Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 19 października 2021 napisz DONOS@

AKCJA PROFILAKTYCZNA - „DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE”

 

Nie tylko z prelekcją, i nie tylko dla młodzieży,  na temat  NIE TAKI ZE MNIE  MOCARZ… gościła w piątek 16 października 2015r. w Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży pani Anna  Stolarczuk -  pedagog z Krakowa. Reprezentowała ona  pracownię  „Meritum”, która organizuje szkolenia, warsztaty i sympozja dla wszystkich osób, którym zależy na walce z niebezpiecznymi substancjami. Głównymi odbiorcami spotkań są jednak młodzi ludzie, którzy  uświadamiają  sobie, do czego prowadzą „złe praktyki”. Pracująca  na co dzień  z młodzieżą uzależnioną od narkotyków i dopalaczy pani trener  opowiedziała o swojej pracy, przykrych i nieodwracalnych  konsekwencjach młodzieńczych eksperymentów. Obaliła funkcjonujący wśród młodych mit, że „dopalacze nie szkodzą”,  „że wystarczy mieć trochę silnej woli i trochę rozumu w głowie i da się je zażywać bezpiecznie”. Uważnie wysłuchała też głosu naszej młodzieży nt. jej wiedzy o dopalaczach i zajmowanego stanowiska w sprawie narkotyków i  wszelkich środków uzależniających.  Wszyscy uczniowie naszego gimnazjum, pracując w małych grupach, zostali zapoznani ze skutkami zażywania dopalaczy i zniszczeniami, jakie w organizmie one powodują.  Dowiedzieli się, co jest w ich składzie i poznali mechanizmy uzależnienia. Ważnym elementem warsztatów było wykształcenie umiejętności skutecznego odmawiania zażywania dopalaczy.  Bardzo obrazowa i niezwykle przekonująca była dla młodzieży  prezentacja multimedialna, która skłoniła do autorefleksji i z pewnością wzmocniła zachowania asertywne.  Pani trener, kończąc spotkanie, życzyła wszystkim tylko  dobrych wyborów; a młodzież, wychodząc z warsztatów, nie kryła swojego zadowolenia. Pani Ania Stolarczuk po południu spotkała się  z nauczycielami gimnazjum, a w listopadzie na zebraniu ogólnoszkolnym poprowadzi szkolenie dla rodziców. Warsztaty z trenerem z zewnątrz  sfinansowane zostały z funduszy alkoholowych Urzędu Gminy Łomża i wpisały się w ogólnopolską akcję walki z dopalaczami.

M. Nasiadko

 

Foto:
Foto:
Foto:
Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 26 października 2015 09:01
Data ostatniej edycji: cz, 02 listopada 2017 11:48:22

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę