysokie wyniki w nauce i mogli oni osobiście odebrać z rąk włodarza gminy nagrody dodatkowe. Nie zabrakło też nagród i wyróżnień za sukcesy sportowe. Wielu uczniów reprezentowało naszą szkołę w zawodach, a na szczególne uznanie zasłużyła uczennica klasy IIIe Weronika Kulawczyk, która została Mistrzynią Województwa w biegach.
Następnie młodzież zaprezentowała przygotowany przez siebie montaż słowno – muzyczny, aby podziękować Dyrekcji, nauczycielom i rodzicom za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Jako wyraz wdzięczności wręczono symboliczne kwiaty.

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 17 czerwca 2015 11:22
Data ostatniej edycji: 2015-07-03 10:17:08

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW OBOWIĄZUJĄCYCH W PUBLICZNYM GIMNAZJUM NR 9 W ŁOMŻY W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

W roku szkolnym 2015/2016 prawo do bezpłatnych podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych mają uczniowie I klas gimnazjum.
Rodzic zobowiązany jest do zakupienia tylko podręcznika z religii „Szukam Was – Odsłonić twarz Chrystusa”  pod red. ks. Władysława Kubika WAM - w przypadku kiedy uczeń  uczęszcza na takie zajęcia w szkole.
Rodzice uczniów klas II i III zakupują podręczniki według wykazu zaproponowanego przez szkołę
.

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 17 czerwca 2015 10:29
Data ostatniej edycji: 2015-07-03 10:46:53

LAUREACI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Z  przyjemnością informujemy, że w roku szkolnym 2014/2015 uczniowie:
Alicja Trzaska z kl. III A uzyskała tytuł LAUREATA Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego
Sebastian Konopko z kl. III E uzyskał tytuł  LAUREATA Wojewódzkiego Konkursu Historycznego
oraz
tytuł FINALISTY Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Od Cedyni do Orszy.”
Serdecznie gratulujemy znakomitych wyników i życzymy dalszych  sukcesów na kolejnym etapie kształcenia.

 

 

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 03 lipca 2015 10:42
Data ostatniej edycji: 2015-07-03 10:47:28

BIWAK INTEGRACYJNO – REKREACYJNY

W dniach 23 i 24 czerwca 2015r. uczniowie klas III e i I a wraz z wychowawcami p. M. Rong i p. M. Leszakiem oraz p. B. Kułagą wybrali się na biwak integracyjno – rekreacyjny do Kompleksu Agroturystycznego Olszynka. W przypadku uczniów klasy IIIe były to jednocześnie jedne z ostatnich wspólnie spędzonych chwil przed zakończeniem edukacji w gimnazjum.
Plan biwaku był bardzo napięty i obfitował w liczne niespodzianki. Na początku uczniowie musieli pokonać sprawnościowy tor przeszkód zawierający między innymi: bieg po równoważni, czołganie się pod drutem kolczastym, skok przez dwumetrową przeszkodę oraz czołganie się w rurze. Wśród śmiałków znalazły się również dziewczęta, które często okazywały się szybsze od swoich kolegów.
Po zmaganiach na torze udaliśmy się na ścianki wspinaczkowe, gdzie chętne osoby pod okiem instruktora mogły spróbować swoich sił. Co odważniejsi wspinali się również na tzw. podniebny harley, na szczycie, którego należało wykonać „jaskółkę”.
Kolejnym punktem biwaku był zjazd na linie – tyrolka. Mimo niesprzyjającej pogody prawie wszyscy uczestnicy wyjazdu skorzystali z tej możliwości, łącznie z opiekunami.
Po wspólnym obiedzie i chwili odpoczynku w domkach krytych strzechą, udaliśmy się nad rzeczkę, nad którą rozwieszony został most linowy. Zadaniem chętnych uczniów było przeprawić się na drugą jego stronę. Z brzegu rzeki zadanie wyglądało na bardzo proste. W praktyce tylko nieliczni poradzili sobie z nim do końca. Niejeden śmiałek namoczył nogi w czasie tego zadania.
Wieczór spędziliśmy przy ognisku, jedząc kiełbaski i dzieląc się wrażeniami z mijającego dnia. Około godziny dwudziestej zorganizowaliśmy dyskotekę pod gołym niebem. Myśleliśmy, że będzie to ostatni punkt  wieczoru. Jak się okazało, nie mieliśmy racji. Instruktorzy zaprosili nas do zabawy w nocne podchody. Po wyczerpującej zabawie na terenie ośrodka pełni wrażeń udaliśmy się na spoczynek.
Drugiego dnia, tuż po śniadaniu, uczestniczyliśmy w licznych zabawach integracyjnych, wymagających od uczestników współpracy oraz dobrej komunikacji. Oprócz „megapiłkarzyków” były potrójne wyścigi, wyścigi na rowerach gokartowych oraz gry zespołowe. Dzień zakończyliśmy na trampolinach oraz Eurobungie. W czasie tych zajęć nawet opiekunowie mogli, choć na chwilę, oderwać się od ziemi.
Pełni wrażeń bezpiecznie wróciliśmy do domu.

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 03 lipca 2015 11:16
Data ostatniej edycji: 2015-07-03 11:30:51

SPRAWOZDANIE Z KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO „ENGLISH – I’M LOVIN’ IT!!! CONTEST”

Dnia 19 czerwca 2015r. odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu języka angielskiego – „English – I’m lovin’ it!!!” Celem konkursu było zachęcanie uczniów do doskonalenia umiejętności językowych, popularyzowanie języka angielskiego oraz rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem i prawidłowego reagowania językowego. W konkursie wzięło udział 35 uczniów klas I, II i III. Uczniowie pisali test, na trzech poziomach zaawansowania, składający się z zadań zamkniętych oraz otwartych. Liczna grupa  uczniów uzyskała tytuł laureata konkursu.


Lista laureatów w klasach I:
I miejsce – Roksana Zawadzka kl. I A
II miejsce – Kajetan Kacprzak kl. I B
III miejsce – Cezary Cieślik kl. I B

 

Lista laureatów w klasach II:
I miejsce –  Patryk Jastrzębski kl. II A
II miejsce – Dominika Smekta kl. II A
III miejsce – Wiktoria Modzelewska kl. II A

 

Lista laureatów w klasach III:
I miejsce – Sebastian Konopko kl. III E
II miejsce – Bartosz Lis kl. III D
III miejsce – Jakub Witkowski kl.III D

Zwycięzcy konkursu otrzymają 26 czerwca 2015r. dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez wydawnictwo Nowa Era i ZNAK. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowała: Małgorzata Chodnicka

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
wt, 23 czerwca 2015 16:29
Data ostatniej edycji: 2015-07-01 13:26:41

SEJMIK SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH 2015r.

29.05.2015r. po raz kolejny Samorząd Uczniowski  naszego gimnazjum uczestniczył w Sejmiku Samorządów Uczniowskich organizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 1
im. Noblistów Polskich w Łomży. To już dziewiąta edycja wspaniałej imprezy, podczas której nie tylko integruje się młodzież  gimnazjalna, ale przede wszystkim wymienia  doświadczeniami dotyczącymi samorządności. Naszą społeczność reprezentowały uczennice: A. Gronostajska kl. II a, K. Modzelewska kl. III e i D. Żebrowska kl. III e. wraz z opiekunem SU- p. M. Nasiadko.  Gospodarze zadbali o to, aby impreza była na najwyższym poziomie, dostarczyła wielu miłych wrażeń, a także wyposażyła uczestników w konkretną wiedzę nt. publicznej prezentacji. W  tym roku odbyła się w sali bankietowej Gracja w Starych Kupiskach.
W programie Sejmiku była m.in. autoprezentacja drużyn.  Każda z przybyłych szkół w formie prezentacji multimedialnej rozwinęła temat, który brzmiał: Miejsce młodych w przestrzeni publicznej. Ważnym punktem programu były warsztaty pt. Sztuka publicznej prezentacji  prowadzone przez p. dr Jolantę Boryszewską (ODN Łomża).  Warsztaty okazały się bardzo ciekawe. Ich uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób należy interpretować  mowę ciała,  co jest ważne  poza werbalnym komunikatem, jak dobrze zaprezentować się przed szerszym gremium. Prowadząca przekazała kilka ciekawostek na temat manipulacji, z którą każdy ma do czynienia w telewizji, radiu, prasie, czy w życiu codziennym. 
Tradycją Sejmiku jest też uczta dla ciała.  Zadbano o to, aby nie zabrakło dobrego jedzenia. Było ognisko, kiełbaski, grill, pyszne ciasto. Wspaniała atmosfera towarzyszyła uczestnikom  podczas całego dnia.

M. Nasiadko

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 01 lipca 2015 13:26
Data ostatniej edycji: 2015-07-01 13:29:15

PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI GIMNAZJADY LEKKOATLETYCZNEJ

 

 

20.05.2015 roku na stadionie lekkoatletycznym w Łomży odbył się półfinał wojewódzki gimnazjady lekkoatletycznej. Najlepiej z Publicznego Gimnazjum nr 9 w Łomży spisali się:

2. Kulawczyk Weronika – 600 metrów
1. Krajewska Oktawia – 100 m przez płotki

5. Filipowicz Michał - rzut oszczepem
3. Szymański Tomasz - pchniecie kulą

Wyżej wymienione osoby awansowały do finału wojewódzkiego, który odbył się 30.05.2015 roku w Białymstoku. Największy sukces odniosła Weronika Kulawczyk, która zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyni województwa w biegu na 600 metrów. Opiekunami naszych uczniów w półfinale byli: Radosław Jemielity oraz Andrzej Rogiński. Natomiast w finale wojewódzkim w Białymstoku naszych uczniów wspierali Izabela Cywińska oraz Michał Leszak.

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 22 czerwca 2015 13:23

FINAŁ POWIATOWY ZRZESZNIA LZS W TENISIE STOŁOWYM

26.04.2015 roku w hali sportowej w Publicznym Gimnazjum w Piątnicy odbył się finał powiatowy zrzesznia LZS w tenisie stołowym. W turnieju uczestniczyły gimnazja z terenu powiatu łomżyńskiego oraz Miasta Łomży. Dziewczęta z  Publicznego Gimnazjum nr 9 w Łomży Aleksandra Andrzejczyk Wiktoria Łuba zajęły odpowiednio I i II miejsce. Opiekunem był Andrzej Rogiński.

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 22 czerwca 2015 13:18

PÓŁFINAŁ POWIATOWY W FUTSALU DZIEWCZĄT

1.03.2015 roku w hali sportowej Gimnazjum w Śniadowie odbył się półfinał powiatowy w futsalu dziewcząt. Drużyna dziewcząt z Publicznego Gimnazjum nr 9 w Łomży zajęła I miejsce, występowała w składzie: Sylwia Ruszczyk, Ewelina Łada, Milena Olszewska, Martyna Mioduszewska, Angelika Mierzejewska, Martyna Trawińska, Klaudia Polakowska, Wiktoria Łuba, Gabriela Kukowska, Alicja Kowalewska, Julia Modzelewska oraz Karolina Keniksman. Opiekunem naszych dziewcząt był Andrzej Rogiński

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 22 czerwca 2015 13:10

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

W dniu 22.05.2015 roku  w Publicznym Gimnazjum nr 8 w Łomży odbył się turniej bezpieczeństwa ruchu drogowego szkół podstawowych i gimnazjów Miasta Łomży oraz powiatu łomżyńskiego. Publiczne Gimnazjum nr 9 w Łomży zajęło IV miejsce. Drużyna startowała w składzie: Dawid Tadaj, Tomasz Szymański, Łukasz Jackowski oraz Marcin Poreda. Opiekunem był Andrzej Rogiński.

