czwartek, 08 grudnia 2016 napisz DONOS@

******************ROK SZKOLNY 2015/2016*****************

Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 22 października 2015 09:57

FINAŁ KONKURSU WIEDZY DLA CZŁONKÓW I SYMPATYKÓW SKC - ,,ŚW. RITA – RÓŻA W OGRODZIE JEZUSA”.

 

Nasze Gimnazjum reprezentował trzyosobowy zespół w składzie: Wiktoria Łuba kl II B, Patrycja Juśkiewicz kl II B i Aleksandra Boguska kl I B.
W konkursie wzięły udział 3 – osobowe drużyny z 40 szkół na poziomie: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie: - Gimnazjum: PG Piątnica, G Nr 5 Ostrołęka, ZSM Nr 1 Grajewo, G Kolno, Gimnazjum Nowogród, PG Nr 1 Łomża, Szkoły Katolickie Łomża, G Ostrów Mazowiecka, Gimnazjum Szumowo, Gimnazjum Zabiele, Gimnazjum Kobylin Borzymy, PG Kadzidło, PG9 Łomża, PG Łyse, G Przytuły.

 

SZKOŁY GIMNAZJALNE – punktacja max. – 57 pkt:

1. Ostrołęka – Zespół Szkół Nr 5 – Gimnazjum Nr 5 – 57 pkt. – I miejsce
2. Łomża – Szkoły Katolickie  – 55 pkt. + 2,5pkt – II miejsce
3. Łomża – Publiczne Gimnazjum Nr 1 – 55 pkt. + 2pkt – III miejsce
4. Zabiele – Zespół Szkół-Gimnazjum – 53,5 pkt.
5. Łomża – Publiczne Gimnazjum Nr 9 – 53 pkt.
6. Kadzidło – Publiczne Gimnazjum – 52 pkt.
7. Szumowo – Zespół Szkół – Gimnazjum – 52 pkt.
8. Kolno – Gimnazjum – 51,5 pkt.
9. Grajewo – Zespół Szkół Miejskich Nr 1 – 50 pkt
10. Piątnica – Publiczne Gimnazjum – 45,5 pkt.
11. Łyse – Publiczne Gimnazjum – 45,5 pkt.
12. Nowogród – Zespół Szkół Samorządowych – Gimnazjum – 44,5 pkt.
13. Przytuły – Zespół Szkół – Gimnazjum – 43 pkt.
14. Kobylin Borzymy – Gimnazjum – 39 pkt.

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 03 marca 2016 08:26
Data ostatniej edycji: 2016-03-03 08:33:35

KONKURS "PAPIEŻ SŁOWIANIN"

Cztery uczennice z klasy I A  naszego Gimnazjum Katarzyna Keniksman, Julia Sokołowska, Magdalena Chojnowska, Justyna Chojnowska zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu " Papież Słowianin". Uczennice były przygotowywane przez P. Marię Michalską-nauczyciela religii. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 15 lutego 2016 09:13

PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI GIMNAZJADY W LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ

 

30.09.2015 roku na stadionie lekkoatletycznym w Łomży odbył się półfinał wojewódzki gimnazjady w lidze lekkoatletycznej. Startowało 21 szkół z byłego województwa łomżyńskiego. Z Publicznego Gimnazjum nr 9 w Łomży najlepiej spisali się wśród dziewcząt:

1. Włostowska Weronika – pchnięcie kulą

3. Szymańska Agnieszka – pchnięcie kulą

8. Andrzejczyk Aleksandra – pchnięcie kulą

wśród chłopców:

1.Włostowski Sebastian – pchniecie kulą

2.Cholewicki Sebastian – pchnięcie kulą

2.Zysk Kacper – skok wzwyż

3. Polański Mateusz – pchnięcie kulą

6.Modzelewski Karol – 100 metrów

Opiekunami naszych uczniów byli Izabela Cywińska oraz Andrzej Rogiński.

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 22 października 2015 09:58
Data ostatniej edycji: 2015-10-22 10:05:32

******************ROK SZKOLNY 2014/2015*****************

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 25 lutego 2015 11:28
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:30:01

MAMY STYPENDYSTKĘ !

 

Z przyjemnością informujemy, że absolwentka naszego gimnazjum - Natalia Zach otrzymała  w dniu 13 grudnia 2014r. stypendium  Marszałka Województwa Podlaskiego .
Natalia w roku szkolnym 2013/2014 była uczennicą kl. III A i zdobyła tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu z Geografii.
Projekt Wsparcie stypendialne dla uzdolnionych uczniów 2013-2014  ma na celu wsparcie szczególnie uzdolnionej młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczących się na terenie województwa podlaskiego, a odnoszących sukcesy w zakresie nauk preferowanych: matematyczno – przyrodniczych i zawodowo-technicznych oraz mieszkających na obszarach wiejskich.
Uczennicy serdecznie gratulujemy i  życzymy  dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań.

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 19 lutego 2015 12:02
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:28:18

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

 

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2014/2015

  • Sebastian Konopko kl. IIIE - został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego
  • Alicja Trzaska kl. IIIA - została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego
  • Aleksandra Andrzejczyk kl. IB - zdobyła tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
  • Wiktoria Łuba kl. IB - zakwalifikowała się do ścisłej czołówki lauretatów finału Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
  • Kacper Piwowarski kl. IIA - zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu informatycznego "KIWI" organizowanego przez Politechnikę Białostocką
  • Zakwalifikowani do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu z Geografii: Mariusz Górski kl. IIIE, Jakub Radomski kl. IIIE
  • Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972- 1514. Od Cedyni do Orszy”.
  • Wynik: Sebastian Konopko – kl. IIIE zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego
  • Wojewódzki Konkurs Historyczny – do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
  • Włostowski Sebastian – kl. IIC oraz Konopko Sebastian – kl. IIIE
  • Alicja Trzaska - udział w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego - zakwalifikowanie się do II etapu Szkolnego Konkursu Ortograficznego
  • Patryk Jastrzębski kl. IIA - udział w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

Pozostałe sukcesy uczniów naszego gimnazjum w załaczniku poniżej:

Laureaci konkursów w roku szkolnym
została laureatką
Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego
Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 26 stycznia 2015 10:09
Data ostatniej edycji: 2015-03-23 12:33:52

Załączniki:

******************ROK SZKOLNY 2013/2014******************

 

KONKURS „ZIEMIA JEST JEDNA”

 

W kwietniu 2014 r.  w Młodzieżowym Domu Kultury Śródmieście we Wrocławiu odbył się XXI ogólnopolski konkurs plastyczny z cyklu „Ziemia jest jedna” pod tytułem „Skoczne, lotne, nieuchwytne…barwny świat owadów”
Na konkurs napłynęło 1077 prac, z czego do ekspozycji pokonkursowej w Galerii Twórczości Plastycznej Młodych MDK „Śródmieście” Wrocław organizatorzy wybrali 295 prac, z których powołane jury nagrodziło 41 dzieł młodych twórców a 56 wyróżniło.  Wśród wyróżnionych prac w kategorii Malarstwo znalazła się praca uczennicy naszego gimnazjum Alicji Trzaski z kl. II A . Serdecznie gratulujemy!!!

Opr.W.Radomska

Publiczne Gimnazjum nr 9
so, 07 września 2013 08:57
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:00:48

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

 

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2013/2014


  • Magdalena Wądołowska kl IIIA - II miejsce w konkursie plastycznym "Podróże Jana Pawła II", nagroda w konkursie plastycznym "Łomżyńskie ulice"
  • Natalia Zach z kl. IIIA uzyskała tytuł  LAUREATA Wojewódzkiego Konkursu z Geografii
  • Aldona Wasilewska z kl. IIIB uzyskała tytuł LAUREATA wojewódzkiego konkursu z języka polskiego
  • Konkurs literacki o tematyce ekologicznej „Z Ziemią krążymy”, zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku
  • wyróżnienie Wiktoria Wiśniewska kl. IIA
  • W kwietniu 2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury Śródmieście we Wrocławiu odbył się XXI ogólnopolski konkurs plastyczny z cyklu „Ziemia jest jedna” pod tytułem „Skoczne, lotne, nieuchwytne…barwny świat owadów” Wśród wyróżnionych prac w kategorii Malarstwo znalazła się praca uczennicy naszego gimnazjum Alicji Trzaski z kl. IIA
  • Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Historii „OLIMPUS”-10.01.2014r. – sesja zimowa.
  • Wynik: 2 laureatki – M.Sasinowska i M. Lutostańska- kl. IIIA
  • Konkurs Historyczny „ Unia czy Konfederacja” zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Łomży – 26.V.2014r.
  • Wynik: S. Konopko – IIE i M. Tyszka – IIIB – III miejsce  ex aequo
  • Ogólnopolski Konkurs Historyczny „ALBUS”- 12.V.2014r. kl. I -1 ucz., kl. II – 4 ucz., kl. III – 2 ucz.
  • Wynik – Dyplom wyróżnienia – W.Jabłecka i A. Wiśniewska – IIA
  • Kacper Piwowarski kl. IA - III miejsce w konkursie Informatyczna Liga Zadaniowa
  • Natalia Czarnecka IIIA, Magdalena Wądołowska IIIA - udział  w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego

 

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym
Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 26 września 2014 17:16
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 15:05:14

******************ROK SZKOLNY 2012/2013******************

Publiczne Gimnazjum nr 9
wt, 26 marca 2013 14:29
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:48:45

WYNIKI KONKURSÓW W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

 

******************

 

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe:

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego oraz Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego

Aleksandra Justyna Zacharczyk ucz. kl. IIIA

 

Konkursy powiatowe, wojewódzkie, ogólnopolskie i międzynarodowe:

VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych:

III miejsce drużynowo: N. Złotkowska, N. Czarnecka, M. Ferenc

 

Wojewódzki Konkurs Ortograficzny:

II m. A. Trzaska

 

IX Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „ Z poprawną polszczyzną na co dzień”

finalistka A. Trzaska

 

Powiatowy Konkurs Literacko – Plastyczno – Fotograficzny

II m. A. Trzaska

 

Konkurs fotograficzny „Woda na co dzień”:

I miejsce J. Jurkowska

 

Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS – etap powiatowy:

I m. M. Smekta

II m. W. Jabłecka

 

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II „Papież Słowianin" – etap wojewódzki:

finaliści: A. Bęćko III B, N. Chrzanowska III B, D. Frąckiewicz III C

 

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II „Olimpus”

Laureatka III m. W. Jabłecka IA

 

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Biblijnej:

Finalistki etapu wojewódzkiego: M. Sasinowska II A, E. Brulińska  II A

 

IV Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego – finał:

II m. M. Zach

III m. A. Trzaska

 

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Historii „Olimpus”:

I m.  K. Gardziński

III m.  S. Konopko

 

150 lat Powstania Styczniowego:

II m.  w województwie podlaskim: M. Ferenc, M. Wądołowska

 

Powiatowy Konkurs Recytatorski Wierszy Patriotycznych w Bibliotece Publicznej Gminy Łomża w Podgórzu:

I m.  D. Dzwonkowski

II m.  N. Ceran

 

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego:

III m. M. Poreda, P. Urbanowski, D. Kowalewski

 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur:

Wynik bardzo dobry w kategorii Junior A. J. Zacharczyk

 

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Olimpus”:

I m.  A. J. Zacharczyk

 

Konkursy szkolne:

Szkolny Konkurs z Języka Niemieckiego:

Klasy I – A. Trzaska

Klasy II – P. Szczęsny

Klasy III – P. Zielińska

 

Szkolny Konkurs Ortograficzny:

I m. A. Trzaska

 

Szkolny Konkurs Wiedzy o Szkodliwości Papierosów:

I m. A. Trzaska

II m. A. Wyrzykowska, A. Chojnowska

III m. A. Wiśniewska

 

******************

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 04 lipca 2013 20:27
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:03:13

KONKURS WIERSZY PATRIOTYCZNYCH

 

********

 

8 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X edycji Powiatowego  Konkursu Recytatorskiego Wierszy Patriotycznych pod hasłem  ,,Sztandary rozwinąć i pobić lub zginąć! A matka - Ojczyzna niech żyje!”, który odbył się w Bibliotece Publicznej Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu. Celem  konkursu było pogłębienie wśród młodego pokolenia wiedzy o Julianie Tuwimie, rozwijanie zdolności recytatorskich, szerzenie i kultywowanie pamięci o bohaterskich powstańcach, a także wpajanie szacunku i przywiązania do historii własnej ojczyzny i jej niepodległościowych tradycji.

 

Profesjonalne jury wysoko oceniło występ naszych uczniów i przyznało Dawidowi  Dzwonkowskiemu  I miejsce, a Natalii  Ceran II. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

**********

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
nie, 12 maja 2013 21:36
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:03:37

KONKURS WIEDZY O HIV/AIDS

 

**********

 

W dniu 16.04.2013 w Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w  Łomży odbyła się Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS - zorganizowana we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną. Swoją obecnością zaszczycili nas pracownicy stacji p. Barbara Żelazna oraz p. Piotr Cymek.

W zmaganiach uczestniczyło 30 uczniów z różnych szkół, którzy po eliminacjach szkolnych konkurowali ze sobą w murach naszej szkoły. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu, który wymagał bardzo dużej wiedzy z zakresu wiedzy o HIV/AIDS.

Naszą szkołę prezentowali Magdalena Smekta, Aldona Wasilewska, Weronika Jabłecka, Hubert Orzołek, oraz Aleksandra Łada. Nasi reprezentanci wykazali się imponującą wiedzą.

Konkurs wygrała Magdalena Smekta uczennica klasy III A, natomiast drugie miejsca zajęły egzekwo dwie osoby, w tym również uczennica naszej szkoły Weronika Jabłecka.

Zwycięzcy olimpiady mają jeszcze przed sobą ostatni etap - zmagania konkursowe w Białymstoku, które wyłonią mistrza. Opiekunami uczniów, oraz współorganizatorami imprezy są p. Ewa Szymańska i p. Michał Leszak.

 

Dziękujemy wszystkim za udział, gratulujemy zwycięzcom, oraz życzymy dalszych sukcesów!

 

************

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 17 kwietnia 2013 15:12
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:03:56

LAUREATKA WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

 

 

***

 

Uczenica klasy IIIA

 

Aleksandra Justyna Zacharczyk

 

została Laureatką

Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

i

Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego

 

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

***

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
wt, 26 marca 2013 14:51
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:04:20

PAPIEŻ SŁOWIANIN

 

*************

 

05.03.2013 r. troje uczniów naszej szkoły Anna Bęćko, Natalia Chrzanowska z kl. III B i Dominik Frąckiewicz kl. III C, przygotowywanych przez P. mgr Marie Michalską, zostali finalistami etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II dla uczniów gimnazjum „Papież Słowianin”.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

*************

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
wt, 09 kwietnia 2013 23:18
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:04:37

WODA NA CO DZIEŃ

**************
22 marca w Zespole szkół Drzewnych i Gimnazjalnych 
nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pod hasłem
"Woda na co dzień"  ogłoszonego w ramach Światowych Dni Wody. 
W konkursie wzięli udział gimnazjaliści z regionu Podlasia. 
I miejsce za zestaw zdjęć: „Plum! Plum!”, ”Krople wody” oraz „Woda życiem” 
zdobyła Jolanta Jurkowska z Publicznego Gimnazjum nr 9 w Łomży. 
Gratulujemy i cieszymy się ze zwycięstwa naszej uczennicy.
***************
Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 08 kwietnia 2013 19:09
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:05:03

OLOMPUS SESJA ZIMOWA

 

********

 

W styczniu 24 uczniów z klas I - III wzięło udział w Ogólnpolskich Konkursakch z Matematyki i Historii Olimpus.

Z matematyki ucz. kl. III Aleksandra Zacharczyk znalazła się wśród 5 pierwszych miejsc w Polsce i otrzymała Dyplom Laureata oraz nagrodę książkową

 

Z historii, wśród 10 najlepszych znalazły się:

Patrycja Baczewska, Magdalena Smekta, Katyarzyna Małkowska - klasa III

Weronika Jabłońska - klasa I.