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 22 czerwca 2015 11:51

WYCIECZKA DO KUROWA

 

28 maja 2015 r. uczniowie klas IIC, IIE i IID wraz z opiekunami wyjechali do Narwiańskiego Parku Narodowego na zajęcia terenowe w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Znam środowisko, w którym żyję”. Park jest częścią europejskiej sieci Natura 2000.
Siedziba tego parku  narodowego mieści się  w  Kurowie w  XIX–wiecznym  dworku. Wokół dworku są dwie ścieżki dydaktyczne „Kładka wśród bagien” i „Park przydworski”. Istnieje też możliwość wypożyczenia kajaków i poznania rzeki od strony wody. Zapewnia to doskonały kontakt z przyrodą.
Na terenie parku jest 13 gatunków płazów np. kumak nizinny, grzebiuszka drzewna i 203 gatunki ptaków. Nad Narwią można zaobserwować bataliony, czajki, czaple siwe, bociany czarne. Narwiański Park Narodowy pełni funkcję szlaku migracyjnego dla wielu ssaków. Największym z nich jest łoś. Doskonałe warunki znalazły tu również bobry.
Uczestnicy zajęć mieli okazję poznać cechy charakterystyczne rzeki anastomozującej, płynącej wieloma korytami, oznaczali jakość pobranej wody na podstawie indeksu biotycznego i składników fizykochemicznych. Uczniowie poznali tez przekrój roślinności NPN, wędrując ścieżką dydaktyczną, oznaczali wybrane gatunki, porównywali budowę morfologiczną traw i turzyc. Jednym z ciekawszym zajęć praktycznych było poławianie ważek metodą  czerpakowania, które następnie były oznaczane przy pomocy kluczy. Uczniowie poławiali głownie świtezianki, łątki, żagnice.

Wioleta Radomska
Michał Leszak

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 03 czerwca 2015 10:36
Data ostatniej edycji: 2015-06-14 23:44:12

UROCZYSTA GALA Z OKAZJI 25-LECIA CARITAS DIECEZJI ŁOMŻYŃSKIEJ

W dniu 23.05.2015 r. delegacja naszej Szkoły składająca się z najaktywniejszych wolontariuszy  Szkolnego Koła Caritas Anny Chojnowskiej i Katarzyny Sulej z opiekunem SKC P. Marią Michalską i P. Bożeną Barwikowską jedną z najaktywniejszych nauczycieli angażujących się w działalność charytatywną naszych uczniów, brały udział w uroczystej Galii z okazji 25-Lecia Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Otrzymaliśmy również specjalne Błogosławieństwo i podziękowanie Pasterza Diecezji Bp-a Janusza Stepnowskiego.

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 03 czerwca 2015 10:16
Data ostatniej edycji: 2015-06-17 11:00:48

10 ROCZNICA ŚMIERCI ŚW. JANA PAWŁA II W NASZYM GIMNAZJUM

 

W dniu 27 maja 2015 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Apelu Szkolnym poświęconym 10 rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. Ta wyjątkowa i świąteczna godzina wychowawcza była poświęcona życiu i nauczaniu naszego Wielkiego Rodaka, które nam zostawił w wielu przemówieniach wygłaszanych w czasie Pielgrzymek do Ojczyzny i spotkań z młodzieżą w czasie Światowych Dni Młodzieży. Apel został przygotowany przez młodzież klas II E, C i B pod kierunkiem P. Marii Michalskiej w postaci dramy poświęconej życiu św. Jana Pawła II i Jego wpływowi na zmiany zachodzące w Polsce i Europie  oraz młodzież z klasy III E w postaci pantomimy ukazującej nauczanie JP II  pod kierunkiem ks. Waldemara Górskiego. Mamy nadzieję, że to Wydarzenie na długo pozostanie w pamięci naszym koleżankom i kolegom.

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 29 maja 2015 09:21

FESTIWAL NAUKI EDUSCIENCE

14 maja 2015r. uczniowie klas Ia, IIIa, IIIb i IIIe uczestniczyli w zorganizowanym na Starym Rynku w Łomży Festiwalu nauki EDUSCIENCE. W trakcie festiwalu uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, informatycznych oraz technicznych. W przygotowanych namiotach tematycznych uczniowie mogli zobaczyć między innymi: jak wygląda krew pod mikroskopem, z czego zbudowane są tkanki, jak działa aparat wzroku, jak z jajka można zrobić piłeczkę oraz jak wygląda ciecz nienewtonowska.
Chętni mogli porozmawiać z Karolem Wójcickim i polarnikami z Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie.

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 03 lipca 2015 11:05
Data ostatniej edycji: 2015-07-03 11:06:41

DIECEZJALNY KONKURS „ŚWIĘCI I BOHATEROWIE ZIEMI ŁOMŻYŃSKIEJ”

golab1

Uczennica naszej Szkoły Wiktoria Wiśniewska (klasa III A) została Laureatką  VII edycji Diecezjalnego Konkursu „Święci i bohaterowie Ziemi Łomżyńskiej” przebiegającej pod hasłem: „Święci świadkami prawdy” w kategorii plastycznej. Uczennica była przygotowywana do Konkursu przez P. Marię Michalską nauczyciela religii. Gratulujemy!

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
wt, 28 kwietnia 2015 13:12
Data ostatniej edycji: 2015-05-25 11:53:14

OUR SCHOOL IN ENGLISH

Z inicjatywy uczniów klasy 2E, Adama Baczewskiego, Ani Gołaś i Kasi Ołtarzewskiej powstał filmik o naszej szkole. Uczniowie współpracowali z całą społecznością szkolną i postanowili w swojej pracy wykorzystać język angielski. Dziękujemy za współparacę wszystkim aktorom, statystom i tym, którzy przyczynili się do powstania filmiku.

Agnieszka Mielnicka

 

zobacz film

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 18 maja 2015 09:11
Data ostatniej edycji: 2015-05-18 11:41:58

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

 

224 rocznicę uchwalenia konstytucji, pierwszej w Europie, a drugiej na świecie, uczciliśmy w naszej szkole uroczystą akademią. W trakcie występów młodzież przypomniała społeczności szkolnej, że mocarstwa zaborcze potraktowały konstytucję jako groźny przejaw „zarazy rewolucyjnej”, ciągnącej się od Francji ogarniętej wielką rewolucją. Ustawę majową zaczęła również zwalczać opozycja magnacka w kraju, gdyż zawierała postanowienia ograniczające jej przywileje i wpływ na rządy w państwie.
27 kwietnia 1792 roku przedstawiciele opozycji magnackiej podpisali w Petersburgu akt konfederacji, który potem ogłosili w miasteczku targowica na Ukrainie pod fałszywą datą 14 maja. Akt ten unieważniał Konstytucję 3 Maja i całą działalność Sejmu Wielkiego oraz prosił cara o udzielenie zbrojnej pomocy w celu przywrócenia danej formy rządów w Rzeczpospolitej.
18 maja 1792 roku wojska rosyjskie przekroczyły granice Rzeczpospolitej. Pomimo stawienia oporu wrogim wojskom pod Zieleńcami i Dubienką  oraz początkowych sukcesach militarnych, król przystąpił do konfederacji targowickiej oraz nakazał zaprzestania działań wojennych.
Konsekwencją walki w obronie Konstytucji 3 Maja był II rozbiór Polski w 1793 roku, a następnie w 1795roku III rozbiór, który  zlikwidował niepodległe państwo polskie na 123 lata.
Pamięć o konstytucji nie zaginęła. Przeszła do historii jako próba ratowania kraju i dowód na patriotyzm Polaków, pragnących przeprowadzić reformy ustrojowe.

 

M. Zaremba

 

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 03 lipca 2015 10:52
Data ostatniej edycji: 2015-07-03 11:00:40

FINAŁ POWIATOWY GIMNAZJADY LEKKOATLETYCZNEJ

 

10.05.2015 roku na stadionie lekkoatletycznym przy Publicznym Gimnazjum nr 8 w Łomży odbył się finał powiatowy gimnazjady lekkoatletycznej. Najlepiej z Publicznego Gimnazjum nr 9 w Łomży spisali się:

 

1. Kulawczyk Weronika – 300 m przez płotki

1. Kulawczyk Weronika – 300 metrów

1. Krajewska Oktawia – 100 m przez płotki

5. Król Żaneta - oszczep

5. Mocarska Natalia - rzut dyskiem

 

1. Filipowicz Michał - rzut oszczepem

1. Włostowski Sebastian - pchnięcie kulą

2. Sokołowski Błażej - skok wzwyż

3. Włostowski Sebastian - rzut dyskiem

3. Parafiński Dawid - pchnięcie kulą

4. Szymański Tomasz - pchniecie kulą

5. Nowociński Dominik - pchnięcie kulą

5. Cholewicki Sebastian - rzut dyskiem

5. Cholewicki Sebastian - 100 metrów

5. Sztafeta 4x100 metrów w składzie: Serwatko Kacper, Parafiński Dawid, Cholewicki Sebastian, Daniszewski Kacper.

 

Wyżej wymienione osoby awansowały do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 20.05.2015 roku w Łomży. Opiekunami naszych uczniów byli: Krzysztof Rychter, Radosław Jemielity oraz Andrzej Rogiński.

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 15 maja 2015 14:51
Data ostatniej edycji: 2015-05-16 17:55:52

STOP ZWOLNIENIOM Z W-F Z GRZEGORZEM FIJAŁKIEM

 15 kwietnia 2015r.  w Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży przy ulicy Marii Skłodowskiej Curie 1 odbył się Festyn pod hasłem „Trzymaj formę”, którego celem był zachęcenie młodych ludzi do aktywnego spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia ze zwróceniem uwagi na właściwe odżywianie.
 Gościem honorowym podczas uroczystości był  reprezentant Polski, brązowy medalista Mistrzostw Europy z 2013 roku w piłkę siatkową plażową - Grzegorz Fijałek, którego partnerem na boisku jest Mariusz Prudel. Są to zawodnicy, których głównym sponsorem jest PKN Orlen
Szkoła jako jedna z nielicznych w województwie podlaskim  wzięła udział w projekcie społecznym  „Stop zwolnieniom z w-f”, którego patronem jest Minister Sportu i Turystyki.
Organizatorzy akcji zaplanowali wiele atrakcji.  Grzegorz Fijałek wcielił się w rolę nauczyciela, poprowadził rozgrzewkę, zaprezentował podstawowe techniki trenowanej przez siebie dyscypliny sportu. Zorganizował także mini turniej w piłkę siatkową plażową dla gimnazjum i szkół podstawowych. Uczniowie mieli niepowtarzalna okazję ćwiczyć pod okiem wybitnego sportowca oraz zagrać z nim na jednym boisku.
Bardzo ciekawym punktem programu był imponujący pokaz tańca w wykonaniu młodzieży  z grupy tanecznej „BK Step” Marka Kisiela, a także pokaz  tresury psów przygotowany przez Komendę Miejską Policji w Łomży.
Uczestnicy festynu mieli możliwość przyjrzeć się pracy Grupy Ratowniczej Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Nadzieja”, która zaprezentowała sposoby udzielania pierwszej pomocy.
Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się warsztaty brazylijskiej sztuki walki – capoeira oraz pokazy sztuki samoobrony w wykonaniu wykwalifikowanych instruktorów.
 Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Rodziny Lutosławskich w Łomży aktywnie włączyli się w główną ideę festynu, którą było propagowanie zdrowego stylu życia, przygotowując stanowiska promujące zdrową żywność. Zaproszeni goście mogli poczęstować się przekąskami z owoców i warzyw, zdrowym pieczywem, a także różnymi deserami.
Dodatkową atrakcją było stoisko przygotowane przez Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży, które zachwycało ozdobami z owoców i warzyw wykonanymi metoda carvingu.
Wiele emocji wzbudziły również ciekawe zabawy, konkursy i quizy zaproponowane przez pracowników  łomżyńskiego Nadleśnictwa. Młodzież mogła sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ekologii i roli lasu w życiu człowieka, a dla najlepszych przygotowano cenne nagrody.
Organizatorzy festynu składają serdeczne podziękowania sponsorom:
Piekarni w Jedwabnem, Piekarni „Sulima”, Piekarni „Jeziorko”, Piekarni z Zawad Przedmieścia, Piekarni w Piątnicy oraz Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy.

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 16 kwietnia 2015 08:51
Data ostatniej edycji: 2015-04-16 08:56:55

GIEŁDA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W PUBLICZNYM GIMNAZJUM NR 9 IM. RODZINY LUTOSŁAWSKICH W ŁOMŻY

 

W dniu 27.03.2015 roku w Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży odbyła się po raz  piąty Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych  zorganizowana przez wicedyrektor szkoły p. Annę Pawelec.  W giełdzie wzięło udział  13 szkół ponadgimnazjalnych z miasta Łomża i okolic. Przypominamy, że w ramach ogłoszonego w bieżącym roku szkolnym – Roku Szkoły Zawodowców przez  Ministerstwo Edukacji Narodowej szkoła wyszła naprzeciw oczekiwaniom uczniów i rodziców. Chcieliśmy pomóc uczniom klas trzecich gimnazjum w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru szkoły ponadgimnazjalnej oraz umożliwić im łatwy dostęp do informacji o łomżyńskich szkołach. Uczniowie gimnazjum mieli okazję zapoznać się z ofertą szkół, warunkami rekrutacji oraz z informacjami na temat poszczególnych zawodów.

Przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych nauczyciele i uczniowie chętnie odpowiadali na pytania gimnazjalistów i zachęcali do podjęcia nauki w ich szkole. Zadaniem szkoły jest przygotowanie uczniów do świadomej mobilności w podejmowaniu decyzji zawodowych, życiowych oraz w podnoszeniu kwalifikacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 27 marca 2015 15:16
Data ostatniej edycji: 2015-04-04 20:35:24

DZIEŃ PATRONA W PUBLICZNYM GIMNAZJUM NR 9 IM. RODZINY LUTOSŁAWSKICH

 

Obchody Dnia Patrona Szkoły na dobre wpisały się do kalendarza Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży. W tym roku odbyły się 25 marca. Jak zwykle propagują one znajomość życia i aktywnej działalności członków zacnej rodziny – Rodziny Lutosławskich.
Społeczność szkolną  na  uroczystości powitała pani dyrektor W. Masłowska. W swoim wystąpieniu przypomniała, że  ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY jest wspaniałą okazją, aby krzewić wiedzę o niezwykle zdolnych  i wykształconych synach naszej ziemi, o ludziach, którzy wnieśli znaczny wkład w rozwój kultury narodowej, rozsławiając Ziemię Łomżyńską w Polsce, a Polskę
w świecie. Podkreśliła również, że uroczystość jest wspaniałą okazją, aby przypomnieć uczniom naszego gimnazjum o najważniejszych wartościach, za które się walczy i ponosi największe ofiary. Następnie pani dyrektor zaprosiła wszystkich do  obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez uczniów pod kierunkiem p. M. Nasiadko i p. J. Czerwonko. Zgromadzeni w ciszy i skupieniu wysłuchali nie tylko głębokich treści patriotycznych w słowie mówionym, ale także w tekstach zaśpiewanych pieśni. Całość dopełniła prezentacja multimedialna nt. patriotycznej działalności  członków Rodziny Lutosławskich.
Święto Patrona Szkoły jest zawsze wspaniałą  okazją do rozmów nt. wychowania młodego pokolenia w duchu miłości do Ojczyzny i szacunku do drugiego człowieka.

 

M. Nasiadko

 

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 01 lipca 2015 13:37
Data ostatniej edycji: 2015-07-01 13:39:37

DNI OTWARTE W GIMNAZJUM 2015r.

 

22 marca 2015r. po raz  kolejny podejmowaliśmy w naszym gimnazjum uczniów szkół podstawowych gminy i miasta Łomża. Gości powitała pani dyr. Wiesława Masłowska, prezentując najważniejsze wydarzenia z historii gimnazjum. Pani dyrektor część swojego przemówienia  poświęciła  sukcesom uczniów, zapoznała też gości z ofertą edukacyjną na kolejny rok szkolny.  W swoim wystąpieniu zapewniła, że „dziewiątka” jest dobrą szkołą, posiadającą szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, bogato wyposażone pracownie. Priorytetem pracowników  placówki jest  troska o bezpieczeństwo ucznia i rozwój jego talentów. Przybyli uczniowie uczestniczyli w spektaklu  wystawionym przez teatrzyk Iskierka. Z dużym entuzjazmem przyjęty został też występ grupy tanecznej. Nie mniejszy zachwyt wzbudził  pokaz wschodnich sztuk walki, taekwondo. Przyszli gimnazjaliści mogli też zwiedzić budynek szkoły, a w szczególności: izbę patrona, pracownię chemiczną, biologiczną, językową, pomieszczenie SU, halę sportową i  salę fitness. Goście obejrzeli też prezentację multimedialną gimnazjum.
Mamy nadzieję, że zaproponowany program  spotkał się z zainteresowaniem młodzieży, był formą zabawy i przyjemnością. Za powodzenie imprezy, pod czujnym okiem nauczycieli, odpowiadali gimnazjaliści – Samorząd  Uczniowski.
Serdecznie dziękujemy rodzicom uczniów, a także dyrekcjom i wychowawcom szkół podstawowych w: Czaplicach, Jarnutach, Konarzycach, Kupiskach, Lutostani, Pniewie, Podgórzu i Puchałach za przyjęcie zaproszenia i umożliwienie  młodzieży udziału w  święcie zabawy, Otwartych Dniach  Gimnazjum.
Wizyta Państwa na stałe zapisała  się w historii szkoły, a jej ślad ma swoje odzwierciedlenie w pamiątkowych wpisach w Kronice gimnazjum.

 

 

 

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
so, 21 marca 2015 08:07
Data ostatniej edycji: 2015-07-01 13:35:51

LIST PANI PREZYDENT ANNY KOMOROWSKIEJ

Miło nam poinformować, że biorąc udział w konkursie „Projekt z klasą” Uczniowie klasy III A razem z Wychowawcą klasy i P. Marią Michalską nauczycielem religii, którzy zgłosili swoją Innowację Pedagogiczną do Konkursu,  szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana po raz drugi tytułem: „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”.
To znak, że szkoła: podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny, jest otwarta na uczniowskie inicjatywy, tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów, poprzez wspieranie pracy metodą projektu kształtuje umiejętności i postawy niezbędne do funkcjonowania w życiu społecznym (m.in. współpraca, planowanie, odpowiedzialność), jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej. Otrzymaliśmy również List Gratulacyjny od P. Prezydentowej Anny Komorowskiej, która w tym roku objęła Patronatem Honorowym Konkursu.

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
so, 21 marca 2015 19:39
Data ostatniej edycji: 2015-07-01 13:35:14

LAUREACI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Uczennica klasy III A
ALICJA TRZASKA
została laureatką
Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

S. Kukowska

***

Uczeń klasy III E
SEBASTIAN KONOPKO
został laureatem
Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Warto też wspomnieć, że Sebastian Konopko zakwalifikował się również do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”, który odbędzie się 16 kwietnia 2015r. w Białymstoku. Trzymamy kciuki!!!

M. Zaremba

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
so, 21 marca 2015 08:01
Data ostatniej edycji: 2015-07-01 13:34:33

SPRAWOZDANIE Z KONKURSU

W dniu 14 marca 2015 r. dwie uczennice naszego Gimnazjum Aleksandra Andrzejczyk i Wiktoria Łuba z klasy I B przygotowywane przez P. Marię Michalską brały udział w Finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej pod patronatem Kuratora Podlaskiego i Metropolity Białostockiego ks. Bp. Edwarda Ozorowskiego, w którym brało udział 70 uczniów z całego Województwa, byliśmy też jedynym Gimnazjum reprezentującym miasto Łomża. Wiktoria Łuba zakwalifikowała się do ścisłej czołówki 10 laureatów, a Aleksandra Andrzejczyk zdobyła tytuł finalisty. Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 16 marca 2015 11:39
Data ostatniej edycji: 2015-07-01 13:34:01

REKRUTACJA DO PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 9 IM. RODZINY LUTOSŁAWSKICH W ŁOMŻY

 

Warunki rekrutacji do Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży określają Zasady i kryteria rekrutacji uczniów. (do pobrania w zalączniku poniżej)

 

 

1.

Składanie dokumentów

 

od 23 marca 2015r. do 17 kwietnia 2015 r.  do godz. 15.00


2.

Składanie świadectw

 

26 czerwca do 30 czerwca 2015 r. do godz. 15.00


3.

 

Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych


3 lipca  2014r. do godz. 15.00

4.

 

Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły


8 lipca 2015 r. o godz. 15.00

 

 

Dokumenty do pobrania dla uczniów z obwodu szkoły:


I. Do klasy pierwszej Publicznego Gimnazjum  im. Rodziny Lutosławskich w Łomży przyjmuje się z urzędu uczniów zamieszkałych  w obwodzie  szkoły (na ternie Gminy Łomża).

W  skład  dokumentów  obowiązkowych składanych przez uczniów – kandydatów do Publicznego Gimnazjum nr 9  im. Rodziny Lutosławskich w Łomży  wchodzą:

 

1. Zgłoszenie o przyjęcie do szkoły. (do pobrania w zalączniku poniżej)

2. Świadectwo ukończenia sześcioletniej szkoły podstawowej (oryginał).

3. Zaświadczenie o szczegółowych wynikach sprawdzianu w klasie VI szkoły podstawowej -OKE.

4. 2 fotografie kandydata.

 

 

Dokumenty do pobrania dla uczniów spoza obwodu szkoły:


II. Kandydaci  zamieszkani poza obwodem szkoły mogą być przyjęci  do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli szkoła będzie dysponowała wolnymi miejscami.

Na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) dyrektor gimnazjum może przyjąć uczniów zamieszkałych poza obwodem gimnazjum, w przypadku gdy gimnazjum dysponuje wolnymi miejscami.

 

1. Wniosek o przyjęcie do szkoły  wraz z załącznikami . (do pobrania w zalączniku poniżej)

2. Świadectwo ukończenia sześcioletniej szkoły podstawowej (oryginał).

3. Zaświadczenie o szczegółowych wynikach sprawdzianu w klasie VI szkoły podstawowej .

4. 2 fotografie kandydata.

5. Zaświadczenie o uzyskaniu tytułu laureata lub finalisty ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych.

 

 

Zapraszamy na Dni Otwarte Szkoły w dniu 22.03.15 roku o godz.10.00.

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 02 marca 2015 09:11
Data ostatniej edycji: 2015-07-01 13:33:22

SUKCESY W KONKURSIE DIECEZJALNYM

 

W dniu 14 lutego 2015 uczennice naszego Gimnazjum Weronika Jabłecka, Justyna Jarnutowska i Katarzyna Sulej z klasy IIIA -  przygotowane przez nauczyciela religii P. Marię Michalską brały udział w diecezjalnym etapie konkursu „Dzieci Fatimy Powiernikami Królowej Różańca” organizowanym przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej. W Konkursie brało udział  200 laureatów z 37 szkół z terenu Diecezji Łomżyńskiej, którzy zostali wyłonieni podczas szkolnego etapu konkursu. Konkurs Diecezjalny jest Konkursem ponad wojewódzkim, gdyż w ramach Diecezji są trzy województwa.
Dziewczęta zajęły trzecie miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych po  Zespole Szkół nr 5 w Ostrołęce, oraz  Zespole Szkół w Nowych Piekutach. Konkurs był po raz pierwszy organizowany pod patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy!