 

Gratulujemy i zyczymy kolejnych sukcesów

**********

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 08 kwietnia 2013 19:17
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:05:20

KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

 

***********

 

W dniu 08.02.2013 r. 10 uczniów naszego Gimnazjum przystąpiło do etapu szkolnego XIII Konkursu Wiedzy Biblijnej dla gimnazjalistów Województwa Podlaskiego pod patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty. Uczniowie przygotowywali się do Konkursu pod opieką Pani mgr Marii Jolanty Michalskiej.

Do etapu Wojewódzkiego zakwalifikowały się dwie uczennice:

 

Edyta Brulińska i Milena Sasinowska z klasy II A.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w Konkursie na etapie wojewódzkim.

 

************

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 08 kwietnia 2013 19:11
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:05:41

KONKURSY I SEMESTR

Publiczne Gimnazjum nr 9
wt, 26 marca 2013 14:44
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:06:17

Załączniki:

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

 

Uczestnicy etapu rejonowego:

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

OPIEKUN: Małgorzata Nasiadko

PATRYCJA BACZEWSKA – IIIA

DOMINIK FRĄCKIEWICZ - IIIC

 

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

OPIEKUN: Monik Rong

ALEKSANDRA JUSTYNA ZACHARCZYK  - IIIA

 

Wojewódzki Konkurs Fizyczny

OPIEKUN: Marek Uliński

ALEKSANDRA JUSTYNA ZACHARCZYK - IIIA

 

Wojewódzki Konkurs Biologiczny

OPIEKUN: Michał Leszak

MAGDALENA SMEKTA – IIIA

KATARZYNA MAŁKOWSKA - IIIA

 

Wojewódzki Konkurs Chemiczny

OPIEKUN: Bożena Barwikowska

MARYTNA ANNA SZYMAŃSKA - IIIA

 

Wojewódzki Konkurs Geograficzny

OPIEKUN: Wioleta Radomska

NATALIA ZACH - IIA

 

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

OPIEKUN: Magdalena Rakowska - Grochowska

MAGDALENA ZACH - IIIA

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
wt, 26 marca 2013 14:43
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:06:46

******************ROK SZKOLNY 2011/2012******************

Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 07 października 2011 15:16
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:07:20

LAUREACI I FINALISTKA WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2012
Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2012

 

****************

 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczniowie klas trzecich

 

Mateusz Sasinowski oraz Artur Wierzbowski uzyskali tytuł LAUREATA Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.

 

Karol Kurpiewski uzykał tytuł LAUREATA Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego.

 

Uczennica klasy IIa Aleksandra Zacharczyk uzyskała tytuł FINALISTKI Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

 

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

 

*****************

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 26 marca 2012 20:40
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:07:54

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2011/2012

 

Jak co roku uczniowie naszego Gimnazjum uczestniczyli w etapach szkolnym Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z języka polskiego, angielskiego i niemieckiego oraz matematyki, biologii, chemii, geografii, fizyki.

 

Do kolejnego etapu zakwalifikowały się następujący uczniowie:

 

Język polski:

- Martyna Szymańska kl. IIA – opiekun p. M. Nasiadko,

- Dominik Frąckiewicz kl. IIC – opiekun p. M. Nasiadko,

- Aleksandra Wardaszka kl. IA – opiekun p. M. Nasiadko,

- Karolina Łada kl. IIIB – opiekun p. S. Kukowska,

- Paula Filipkowska kl. IIIC – opiekun p. W. Pezda.

 

Język angielski:

- Piotr Modzelewski kl. IIC – opiekun p. M. Rakowska,

 

Historia:

- Mateusz Sasinowski kl. IIIC – opiekun p. M. Zaremba,

- Karol Kurpiewski kl. IIIC – opiekun p. M. Zaremba,

- Sebastian Nowociński kl. IIIC – opiekun p. M. Zaremba,

- Artur Wierzbowski kl. IIIB – opiekun p. M. Zaremba,

- Magdalena Smekta kl. IIA – opiekun p. M. Zaremba.