 

Publiczne Gimnazjum nr 9
wt, 17 lutego 2015 16:12
Data ostatniej edycji: 2015-02-17 16:18:43

WOLONTARIAT W TANZANII

W dniach 22-23 stycznia w naszej Szkole gościła P. Justyna Jarząbska wolontariuszka, która wróciła z misji w Tanzanii. Pani Justyna jest byłą uczennicą P. Marii Michalskiej nauczyciela religii. Spotykając się z uczniami P. Justyna opowiadała młodzieży o życiu ich rówieśników w Afryce. Młodzież miała okazję obejrzenia filmu poświęconego pracy P. Justyny w Tanzanii, szczególnie pracy z dziewczętami, które w krajach afrykańskich nie mają tych samych praw, co mężczyźni i są często wykorzystywane i dyskryminowane. Młodzież miała okazję również nauczenia się piosenki w języku suahili, jednym z narzeczy afrykańskich oraz zapoznania się z warunkami geograficznymi i klimatem Afryki.

 

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 16 lutego 2015 09:21
Data ostatniej edycji: 2015-02-17 16:19:18

WARSZTATY ORNITOLOGICZNE

Dnia 22 stycznia bieżącego roku w naszej szkole gościły Panie ze Stowarzyszenia na rzecz Ekorozwoju Agro – Group, które przeprowadziły zajęcia skierowane do uczniów naszego gimnazjum. W czasie dwugodzinnych warsztatów uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących bociana białego i czarnego. Mamy nadzieje, że nie były to ostatnie tego typu zajęcia, wraz z młodzieżą wyraziliśmy chęć udziału w kolejnych warsztatach – tym razem będą one dotyczyły jeża.

M. Leszak


Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 23 stycznia 2015 14:56
Data ostatniej edycji: 2015-02-16 11:06:51

WYCIECZKA DO MUZEUM

Dnia 21 stycznia klasa Ia wraz z P. M. Michalską i P. M. Leszak, udała się do Muzeum Diecezjalnego w Łomży. Uczniowie mieli okazję obejrzeć film, który prezentował pracę misjonarzy. Głównym celem było obejrzenie wystawy przygotowanej przez Stowarzyszenie Misji Afrykańskich, pokazującej życie na misji. Na wystawę składa się cała paleta obiektów, które w urokliwy sposób oddają charakter misyjnej pracy i pokazują kulturę ludów afrykańskich. Zwiedzając mogliśmy obejrzeć prymitywne chaty odtworzone we wnętrzach Muzeum. Pokazane są tam także sprzęty myśliwskie, różnego rodzaju pułapki, a także prymitywne instrumenty do gry. Pośród wielości rzeźb i tkanin nie sposób pominąć ornatów ręcznie malowanych i bogato zdobionych kielichów mszalnych. Całość wystawy odzwierciedla nam kulturę w krajach misyjnych.

Michał LeszakPubliczne Gimnazjum nr 9
pt, 13 lutego 2015 12:13
Data ostatniej edycji: 2015-02-17 16:04:05

JASEŁKA

 

20 grudnia uczniowie klasy III E razem z Ks. Waldemarem katechetą naszego Gimnazjum przygotowali Jasełka na wesoło pt. "Dzisiaj w Betlejem wesoła nowina...". Głównym przesłaniem Jasełek skierowanych do całej społeczności szkolnej i zaproszonych Gości była Radosna Nowina, że Jezus nie tylko narodził się 2000 tysiące lat temu w Betlejem, ale co roku przypominamy sobie to wydarzenie, aby mógł się narodzić również dziś w naszych sercach przez dobro, które czynimy. Przyszedł do wszystkich ludzi i chce się spotkać z każdym człowiekiem. Wśród zaproszonych Gości liczną grupę stanowili Rodzice uczniów, którzy przybyli w tym dniu, aby uczestniczyć razem z młodzieżą w szkolnych Wigiliach Klasowych. Na zakończenie Jasełek Pani Dyrektor złożyła wszystkim uczniom, nauczycielom i Rodzicom życzenia świąteczne.

 

 

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 26 stycznia 2015 09:12
Data ostatniej edycji: 2015-02-13 12:11:12

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

22 października 2014 roku w Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Rozpoczęła się  w  łomżyńskiej katedrze mszą świętą, którą celebrował ks. dziekan  Marian Mieczkowski. Następnie, w auli szkolnej, młodzież przyrzekała godnie reprezentować szkołę,  wyznawać wartości w niej uznawane, brać wzór z patronów szkoły oraz pielęgnować szkolne i narodowe tradycje.


Uroczystość została uświetniona występami młodzieży, którym przysłuchiwali się szacowni goście: Wójt Gminy Łomża – pan Jacek Nowakowski, były dyrektor gimnazjum – pan Leszek Młynarski oraz rodzice uczniów z przewodniczącą Rady Rodziców na czele - panią Małgorzatą Rokuszewską. Dyrektor gimnazjum - pani Wiesława Masłowska w swoim przemówieniu wyraziła radość, że uczniowie i rodzice okazują zadowolenie z wyboru naszej szkoły, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi każdego ucznia i zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Życzyła gimnazjalistom samych sukcesów w nauce, szybkiego odnalezienia się w nowej szkole i spotkania prawdziwych przyjaciół. Natomiast pan wójt, stwierdził, że jeśli młodzież będzie się tak wspaniale uczyć przez trzy lata, jak pięknie śpiewa, to o wynik egzaminu gimnazjalnego jest spokojny.

Na koniec wszyscy  udali się na słodki poczęstunek. To był niezapomniany dzień i na trwałe wpisze się w pamięć społeczności szkolnej.


S. Kukowska


Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 29 października 2014 12:36
Data ostatniej edycji: 2015-02-13 11:50:26

DZIEŃ NAUCZYCIELA

13 października  br. w hali sportowej odbyła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Zorganizowali ją uczniowie kl. II a pod kierunkiem p. M. Nasiadko i p. J. Czerwonko. Swoją obecnością zaszczycili nas: Dyrekcja Szkoły, dyr. ZESz – p. T. Tyszka oraz proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Łomży ks. M. Mieczkowski. Adresatami uroczystości byli  nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi naszej szkoły. Wszyscy uważnie wsłuchiwali się w montaż słowno – muzyczny, który skłaniał do refleksji nt. piękna zawodu nauczyciela. Po wystąpieniu uczniów głos zabrała pani dyr. W. Masłowska, która odczytała fragment listu Ministra Edukacji Narodowej, a następnie złożyła najserdeczniejsze życzenia obchodzącym święto. Były również podziękowania i nagrody dla wyróżniających się nauczycieli.  Medal KEN otrzymali: p. W. Radomska, p. B. Sobolewska, p. K. Rytchter;  Nagrodę Wójta Gminy Łomża: p. dyr. Wiesława Masłowska, p. W. Pezda, p. W. Radomska; Nagrodę Dyrektora Szkoły: p. wicedyr. P. A. E. Pawelec, p. I.Choińska, p. J. Czerwonko, p. S. Kukowska, p. E. Laskowska, p. M. Leszak, p. A. Rogiński, p. B. Sobolewska, p. M. Zaremba.

Tego dnia jak zwykle nie zabrakło też podziękowań, kwiatów i czekoladek na osłodę nauczycielskiej codzienności. SU serdecznie podziękował pedagogom za poświęcenie i trud wkładany w nauczanie i wychowanie młodego człowieka, za ich niezłomną wiarę w każdego ucznia. Po apelu pełnym miłych wzruszeń przewodnicząca RR p. M. Rokuszewska zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek. Uczniowie  niezwykle uradowani tym, że kolejny dzień  jest wolny, wrócili do domu.


M. Nasiadko
Publiczne Gimnazjum nr 9
nie, 26 października 2014 09:55
Data ostatniej edycji: 2015-02-13 11:56:31

SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE

 


W dniu 08.10.2014 r. w Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich, odbyło się spotkanie profilaktyczne dla uczniów z przedstawicielami Stowarzyszenia Pomocy „Arka Noego” nt. „ I Ty Możesz Zmienić Swoje Życie. S.N.A.P Stop Narkomani Przemocy Alkoholizmowi”. Osobami prowadzącymi byli terapeuci pracujący na co dzień w stowarzyszeniu tj.: p. Marcin Tyburczy, p. Joanna  Ejzerben, p. Renata Jachowska  oraz p. Piotr Stępniak. W spotkaniu uczestniczyło 289 uczniów wraz z nauczycielami. Spotkanie było niezwykle ekspresyjne i przemawiające do młodych ludzi, mające na calu wzbudzenie refleksji i przemyśleń na temat otaczającej rzeczywistości, a także wyborów jakie podejmuje młodzież. Istotną sprawą jest fakt, że opowiedziane historie to prawdziwe doświadczenia i przeżycia  ludzi, którzy zetknęli się z problemem alkoholu, narkomanii, a także przemocy. Młodzież miła również okazję zadać pytania prowadzącym oraz porozmawiać indywidualnie.Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 29 października 2014 14:11
Data ostatniej edycji: 2015-02-13 11:57:36

RELACJA Z FILMU „MARY'S LAND"

 

Uczniowie naszej Szkoły z klas III i II  zachęceni przez nauczyciela religii panią Marię Michalską byli na filmie „Mary's Land” - Ziemia Maryi.


„Mary’s Land – Ziemia Maryi” to przede wszystkim piękny film maryjny, który porusza każdego widza. Agent M.J., adwokat diabła, obarczony misją odnalezienia Kobiety, która ma wpływ na tak wielu ludzi, i zbadania tego fenomenu, to postać fikcyjna, ale już osoby, które przesłuchuje w toku swojego śledztwa to postaci prawdziwe – top modelka, polityk, prostytutka, ksiądz... Wszyscy z różańcem w ręku, powtarzający zdziwionemu M.J., że to najlepsze lekarstwo na życiowe problemy... Sam reżyser mówi o filmie „Ziemia Maryi”:


– Obecnie najczęściej przepisywanym lekiem są antydepresanty. Jeżeli nie wystarczą nam dane statystyczne, zajrzyjmy do gazet, aby zrozumieć, że nie jest dobrze. Jak to możliwe, że współczesne przepisy na szczęście, które powszechnie znamy i stosujemy, nie działają? Co jest nie tak? – pyta reżyser Juan Cotelo i dodaje: – Istnieją ludzie, którzy twierdzą, że znają uniwersalny przepis na szczęście. Co więcej, są przekonani, że jest on skuteczny. Dodatkowo jest on za darmo! Nie jest to opinia, ale fakt, który możemy poddać testom. To właśnie Jezus Chrystus dał nam ten przepis, ale wielu uznało Go za szaleńca. Przez dwadzieścia wieków nie zdarzyło się jednak, aby osoba podążająca za Nim, stwierdziła, że to nie działa. Osoby te nie są może inteligentniejsze, zdrowsze czy bogatsze, ale na pewno są o wiele szczęśliwsze albo bardzo dobrze udają. I nie chodzi o to, że wierzą w Boga, tak jak się wierzy w istnienie jakiejś dalekiej planety, bez szczególnego zaangażowania, tylko o to, że umieścili Boga w centrum swojego serca: przestrzegają przykazań i kochają bezwarunkową miłością, której nauczyli się od Jezusa Chrystusa. Wielu może porównać, jakie było ich życie bez Boga i jakie jest z Bogiem…


Film był dobrą okazją do pogłębienia swojej wiedzy religijnej na temat Matki Bożej i objawień maryjnych u progu miesiąca października- Miesiąca Modlitwy Różańcowej.

 

  

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 20 października 2014 23:21
Data ostatniej edycji: 2015-02-13 11:59:21

WYCIECZKA KLASY III A

Uczniowie klasy IIIA w Czestochowie, Kalwarii Zebrzydowskiej, Krakowie, Tyńcu, Łagiewnikach, Wadowicach i Oświęcimiu.


W dniach od 02.09.2014 do 05.09.2014 r. uczniowie klasy III A Publicznego Gimnazjum nr 9 w Łomży razem z opiekunami wyjechali na wycieczkę. Wyjazd był uwieńczeniem pierwszego roku Innowacji Pedagogicznej, w której klasa uczestniczyła. W trakcie wycieczki szukaliśmy śladów ludzi, którzy w różnych okresach historii państwa polskiego czerpiąc z wartości zawartych w Ewangelii potrafili sami żyć pięknie, ale zachęcali też innych do takiego życia, a tym samym przemieniali świat na lepszy, bardziej ludzki i bardziej sprawiedliwy. Wśród nich byli Ojciec Augustyn Kordecki przeor Jasnej Góry z okresu Potopu Szwedzkiego, święty Jan Paweł II, który już jako młody chłopiec chodził z ze swoim ojcem na pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej z Wadowic, gdzie się urodził i wychowywał, czy władcy z Dynastii Jagiellonów, a zwłaszcza św. Królowa Jadwiga, św. biskup Stanisław, czy Wit Stwosz w Krakowie, czy św. Faustyna w Łagiewnikach. Szczególnym miejscem było Muzeum w Oświęcimiu, gdzie zobaczyliśmy co może zrobić człowiek człowiekowi jeśli jego życie będzie przeżywane bez Boga i jak w tak nieludzkich warunkach można być człowiekiem co nam pokazał św. Maksymilian Kolbe.

Ta wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci, a przeżycia, które nam towarzyszyły z pewnością przyczynią się do dokonywania właściwych wyborów życiowych.

 

Alicja Trzaska

uczennica klasy III A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 20 października 2014 23:05
Data ostatniej edycji: 2015-02-13 12:03:28

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

Dnia 26 września, uczniowie klasy Ia pod opieką wychowawcy - p. Michała Leszaka i p. Radosława Jemielitego – nauczyciela wychowania fizycznego, wzięli w kolejnej edycji akcji sprzątania świata. Akcje zorganizowano we współpracy z Nadleśnictwem Łomża. Uczniowie sprzątali wyznaczone tereny leśne przylegające do wsi Jednaczewo. Efektem wielkiego „zamiatania lasu” było zebranie około 5 m3 przeróżnych odpadów, które trafiły nie tam, gdzie trzeba.  Niestety okoliczni mieszkańcy często mylą lasy z wysypiskiem śmieci, co dla uczestników akcji było niedopuszczalne. Na zakończenie sprzątania pracownicy Nadleśnictwa przygotowali ognisko, co było zasłużoną nagrodą dla uczniów.

M. Leszak

 

 
 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 20 października 2014 22:55
Data ostatniej edycji: 2015-02-13 12:04:02

RAJD PIESZY "POZNAJEMY KURPIOWSZCZYZNĘ"

 

19 września b. roku, uczniowie klas: 1a,1b,1d,1e oraz 2c wraz z opiekunami i wychowawcami wzięły udział w XXIII Rajdzie Pieszym „Poznajemy Kurpiowszczyznę” zorganizowanym przez PTTK w Łomży. O godz. 9.00 –uczestnicy rajdu zebrali się  na Pl. Niepodległości, skąd wyjechali  autokarami na trasę szlaku Gać – Miastkowo, wędrówkę rozpoczęto od miejscowości Czartoria.  Uczestnicy mieli okazję przy słonecznej pogodzie podziwiać piękne widoki na rozległe błonia porośnięte licznymi jałowcami drzewiastymi, krajobraz stepowy, liczne oczka po starej rzece, oraz bogatą roślinność. Rajdowcy  dotarli po około 7 kilometrach marszu do Hotelu Zbyszko w Nowogrodzie a następnie do mostu na rzece Narew, dalej przez most, do pola biwakowego „pod Wiatą” nad rzeką Pisa. Wszyscy mieli okazję odpocząć przy wspólnym ognisku i pieczeniu kiełbasek. Po zakończeniu, na uczestników rajdu czekały autokary przy moście przed Nowogrodem, którymi wszyscy powrócili do Łomży. Była to dobra okazja do oderwania się od rzeczywistości szkolnej na rzecz nawiązania bliskiej więzi z przyrodą, jak również integracji zespołów klasowych.


M. Leszak

 

 

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 20 października 2014 22:40
Data ostatniej edycji: 2015-02-13 12:04:56

DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH W ROKU 2014/2015

Dni wolne od zajęć dydaktycznych w Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży w r. szk. 2014/2015:

14.10.2014r.
10.11.2014r.
02.01.2015r.
05.01.2015r.
21.04.2015r. - EGZAMIN GIMNAZJALNY
22.04.2015r. - EGZAMIN GIMNAZJALNY
23.04.2015r. - EGZAMIN GIMNAZJALNY
05.06.2015r.

Zaopiniowano przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski.
Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 25 września 2014 14:08
Data ostatniej edycji: 2015-02-13 12:05:15

PIERWSZY DZIEŃ SZKOŁY

 

Rok szkolny 2014/2015 w Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży rozpoczął się bardzo uroczyście. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego powitano zebranych: grono pedagogiczne wraz z dyrekcją, uczniów i rodziców. Szczególnie gorąco witano pierwszoklasistów, dedykując im życzenia muzyczne. Następnie  młodzież  przypomniała o wydarzeniach sprzed 75 lat - napaść Niemiec hitlerowskich na Polskę. Poległych uczczono minutą ciszy. Kolejne teksty wierszy i piosenek zaprezentowane podczas  akademii dotyczyły wspomnień z wakacji. Na koniec Pani dyrektor Wiesława Masłowska życzyła uczniom i nauczycielom wytrwałości w dążeniu do sukcesów i radości z owocnej pracy. Gdy zabrzmiał pierwszy dzwonek uczniowie rozeszli się do klas na spotkania z wychowawcami.

 

 

 

 

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 03 września 2014 11:48
Data ostatniej edycji: 2015-02-13 12:05:36

_________________ ROK SZKOLNY 2013/2014 _________________

 

 

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 02 lipca 2014 23:15
Data ostatniej edycji: 2015-02-13 12:08:57

********************************************************************

ŻYCZENIA Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 25 czerwca 2014 23:24
Data ostatniej edycji: 2014-06-25 23:28:11

********************************************************************

FESTYN „TRZYMAJ FORMĘ” W PUBLICZNYM GIMNAZJUM NR 9 IM. RODZINY LUTOSŁAWSKICH W ŁOMŻY – SPRAWOZDANIE

Dnia 04 czerwca 2014 r. w Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży odbył się festyn „Trzymaj Formę”. Pomysłodawcami
i organizatorami imprezy byli: p. Beata Sobolewska, p. Ewa Szymańska i p. Michał Leszak oraz wychowawcy poszczególnych klas.   
Uczniowie poszczególnych klas gimnazjum, pod kierunkiem swoich wychowawców, przygotowali wspaniałe stoiska, zgodnie z wylosowanymi wcześniej hasłami, dotyczącymi zdrowego odżywiania.
W trakcie imprezy odbyły się:

-występ teatru szkolnego „Iskierka”,
-występy promujące poszczególne stoiska, które zachęcały do ich odwiedzania,
-występ grupy CRUSH ze studia tańca BK STEP
-występ szkolnej grupy tanecznej „Aerobic”,
-zawody sportowe  - rywalizacja 6-osobowych reprezentacji uczniów z zaproszonych szkół podstawowych, w czterech konkurencjach sprawnościowych, cztery najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy,
-degustacja potraw przygotowanych przez poszczególne stoiska / klasy
-w rywalizacji sportowej szkoły podstawowe zajęły następujące lokaty:

I miejsce - S.P. Kupiski
II miejsce - S.P. Wygoda
III miejsce - S.P. Konarzyce
IV miejsce - S.P Podgórze
V miejsce - S.P. Czaplice

-rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i wyróżnienie najciekawszego stoiska. Jury, w skład którego weszli zaproszeni goście, po niełatwych naradach wyróżniło trzy najlepsze stoiska:

I miejsce klasy: IIIb +Ic  -250zł
II miejsce klasa IIIa  -200 zł
III miejsce klasy IIIc + IIe  -130 zł

-nagrody pieniężne pozyskane z funduszu Gminy Łomża, mają być wykorzystane na zorganizowanie imprez klasowych.

Głównym celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia, którego przejawem jest świadomość wagi prawidłowej diety, jak również podejmowanie dojrzałych wyborów w życiu każdego ucznia. Ponadto festyn był także formą promocji Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży.

Publiczne Gimnazjum nr 9
nie, 08 czerwca 2014 10:36
Data ostatniej edycji: 2014-08-21 23:05:10

******************************************************************

WYNIKI KONKURSU "PTASI AZYL"

 

Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi ogłosił konkurs pt. „Ptasi azyl” zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego „Ptasie tajemnice” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na problemy na jakie natrafiają ptaki zarówno w mieście jak i w krajobrazie wiejskim. Zadaniem uczniów było zbudowanie budki lęgowej dla wybranych gatunków ptaków, zgodnie z e szczegółowymi wymiarami podanych w instrukcji. Do konkursu przystąpiło 17 uczniów Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży. II miejsce zajęła ucz.kl. Ia –Kamila Makowska, wyróżniona została budka Karoliny Skrzeczkowskiej –ucz. kl. Ie. Jednak wygrani są wszyscy uczestnicy konkursu – ponieważ wszystkie budki zawisną na terenie parku. Gratulujemy!

M. Leszak

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 05 czerwca 2014 12:41
Data ostatniej edycji: 2014-06-05 12:54:07

***********************************************************************

ZEBRANIA KLASOWE Z RODZICAMI

Zebrania klasowe z rodzicami uczniów klas I-III odbędą się 23 maja 2014 roku o godz. 15.30.
Konsultacje z nauczycielami pozostałych przedmiotów będą odbywały się w godzinach 15.30-17.30.

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
wt, 15 kwietnia 2014 10:13
Data ostatniej edycji: 2014-05-10 22:48:15

********************************************************************

DNI OTWARTE SZKOŁY

Zapraszamy uczniów klas VI i ich rodziców na dni otwarte w naszej szkole 30.03.2014 r. o godzinie 10:00.

 

Proponowany harmonogram dnia:

- spotkanie z dyrekcją gimnazjum
- występ szkolnego teatru iskierka
- występ grupy tanecznej
- występ grupy wokalnej
- pokaz taekwondo
- zwiedzanie budynku szkoły

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
so, 29 marca 2014 21:27
Data ostatniej edycji: 2014-04-03 23:59:40

********************************************************************

EWALUACJA W NASZEJ SZKOLE - ZAPROSZENIE DLA RODZICÓW

Szanowni Rodzice

W najbliższym czasie w Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich pojawi się zespół wizytatorów ds. ewaluacji, którzy przez kilka dni będą się przyglądać naszej placówce. Efektem ich pracy będzie raport, opisujący różne aspekty funkcjonowania szkoły. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do wyrażenia swoich opinii na potrzeby tego raportu.

Ewaluacja zewnętrzna jest ważnym elementem systemu nadzoru pedagogicznego, zatwierdzonego rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 7 października 2009 r. Ma na celu gromadzenie informacji na temat jakości pracy szkół i funkcjonowania systemu edukacyjnego. Ministerstwo zdefiniowało wymagania wobec szkół, dotyczące różnych dziedzin: od wyników nauczania, przez rozwijanie aktywności uczniów, współpracę z rodzicami, po organizację pracy placówki, w tym jej warunki lokalowe i wyposażenie (pełna lista wymagań na stronie www.npseo.pl).