 

Matematyka:

- Karol Kurpiewski kl. IIIC – opiekun p. I. Domańska,

- Aleksandra Zacharczyk kl. IIA – opiekun p. M. Rong,

- Sebastian Nowociński kl. IIIC – opiekun p. I. Domańska,

- Krzysztof Boguski kl. IIIB – opiekun p. D. Karwowska.

 

Geografia:

- Karol Kurpiewski kl. IIIC – opiekun p. W. Radomska.

 

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursów.

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 11 stycznia 2012 22:34
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:08:29

RATUJMY KRASKĘ

 

Dyrekcja Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi z siedzibą w Drozdowie ogłosiła konkurs skierowany do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z gmin, które leżą na terenie parku krajobrazowego. Do konkursu zgłosiły się cztery szkoły, w tym Publiczne Gimnazjum nr 9 w Łomży. Konkurs polegał na wykonaniu wymiarowej budki lęgowej dla kraski – ptaka krytycznie zagrożonego, który nielicznie występuje w naszym województwie. Uczniowie naszej szkoły zbudowali 22 budki. Okazało się, że wysiłek się opłacał, ponieważ praca została doceniona przez Jury, które przyznało 5 równorzędnych miejsc pierwszych, w tym aż 4 dla następujących uczniów    naszego Gimnazjum: Michał Łada, Weronika Węgrowska, Krzysztof Boguski i Wioleta Zaręba. Wyróżnienia przyznano dla: Katarzyny Waszczeniuk, Krystiana Bączka, Magdaleny Zach i Patryka Zaręby.

Wykonane budki zostaną rozwieszone na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.

M. Leszak

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 11 stycznia 2012 23:00
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:09:05

OGÓLNOPOLSKA FRANCISZKAŃSKA OLIMPIADA WIEDZY O ŚW. MAKSYMILIANIE MARII KOLBE

 

W 70 rocznicę męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego Senat Rzeczypospolitej Polskiej oraz Prowincja Matki Bożej Niepokalanej OO. Franciszkanów ogłosili rok 2011 rokiem św. Maksymiliana.

Uczniowie naszego Gimnazjum również przystąpili do Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe. Przez dwa miesiące zgłębiali wiedzę z dostępnych materiałów i źródeł historycznych na temat tego niezwykłego człowieka pod kierunkiem nauczyciela religii mgr Marii Jolanty Michalskiej. W dniu 02 grudnia  ośmiu uczniów przystąpiło do etapu szkolnego Olimpiady. Zgodnie z zasadami regulaminu trzy uczennice z najwyższą ilością punktów, a więc Milena Sasinowska, Natalia Czarnecka i Aleksandra Wardaszka z kl. I A  będą   reprezentowały społeczność naszej Szkoły na etapie diecezjalnym, który odbędzie się 28 lutego 2012 r.

Już dziś im gratulujemy i życzymy jak najlepszych wyników na etapie diecezjalnym i Finale Ogólnopolskim.

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 02 stycznia 2012 18:59
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:19:39

„PODLASKIE BOGACTWO RÓŻNORODNOŚCI”

 

3 października 2011r. w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku odbył się konkurs „Podlaskie Bogactwo Różnorodności” – konkurs wiedzy turystycznej dla młodzieży gimnazjalnej, organizowany przez Marszałka Województwa Podlaskiego pod Honorowym Patronatem Posła na Sejm RP Roberta Tyszkiewicza.

Do konkursu przystąpiło 52 uczniów z gimnazjów naszego województwa. Uczestnicy mieli do rozwiązania test zawierający 30 pytań zamkniętych z zakresu turystyki. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IIIc Karol Kurpiewski, wraz z opiekunem p. Wioletą Radomską.

Karol otrzymał wyróżnienie z rąk Posła na Sejm RP Roberta Tyszkiewicza oraz Członka Zarządu Województwa Podlaskiego Jacka Piorunka.

 

Serdecznie gratulujemy!!!