Wizytatorzy ds. ewaluacji starają się więc uzyskać pełny obraz funkcjonowania placówki. Rozmawiają z dyrekcją i nauczycielami, ale też z uczniami i partnerami placówki. Istotnym elementem jest wypełnienie ankiety przez rodziców.

Wizytatorzy przekażą ankiety przez uczniów i tym samym poproszą Państwa o wypełnienie ankiety, zawierającej pytania na temat tego, jak postrzegają Państwo naszą szkołę. Ankieta jest w pełni anonimowa, ankietę należy wypełnić w domu i przekazać następnego dnia wizytatorom w szkole/można przez ucznia.

Wypełnienie ankiety trwa ok. 20 min. Wypływające z niej wnioski będą częścią raportu, który niebawem zostanie zamieszczony na platformie internetowej www.npseo.pl. w zakładce “Zobacz raport z ewaluacji swojej szkoły”.

Zależy nam na Państwa szczerych opiniach. Chcemy poznać Państwa zdanie. Wierzymy, że dzięki Państwa pomocy uda nam się wzmocnić i rozwijać naszą szkolną społeczność.

Z wyrazami szacunku,

Dyrektor szkoły

mgr Wiesława Masłowska

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 27 lutego 2014 21:17
Data ostatniej edycji: 2014-02-27 21:31:24

********************************************************************

WARUNKI REKRUTACJI DO GIMNAZJUM ROK SZKOLNY 2014/2015

Wyboru gimnazjum, w obwodzie którego uczeń zamieszkuje, dokonują Rodzice/Opiekunowie Prawni wypełniając ZGŁOSZENIE kandydata do klasy pierwszej, które będzie można pobrać ze strony internetowej gimnazjum .Druk zgłoszenia będzie także dostępny w sekretariacie gimnazjum obwodowego.
Wyboru gimnazjum spoza obwodu dokonują Rodzice/Opiekunowie Prawni wypełniając WNIOSEK o przyjęcie kandydata do klasy pierwszej, który będzie można pobrać ze stron internetowej gimnazjum. Druk wniosku będzie także dostępny w sekretariacie szkoły.
     Na podjęcie decyzji i oddanie wypełnionego Zgłoszenia lub Wniosku do szkoły Rodzice/Opiekunowie Prawni mają czas od 23 marca do 30 kwietnia 2014 r.


W tym okresie zachęcamy do:
*uczestnictwa w dniach otwartych , które odbędą się w naszej szkole dn.30 marca 2014 r.
*spotkanie z rodzicami  uczniów klas pierwszych przyjętych do PG nr 9 w Łomży odbędzie się w dniu 26 sierpnia 2014 godz. 14.00 r.
  

Szczegóły rekrutacji oraz potrzebne załączniki poniżej: 

Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 27 lutego 2014 21:31
Data ostatniej edycji: 2014-02-28 14:38:50

******************************************************************

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MYŚLI JANA PAWŁA II

 

VI edycja Olimpiady
„Myśli Jana Pawła II”
Jan Paweł II – Papież Dialogu

W dniu 12 lutego 2014 35 uczniów naszego Gimnazjum z klas III i II przystąpiło do etapu szkolnego Olimpiady Myśli Jana Pawła II – „ Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się 3 uczennice z klasy II A najwyższą ilością punktów: Dominika Juśkiewicz, Aleksandra Wiśniewska i Alicja Trzaska. Dziewczynki były przygotowywane przez P. Marię Michalską – nauczyciela religii. Gratulujemy i życzymy jak najlepszych wyników w kolejnych etapach Olimpiady.

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
nie, 23 lutego 2014 15:28
Data ostatniej edycji: 2014-02-23 15:32:11

********************************************************************

ZMIANA TERMINU SPOTKANIA Z RODZICAMI

Zebrania dla rodziców klas I,II,III odbędą się w dniu 23.02.14r.
10.00-11.30 w auli szkolnej odbędzie się ogólnoszkolne spotkanie rodziców z dyrekcją  szkoły połączone z pokazem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jest to przedsięwzięcie wychodzące naprzeciw rodzicom naszych uczniów, którzy nierzadko ulegają wypadkom podczas prac w gospodarstwach wiejskich.
11.30-12.30 odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami klas wg. przydziału sal (załącznik poniżej):

Publiczne Gimnazjum nr 9
wt, 18 lutego 2014 21:37
Data ostatniej edycji: 2014-02-23 15:02:22

Załączniki:

********************************************************************

SPRAWOZDANIE Z BALU CHARYTATYWNEGO

W dniu 08.02.2014 roku uczniowie naszego Gimnazjum-członkowie Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli  pod opieką P. Marii Jolanty Michalskiej n-la religii w VII Balu Charytatywnym Szkolnych Kół Caritas. Bal jak zwykle odbywał się w Zespole Szkół Mechanicznych w Łomży. Uczyliśmy się zabaw, tańców ale była to również okazja do podziękowań za udział w grudniowych akcjach na rzecz ludzi potrzebujących: Bożonarodzeniowa Zbiórka Żywności, Bożonarodzeniowy Dar Serca, w których wzięło udział 1000 wolontariuszy SKC i PZC.
Bal organizowany jest również z myślą o drugim człowieku, a mianowicie dzieciach, które przebywają w szpitalach i żeby umilić im czas choroby zbieraliśmy zabawki i przybory szkolne. Zostaną one przekazane z okazji Światowego Dnia chorego w dniu 11 lutego do placówek leczniczych z miast, z których dzieci uczestniczyły w balu.
Uroczystego otwarcia balu dokonał Dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej – ks. dr. Andrzej Mikucki, podczas którego powitał gości oraz odczytał Orędzie Papieża Franciszka z okazji XXII Światowego Dnia Chorego.
Do pierwszego tańca, jakim był „Polonez” zaproszono przybyłych gości: Panią  Ewę Sieniawską - Zastępcę Dyrektora ds. Pielęgniarstwa Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, Pana Krzysztofa Ryszarda Kozickiego - Kierownika Referatu ds. Pomocy Dziecku i Rodzinie w PCPR Łomża, Pana Jacka Koconia – dyrektora Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży oraz dzieci i młodzież, która przybyła na bal. W balu uczestniczyło 490 osób.

Publiczne Gimnazjum nr 9
nie, 23 lutego 2014 15:03

********************************************************************

"ŁOMŻA DAWNIEJ I DZIŚ, CZYLI JAK ZMIENIAŁA SIĘ INFRASTRUKTURA ENERGRTYCZNA"

W dniu 22.01.2014 roku w Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży miała miejsce uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom konkursu "Łomża dawniej i dziś, czyli jak zmieniała się infrastruktura energetyczna" przez przedstawicieli firmy Elektrobudowa SA z siedzibą  w Katowicach.
Konkurs  trwał do początku grudnia 2013 roku.  Skierowany był przede wszystkim do mieszkańców Gminy Łomża. Polegał on na przedstawieniu zmian infrastruktury energetycznej na przestrzeni lat na kilku fotografiach. Uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć starą fotografię przedstawiającą element infrastruktury energetycznej i zrobić w tym samym miejscu zdjęcie.
Organizatorem i fundatorem nagród Konkursu jest  firma Elektrobudowa SA z siedzibą  w Katowicach działająca w ramach realizacji zadania inwestycyjnego: „Budowa stacji elektroenergetycznej 400 kV Łomża”.
W konkursie brało udział dwóch uczniów klasy Ie naszego gimnazjum – Adam Baczewski i Karol Jankowski. Obaj zajęli ex æquo I miejsce. W nagrodę chłopcy otrzymali tablety Samsung Galaxy TAB 3.
Adam wybrał zdjęcie swojego taty na słupie energetycznym zrobione na łąkach ulicy Nowogrodzkiej w Łomży przed ok. 20 laty. W tym samym miejscu zrobił zdjęcie sobie.  Niestety nie mógł podejść bliżej, gdyż trwa tam budowa. Łąki w tym miejscu przekształcają się w osiedle domków jednorodzinnych.
Karol natomiast odnalazł zdjęcie głównej ulicy Kupisk zrobione w  ok. 1960 roku z drewnianym słupem energetycznym w tle. To samo miejsce sfotografował.  Zmiany, które zaszły, widać nie tylko w stojącym teraz nowym słupie, ale i w budynkach i samej ulicy (z piaskowej drogi stała się asfaltową, bardzo uczęszczaną ulicą miejscowości).
Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów!


Monika Chmielewska

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 05 lutego 2014 17:16
Data ostatniej edycji: 2014-02-05 17:26:37

******************************************************************

ZEBRANIE Z RODZICAMI

 

Informujemy, że 24 stycznia 2014 r. odbędzie się zebranie z rodzicami w następujących godzinach:

15.30-16.30 - zebranie ogólnoszkolne w auli szkolnej dla rodziców uczniów klas II

16.30-19.00 - zebrania klasowe oraz konsultacje dla rodziców

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 22 stycznia 2014 13:02
Data ostatniej edycji: 2014-02-23 15:20:26

******************************************************************

JASEŁKA 2013

W dniu 18 grudnia 2013 uczniowie naszej Szkoły  pod opieką  uczestniczyli w Jasełkach Bożonarodzeniowych zorganizowanych przez uczniów klasy III A i III B oraz klasy II E pod opieką Ks. Waldemara – nauczyciela religii. Głównym przesłaniem spektaklu była pragnienie i tęsknota ludzi za miłością w życiu codziennym.  „Człowiek prawdziwie bogaty, to ten, któremu własne dzieci rzucają się w ramiona, kiedy ma puste ręce.”    Pragnąłem szczęścia, a dostałem pieniądze…!” Jasełka były wspaniałą okazja do refleksji związanej z Tajemnicą Bożego Narodzenia. Wśród zebranych gości byli obecni: Ks. Dziekan – Marian Mieczkowski-proboszcz Parafii Katedralnej oraz ks. Proboszcz Parafii św. Andrzeja Boboli, a także przedstawiciele Gminy Łomża i Rady Rodziców. P. Dyrektor złożyła wszystkim przybyłym Gościom, a także uczniom serdeczne życzenia świąteczne.

Publiczne Gimnazjum nr 9
nie, 23 lutego 2014 15:20

********************************************************************

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Andrzejki to świetna zabawa i okazja do spotkań towarzyskich.  28 listopada 2013r. odbyła się szkolna dyskoteka andrzejkowa dla uczniów Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży.  Impreza wyczekiwana przez młodzież chętną do zabawy i tańca rozpoczęła się w godzinach popołudniowych tzn. o godz. 14.30 i trwała do 18.30. Prowadził ją DJ, były uczeń Marcin Urbanowski.
W trakcie trwania dyskoteki uczniowie mieli okazję uczestniczyć we wróżbach andrzejkowych. Kilka klas zorganizowało sobie również słodki poczęstunek. To  jeden z nielicznych wieczorów w roku, które  mają magiczną moc i należy je przetańczyć.  Trzeba więc dać szansę przepowiedniom, a przy okazji świetnie się bawić.
Dyskoteka tym razem nie cieszyła się bardzo  dużym zainteresowaniem, ale jej uczestnicy  doskonale się bawili.
Pozdrawiamy serdecznie wszystkich wielbicieli tańca i wyczekujemy następnej dyskoteki.
Za udział w zabawie dziękują organizatorzy -  Samorządu Uczniowski.

Publiczne Gimnazjum nr 9
so, 18 stycznia 2014 14:50
Data ostatniej edycji: 2014-01-18 14:59:24

*******************************************************************

Relacja z wystawy zwierząt egzotycznych

 

W dniach 21 i 22 listopada w naszej szkole gościł hodowca zwierząt egzotycznych – Pan Jarosław Rejmer, który przybył z Torunia. Uczniowie podzieleni na grupy, w ciągu tych dwóch dni mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji biologii. W naszej szkole gościła też grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży, uczniom podobała się żywa lekcja biologii. Uczestnicy podziwiając wystawę rzadko spotykanych okazów zwierząt, usłyszeli bardzo wiele ciekawostek, związanych między innymi z budową i behawiorem niezwykłych zwierząt. Każda grupa zasypywała prowadzącego pytaniami, na które potrafił w ciekawy sposób odpowiedzieć. W podświetlonych terariach uczniowie mogli podejrzeć między innymi: olbrzymie patyczaki i straszyki, kameleony, skorpiona, gekony, krocionogi, modliszki, ptaszniki oraz karaczany. Myślę, że dla wszystkich uczestników było to bardzo ciekawe doświadczenie – stojąc „oko w oko” z rzadkimi okazami zwierząt.

 

Michał Leszak

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
wt, 03 grudnia 2013 09:18
Data ostatniej edycji: 2014-01-18 15:01:02

****************************************************************

WYCIECZKA EDUKACYJNA

13 listopada 2013r. uczniowie klas: I a, II d i II e wraz z p. dyr. W. Masłowską i wychowawcami p. M. Nasiadko, p. D. Karwowską, p. M. Rong byli na wycieczce w Warszawie. Głównym celem wyjazdu był musical w teatrze Buffo, ale program wyprawy był bardzo napięty. Uczniowie zwiedzili kolejno Sejm RP, następnie Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Niewidzialna Wystawa, a o 19.00 zasiedli na widowni teatru.

Dla wszystkich uczniów pobyt w Sejmie był pierwszą wizytą w tym miejscu i, jak twierdzą, niezapomnianą. Młodzież uczestniczyła w niecodziennej lekcji historii, którą poprowadziła pani przewodnik. Przedstawiła ona proces stanowienia prawa, a także opowiedziała o codziennej pracy posłów. Wysłuchaliśmy wykładu na temat historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu.

Po wizycie w Sejmie młodzież udała się do Centrum Nauki „Kopernik”, gdzie otrzymała wspaniałą możliwość przeżycia niezwykłych chwil z osiągnięciami z różnych dziedzin nauki
i techniki. Choć znaczna grupa była już wcześniej w tym miejscu, to zgodnie przyznała, że wizyt tam nigdy za wiele. Ekspozycje zmieniają się tak często, że nie sposób się nudzić.

Ogromne wrażenie wywarła na młodzieży wizyta w Niewidzialnej Wystawie. Większości zwiedzającym godzinna podróż po świecie osób niewidomych paradoksalnie pomogła „otworzyć oczy”. Uczniowie mogli wypróbować, jak można sobie radzić w codziennym życiu bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą słuchu, węchu czy równowagi. Przewodnikami podróży, która czyni człowieka bardziej wrażliwym i pełnym empatii, były osoby niewidome i niedowidzące.

Ostatnim punktem programu był musical „Metro”. Spektakl ten to połączenie pięknego śpiewu, doskonałego tańca i niebywałego zaangażowania aktorów, którzy potrafią zaskoczyć. Nie oszukują ci, którzy go polecają. Młodzież nasza była zachwycona opowieścią o marzeniach, pasjach, niepowodzeniach, władzy pieniądza, i wreszcie o miłości, która jest wpisana w ludzkie życie. Po ponad dwugodzinnej uczcie dla duszy udaliśmy się w drogę powrotną, która minęła
w przyjaznej atmosferze i bardzo szybko.

M. Nasiadko

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 20 grudnia 2013 21:34
Data ostatniej edycji: 2014-01-18 14:47:37

*****************************************************************

11 LISTOPADA W PUBLICZNYM GIMNAZJUM NR 9 IM. RODZINY LUTOSŁAWSKICH W ŁOMŻY

Społeczność Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży bardzo uroczyście obchodziła 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

14 listopada 2013 roku odbyła się akademia przygotowana przez gimnazjalistów pod kierunkiem p. Agnieszki Wawrzyńczyk i p. Sylwii Kukowskiej. Młodzież pięknie recytowała wiersze patriotyczne, a chór śpiewał pieśni żołnierskie z okresu I wojny światowej. Prezentacja multimedialna przybliżyła uczniom sylwetkę i dokonania Józefa Piłsudskiego oraz ofiarność polskich żołnierzy.

Podniosły charakter wydarzenia podkreśliła odpowiednia oprawa: uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu, młodzi artyści mieli biało – czerwone kotyliony przypięte do białych koszul, stroje kilku chłopców przypominały stroje legionistów, na scenie pojawiła się flaga i godło państwowe.

Na koniec pani dyrektor Wiesława Masłowska podziękowała młodzieży i opiekunom za występ i podkreśliła, jak ważna jest pamięć o wydarzeniach, które przyniosły wolność naszej ojczyźnie. Stwierdziła, że taka postawa świadczy o patriotyzmie współczesnych Polaków.

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 15 stycznia 2014 22:21
Data ostatniej edycji: 2014-01-18 15:39:43

***************************************************************

ŚWIĘTO SZKOŁY W PUBLICZNYM GIMNAZJUM NR 9 IM. RODZINY LUTOSŁAWSKICH W ŁOMŻY

"Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć”.
Pod takim hasłem społeczność Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży 29 października 2013r. w sposób niezwykle uroczysty świętowała 100. rocznicę urodzin Witolda Lutosławskiego - członka Rodziny Lutosławskich. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Łomżyńskiej Katedrze, którą celebrował Ks. Bp Janusz Stepnowski. Po nabożeństwie zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie przeszli do budynku szkoły na główną część obchodów. Pani dyrektor Wiesława Masłowska powitała gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością: Starostę Powiatu Łomżyńskiego p. Lecha Szabłowskiego, Wicestarostę Powiatu Łomżyńskiego p. Adama Sowę, Wójta Gminy Łomża p. Jacka Nowakowskiego, panią wizytator Danutę Radwańską, przewodniczącą Rady Gminy Łomża p. Barbarę Cychol, sekretarz Gminy Łomża p. Barbarę Sobczyńską-Wanke, dyrektora Muzeum Przyrody w Drozdowie p. Annę Archacką. Następnie podkreśliła rangę święta, przypominając, że Sejm uchwalił rok 2013 Rokiem Witolda Lutosławskiego. Wypowiedziała ważne słowa, stwierdzając, że młodzież gimnazjalna powinna czerpać aspiracje i wzorować się na przykładzie tego wybitnego artysty, który był niezwykle skromny, ale wyczulony na potrzeby innych. Przez wiele lat prowadził dyskretną działalność charytatywną, m.in. fundując stypendia dla młodych kompozytorów i wykonawców. Czując się obywatelem, któremu bliskie były sprawy społeczeństwa, w latach 80. Aktywnie angażował się w różne formy działalności ruchu „Solidarność”. Lutosławski cieszył się międzynarodową sławą, był zapraszany do udziału w prestiżowych festiwalach i do jury konkursów kompozytorskich, prowadził wykłady i kompozytorskie kursy. Otrzymywał zamówienia od czołowych orkiestr i instytucji. Za swoje dokonania został uhonorowany licznymi nagrodami, doktoratami honoris causa kilkunastu prestiżowych uczelni w Polsce, Europie i Ameryce. Był członkiem honorowym wielu akademii artystycznych i naukowych oraz stowarzyszeń muzycznych na całym świecie.
Podczas część artystycznej przygotowanej przez panie: M. Zaremba, M. Nasiadko i J. Czerwonko poświęconej wybitnemu kompozytorowi, mogliśmy wysłuchać pięknych wierszy, pieśni oraz koncertu utworów skomponowanych przez Lutosławskiego, a wspaniale zagranych na akordeonie i na trąbce przez uzdolnionych muzycznie uczniów naszej szkoły.
W tym szczególnym dniu odbyło się również uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Gimnazjaliści, którzy zostali włączeni w poczet uczniów Publicznego Gimnazjum nr 9 w Łomży na pewno zapamiętają ten dzień jako wyjątkowy ze względu na niezwykłą postać i wspaniałe osiągnięcia swego patrona, na wzór którego mogą kształtować swoje charaktery, osobowość, zdobywać wykształcenie.

W. Pezda
S. Kukowska

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 20 grudnia 2013 21:04
Data ostatniej edycji: 2014-01-18 15:38:03

***************************************************************

Tydzień Edukacji Globalnej w naszej szkole

Publiczne Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży podjęło współpracę z Fundacją „Ocalenie” w ramach projektu Tydzień Edukacji Globalnej. Działania były oparte na dwudniowych zajęciach warsztatowych kończących się uroczystym podsumowaniem projektu. Ich celem było zapoznanie uczniów z takimi pojęciami jak tolerancja, akceptacja, szacunek, stereotyp, dyskryminacja, empatia oraz przede wszystkim szerzenie postawy tolerancyjnej wśród gimnazjalistów.

Pracownicy Fundacji przeprowadzili zajęcia we wszystkich klasach pierwszych, a nauczyciele odpowiedzialni za realizację projektu – M. Chmielewska, E. Szymańska konkurs plastyczny „Tolerancja w oczach uczniów”. Jego wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Alicja Trzaska klasa IIa

II miejsce – Agnieszka Siwa klasa Ib

III miejsce – Agnieszka Gronostajska klasa Ia

Wyróżnienia - Martyna Polakowska klasa Ic i Agnieszka Siwa klasa Ib

Działania na rzecz edukacji globalnej i tolerancji są obecne w szkole każdego dnia, jednak Tydzień Edukacji Globalnej jest doskonałą okazją do tego, by podkreślić ich znaczenie w życiu codziennym.

Monika Chmielewska

Ewa Szymańska

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 21 listopada 2013 22:46
Data ostatniej edycji: 2014-01-18 14:46:24

************************************************************

Zaproszenie na wyjątkowe lekcje

Zapraszamy uczniów na wyjątkowe lekcje zoologiczne, które odbędą się dnia 21 i 22 listopada 2013r. w Publicznym Gimnazjum nr 9 w Łomży. Lekcję poprowadzi Pan Jarosław Rejmer – hodowca zwierząt egzotycznych. W podświetlonych terariach uczniowie będą mogli obejrzeć rzadkie okazy żywych zwierząt - między innymi: olbrzymie patyczaki i straszyki, kameleony, skorpiony, gekony, krocionogi, modliszki, ptaszniki oraz karaczany i inne zwierzęta.

Koszt uczestnictwa w lekcji wynosi 4 zł od ucznia.

 

M. Leszak

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
nie, 03 listopada 2013 21:53
Data ostatniej edycji: 2014-01-18 14:46:05

************************************************************

Sprawozdanie – Święto Drzewa

Dzień Drzewa (z ang. Arbor Day) – międzynarodowa akcja sadzenia drzew odbywająca się w coraz większej liczbie krajów na świecie. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. W Polsce Dzień Drzewa odbywa się od około 2002 r w dniu 10 października.

Dnia 25 października w naszym gimnazjum gościła Pani Katarzyna Sobocińska – pracownik Nadleśnictwa Łomża, która przeprowadziła zajęcia edukacyjne dla uczniów klas Ia oraz Ic. Hasło przewodnie zajęć brzmiało: „ W lesie o każdej porze roku”. Młodzież z uwagą wysłuchała wielu ciekawostek, związanych z lasem jako środowiskiem życia wielu organizmów oraz pracą zawodową leśnika. Na koniec młodzież, z pomocą opiekunów posadziła trzy sadzonki krzewów ozdobnych na terenie szkoły. Z zainteresowaniem będziemy obserwować – jak rosnąJ .

 

Michał Leszak

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 30 października 2013 11:25
Data ostatniej edycji: 2014-01-15 22:41:06

***************************************************************

Sprawozdanie z akcji Sprzątanie świata - Polska 2013 Pod hasłem „Odkrywamy Czystą Polskę”

Już 20-sty raz słynna akcja „Sprzątania świata” ma miejsce w Polsce! Odbywa się także w naszej małej ojczyźnie – czyli na terenie Gminy Łomża. Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie wzięli udział w tym przedsięwzięciu. 01. października uczniowie klasy I a pod opieką p. Ewy Szymańskiej oraz p. Beaty Sobolewskiej, we współpracy z Nadleśnictwem Łomża, porządkowali tereny lasu jednaczewskiego oraz jego bliskiej okolicy. Zebrano około 0,5 m3 śmieci, które zostały poworkowane i zabrane na wysypisko śmieci. Na zakończenie pracowitej wyprawy, wszyscy mieli okazję wspólnego biesiadowania przy ognisku z kiełbaskami, które przygotowało Nadleśnictwo Łomża.

 


Michał Leszak

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 14 października 2013 21:02
Data ostatniej edycji: 2014-01-15 22:40:33

********************************************************************

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Od wielu lat  14 października jest świętem pracowników szkół. Tego dnia to właśnie
do nich kierowane są słowa podziękowań. W gimnazjum  odbyła się akademia, której przyświecało motto: ,,Wśród wielu ważnych spraw daj siebie innym ”. Zorganizowali ją uczniowie pod kierunkiem nauczycieli. Wśród zaproszonych gości był pan Jacek Nowakowski- wójt Gminy Łomża, pan Tomasz Tyszka- dyrektor Zarządu Ekonomicznego Szkół Gminy Łomża,  pan Leszek Młynarski- były dyrektor placówki,  pani Jolanta  Jałowiecka-przewodnicząca Komisji Oświatowej Rady Gminy, pani Bogumiła Malinowska- przewodnicząca  Rady Rodziców .
Młodzi artyści za pomocą słowa podziękowali nauczycielom za trud i poświęcenie włożone w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia. Przekazali życzenia pomyślności w życiu osobistym, wielu sukcesów zawodowych, wytrwałości, wyrozumiałości, efektywnej współpracy z rodzicami, zaufania i szacunku społeczeństwa. Oprócz  serdecznych słów ofiarowano pracownikom szkoły  kwiaty i czekoladki na osłodę.
Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna. Popłynęły  życzenia od dyrekcji  szkoły, rodziców i gości.
Z okazji Dnia Nauczyciela pani dyrektor Wiesława Masłowska została uhonorowana  Srebrnym Medalem za długoletnią służbę. Medale Komisji Edukacji Narodowej otrzymali- p. wicedyrektor A. Pawelec, p. M. Michalska, p. S. Kukowska, p. M. Nasiadko. Nagrody Wójta przyznano p. dyrektor Wiesławie Masłowskiej i p. Dorocie Karwowskiej. Nagrody Dyrektora otrzymali następujący pracownicy- p. A. Pawelec, p. B. Barwikowska, p. I. Cywińska, p. E. Marszał, p. M. Nasiadko, p. W. Pezda, p. M. Rong, p. E. Szymańska i  p. M. Uliński.

Opr. W. Pezda

Publiczne Gimnazjum nr 9
so, 18 stycznia 2014 15:58
Data ostatniej edycji: 2014-01-18 16:02:48

***************************************************************

MAMY SWOJĄ WŁADZĘ W SZKOLE!!!

Zarząd Samorządu Uczniowskiego:
-Przewodnicząca - Jolanta Jurkowska kl. III b
-Zastępca- Magdalena Ferenc kl. III a
-Sekretarz – Natalia Chełastowska kl. III b
-Skarbnik – Tomasz Gołaś kl. II a

Członkowie Samorządu Uczniowskiego:
1.    Andrzejczyk Michał kl. Id
2.    Karman Daniel kl. I b
3.    Sasinowska Milena kl. III a
4.    Kaczyński Hubert kl. III a
5.    Modzelewska Wiktoria kl. I a
6.    Witczak Wioleta kl. I a
7.    Krajewski Adrian kl. I a
8.    Konert Michalina kl. I a
9.    Tadaj Dawid kl. II a
10.    Jemielity Krzysztof kl. III a
11.    Szczech Karolina kl. III d
12.    Szyjko Cezary kl. III d
13.    Łada Sylwia kl. III d
14.    Kuplińska Joanna kl. I a
15.    Reglewska Klaudia kl. I b
16.    Kowalewski Daniel kl. III a

Zadania Samorządu Uczniowskiego:
-   jest reprezentantem dążeń i interesów wszystkich uczniów w szkole wobec dyrekcji i nauczycieli, wobec przedstawicieli Rady Rodziców i innych uczniów;
-  pełni funkcję koordynatora działalności samorządowej młodzieży w klasach, reguluje i kieruje trybem życia szkolnego, może również rozszerzać swą działalność na pracę świetlicy, biblioteki;
-  organizuje życie wewnętrzne młodzieży na terenie szkoły;
-  spełnia rolę gospodarza szkoły, klasy i otoczenia;
-  uczestniczy z głosem doradczym w posiedzeniach Rady Pedagogicznej, dotyczących spraw wychowawczych i opiekuńczych;
-  zgłasza uczniów do wyróżnień i nagród;
-  działa według opracowanego planu pracy.


PLAN PRACY SAMORZADU UCZNIOWSKIEGO PONIŻEJ

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 15 stycznia 2014 22:45
Data ostatniej edycji: 2014-01-18 15:57:57

******************************************************************

WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2013

Komisja w składzie: Natalia Czarnecka kl. III a, Sylwia Wierzbowska kl. III a i Wioleta Zaręba kl. III a  policzyły głosy.

MAMY SWOICH PRZEDSTAWICIELI !!!
Zarząd Samorządu Uczniowskiego:
Przewodnicząca  –  Jolanta Jurkowska kl. III b
Zastępca: Magdalena Ferenc kl. III a
Skarbnik-  Tomasz Gołaś kl. II a
Sekretarz – Natalia Chełstowska kl. III b

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy owocnej pracy.

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 15 stycznia 2014 23:09
Data ostatniej edycji: 2014-01-15 23:15:54

********************************************************************

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

1 września po raz kolejny zabrzmiał w naszej szkole dzwonek oznajmiający rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2013/2014. Pani Dyrektor – Wiesława Masłowska bardzo serdecznie powitała przybyłych gości: Wójta Gminy Łomża – Pana Jacka Albina Nowakowskiego, Dyrektora ZESz – Pana Tomasza Tyszkę, Sekretarz Gminy Łomża – Panią Danutę Wanke, uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Pierwszoklasistom przedstawiła wychowawców klas, a nauczycielom i młodzieży życzyła samych sukcesów.
Uczniowie, w krótkiej części artystycznej, przypomnieli zgromadzonym wydarzenia sprzed lat dotyczące wybuchu II wojny światowej.
Po części artystycznej głos zabrali przybyli goście.
Spotkania informacyjne z wychowawcami klas odbyły się w salach lekcyjnych.

Publiczne Gimnazjum nr 9
so, 18 stycznia 2014 15:10
Data ostatniej edycji: 2014-01-18 15:29:23

*****************************************************************

DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

 

23.04.2014 r. - egzamin gimnazjalny

24.04.2014 r. - egzamin gimnazjalny

25.04.2014 r. - egzamin gimnazjalny

28.04.2014 r.

29.04.2014 r.

30.04.2014 r.

02.05.2014 r.

20.06.2014 r.

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
wt, 01 października 2013 09:50
Data ostatniej edycji: 2014-01-15 23:09:23

***********************************************************************

WYKAZY PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2013-2014

 

 

Poniżej znajdują się wykazy podręczników do klas I, II i III na rok szkolny 2013-2014

 

Rodzice uczniów klas I

proszimy o wstrzymanie się z kupnem podręczników

do języka angielskiego do września.

Na początku roku szkolnego uczniowie kl. I napiszą test,

na podstawie wyników, którego zostaną przydzieleni

do odpowiednich grup zaawansowania.

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 14 czerwca 2013 11:56
Data ostatniej edycji: 2014-01-15 23:09:01

Załączniki:

******************************************************************

UCZNIOWIE PG 9 NIE BOJĄ SIĘ PRZYSZŁOŚCI

 

 

**********************

 

Uczniowie PG 9 w Łomży nie boją się przyszłości

Dnia 26 czerwca 2013r. w Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „W przyszłość bez obaw” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Głównym celem projektu był wzrost poziomu opanowania kompetencji kluczowych u 111 uczniów tegorocznych klas II i III.

Podsumowanie rozpoczęło się od przemówienia koordynatora projektu pani Wiesławy Masłowskiej, w którym to zaprezentowano etapy realizacji projektu w szkole.

W ramach projektu:

 

- zrealizowano 6 rodzajów zajęć pozalekcyjnych: dodatkowe zajęcia z języka polskiego i matematyki, zajęcia przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego, zajęcia terapii pedagogicznej, koło matematyczno – przyrodnicze oraz koło humanistyczne rozszerzające wiedzę uczniów.

 

- przepracowano 1072 godziny zajęć,

 

- przeprowadzono 136,5 godzin indywidualnych spotkań z psychologiem,

 

- udzielono pomocy uczniom klas III w planowaniu ścieżki kariery zawodowej,

 

- przejechano około 7 000 km w ramach dowozów na zajęcia,

 

- zorganizowano wyjście na spektakl do Teatru Lalki i Aktora w Łomży,

 

- zorganizowano wycieczki: do Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Powstania Warszawskiego,

 

- zakupiono pomoce dydaktyczne dla uczniów i szkoły: ćwiczenia, słowniki, atlasy, programy komputerowe, zestawy multimedialne do tablic interaktywnych.

 

Po krótkich statystykach wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy potwierdzające ich udział w poszczególnych zajęciach. Całą uroczystość uświetniły liczne występy uczniów gimnazjum.

Udział w zajęciach zaowocował wyższymi wynikami z Egzaminu Gimnazjalnego oraz na zakończenie roku szkolnego.

 

**********************

Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 04 lipca 2013 21:01
Data ostatniej edycji: 2014-01-15 23:08:41

******************************************************************

BEZPIECZNE FERIE

 

W trakcie zimowego wypoczynku nie zapominajcie o swoim bezpieczeństwie. Oto kilka rad, jak spędzić feriw ziomowe bezpiecznie:

 

- Zjeżdżajmy na sankach i nartach tylko na specjalnie przygotowanych do tego miejscach i stokach;

- W czasie zjeżdżania zachowujmy bezpieczną odległość między uczestnikami zabawy;

- Nie doczepiajmy sanek do samochodu;

- Rzucając się śniegiem nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujmy w twarz drugiej osoby;

- Na łyżwach jeźdźmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgajmy się po lodzie na rzece lub stawie;

- Nie przebiegajmy przez ulicę, nie przechodźmy w miejscach niedozwolonych;

- Mówmy rodzicom gdzie wychodzimy, o któerej planujemy powrót;

- Bądźmy widoczni na drodze;

- Nie strącajmy zwisających z dachów sopli;

- Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu;

- Ubierajmy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze;

- W wolnym czasie przebywajmy na świeżym powietrzu, dbajmy o aktywność fizyczną;

- Nie zapominajmy o podstawowych zasadach higieny;

- W przypadku wystąpienia objawów choroby zgłośmy się do lekarza.

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
nie, 20 stycznia 2013 16:53
Data ostatniej edycji: 2014-01-15 23:08:23

Załączniki:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0