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 07 października 2011 15:09
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:19:53

******************ROK SZKOLNY 2010/2011******************

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 02 stycznia 2012 23:24
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:20:41

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego
Laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego

 

PRZEDMIOTOWE KONKURSY PODLASKIEGO KURATORA OŚWIATY

W dniach 19.11.2010  - 03.12.2010 zostały przeprowadzone w naszej szkole konkursy Podlaskiego Kuratora Oświaty (etap szkolny) z następujących przedmiotów:

- Język polski – 18  uczniów

- Historia – 15 uczniów

- Matematyka  –  30 uczniów

- Fizyka  – 4  uczniów

- Biologia  – 18 uczniów

- Chemia –  11 uczniów

- Geografia   – 14 uczniów

- Język angielski  – 23 uczniów

- Język niemiecki  – 9 uczniów

- Informatyka  – 7 uczniów

 

W konkursach wzięło udział 149 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

- Jankowska Weronika – język polski, język angielski

- Zach Aleksandra – język polski, język angielski

- Juśkiewicz Izabela  – język angielski

- Grabowski Jakub – język angielski

- Tadaj Justyna – język angielski

- Brulińska Lidia – język angielski

- Dziemińska Aneta  – język angielski

Najlepsze wyniki na etapie wojewódzkim uzyskały:

- Aleksandra Zach – laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego

- Weronika Jankowska – finalistka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego

Gratulujemy

Publiczne Gimnazjum nr 9
wt, 03 stycznia 2012 13:55
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:21:01

******************ROK SZKOLNY 2009/2010******************

Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 07 października 2011 15:28
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:21:30

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

 

PRZEDMIOTOWE KONKURSY PODLASKIEGO KURATORA OŚWIATY

 

W dniach od 1 listopada do 10 grudnia 2009r.  zostały przeprowadzone w naszej szkole przedmiotowe konkursy Podlaskiego Kuratora Oświaty (etap szkolny) z następujących przedmiotów:

- Język polski – 17 uczniów

- Historia – 5 uczniów

- Matematyka – 32 uczniów

- Fizyka – 5 uczniów

- Biologia – 6 uczniów

- Chemia – 13 uczniów

- Geografia – 13 uczniów

- Język angielski – 32 uczniów

W konkursach wzięło udział łącznie 123 uczniów.

Do kolejnego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:

- Paweł Drężek – historia, geografia

- Kamil Nowociński – geografia

- Jankowska Weronika – język polski, historia

- Jankowska Ewa – język polski

- Mierzejewska Dominika - historia

- Chełstowska Emilia – język angielski

- Juśkiewicz Izabela – język angielski

- Śmiarowski Adam – język angielski

- Rogozińska Martyna – język angielski

 

Inne konkursy, w których uczestniczyli nasi uczniowie

- Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK – 1 uczeń

- Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski – 12 uczestników

- Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Historii „Olimpus”- 8 uczestników

Wyniki: laureatka – Weronika Jankowska, kl. IIB

- Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Sezam”- 11 uczestników

- Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg” – 9 uczestników

- Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Z historią Polski na co dzień” –12 uczestników

- Konkurs „Ocal okruchy historii” – liczba uczestników – 2

- Ogólnopolska Olimpiada OLIMPUS z matematyki– 33 uczestników
Wyniki:

klasy I: Boguski Krzysztof, Łada Karolina, Lutostańska Patrycja;

klasy II: Kupidłowski Adrian, Włodkowski Piotr, Witczak Natalia;

klasy III: Cwalina Piotr.

- OLIMPUS – olimpiada z języka polskiego – 14 uczestników

Wyniki: Aleksandra Zach, kl.IIB – 10 miejsce w kraju

- Polonus – Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny – 9 uczestników

Wyniki:

Weronika Jankowska – IV miejsce w województwie, 21 miejsce w kraju;

Aleksandra Zach – V miejsce w województwie, 22 miejsce w kraju

- VI Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną polszczyzną na co dzień” – 10 uczestników

- Konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły” – 14 uczestników;

Emilia Boguska – wyróżnienie

- „Święta kolędą malowane” – 2 uczestniczki;

Wyniki:

II miejsce – Julia Tomaszewska

III miejsce – Aleksandra Zach

- XVI Giełda piosenki dziecięcej – 1 uczestniczka

- Konkurs „Pieśni i piosenki patriotycznej” – 2 uczestniczki

- IX Ogólnopolski Konkurs Piosenki Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej

Julia Tomaszewska – wyróżnienie

- Konkurs Poezji Patriotycznej – 2 uczestniczki

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 19 lutego 2010 11:42
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:21:54

KONKURSY RELIGIJNE

 

DIECEZJALNY KONKURS O ŚW. JANIE VIANNEY'E

 

W czwartek 20.05.2010 r. 21 uczniów naszego gimnazjum z klas I C, II D i III B, D, E i F przystąpiło do etapu szkolnego Diecezjalnego konkursu o św. Janie Vianney’u dla gimnazjalistów. Po sprawdzeniu prac Komisja zgodnie z zasadami Regulaminu Konkursu wytypowała trzech uczniów z najwyższą ilością punktów do etapu rejonowego, który uczniowie będą pisali 08.06. 2010r.

 

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

1. Baczewski Paweł kl. III F – 30 punktów

2. Gromek Bartek kl. III F – 29 punktów

3. Jabłonowski Łukasz kl. I C – 29 punktów

 

Nad przygotowaniem uczniów do Konkursu czuwali p. mgr Maria Jolanta Michalska i p. mgr Jerzy Jankowski – nauczyciele religii. Uczniom życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu.

 

X WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ - KORYCIN 2010

 

W dniu 12 lutego 2010 r. 13 uczniów naszego Gimnazjum przystąpiło do X Edycji Konkursu Wiedzy Biblijnej dla gimnazjalistów województwa podlaskiego - Korycin 2010.
W tym roku na etapie szkolnym uczniowie na etapie szkolnym zgłębiali wiedzę z zakresu znajomości Księgi Kapłańskiej. Spotykali się również w czasie ferii zimowych na dodatkowych konsultacjach z nauczycielem religii przygotowującym młodzież
do konkursu – p. mgr Marią Jolantą Michalską. Rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie. Aż pięć dziewcząt spełniało kryterium wymagane w regulaminie przez organizatora konkursu tzn. zaliczyło przynajmniej 90%  wiedzy. Po dogrywce do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się trzy uczennice z najwyższą ilością punktów – Aneta Dziemińska – kl. IIA, Agnieszka Konopko – kl. IIA i Aleksandra Paszkiewicz – kl. IID. 
Etap Wojewódzki odbędzie się 20 marca w Zespole Szkół Gminnych w Korycinie i już dziś życzymy naszym uczennicom zwycięstwa.

mgr Maria Jolanta Michalska

Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 18 marca 2010 10:37
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:22:15

******************ROK SZKOLNY 2008/2009******************

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 02 stycznia 2012 23:07
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:22:47

KONKURSY HISTORYCZNE

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA HISTORYCZNA "OLIMPUS"

SESJA JESIENNA

 

LAUREACI

1) Dominika Mierzejewska - klasa 2A

2) Paweł Drężek - klasa 2 C

3) Patrycja NOwik - klasa 3 A

4) Katarzyna Zacharczyk - klasa 3 A

5) Ewelina Jankowska - klasa 3 D

6) Michał Witczak - klasa 3 A

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z HISTORII "SEZAM"

ZORGANIZOWANY PRZEZ SZKOLNĄ AKADEMIĘ WIEDZY

 

LAUREACI

1) Michał Witczak - klasa 3 A

2) Katarzyna Zacharczyk - klasa 3 A

3) Paweł Drężek - klasa 2 C

WYRÓŻNIENIA

1) Sebastian Ciszewski - klasa 1 F

2) Łukasz Łapka - klasa 2 C

3) Dominika Mierzejewska - klasa 2 A

4) Ewelina Jankowska - klasa 3 D

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY "KRĄG"

 

LAUREATKA

1) Katarzyna Zacharczyk - klasa 3

 

Szkolny Koordynator Konkursów i nauczyciel przygotowujący

do udziału w konkursach - M. Zaremba

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 20 maja 2009 12:11
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:23:05

KONKURSY RELIGIJNE

IX WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ - KORYCIN 2009

 

FINALISTKI ETAPU WOJEWÓDZKIEGO

1) Ewelina Jankowska - klasa 3 D

2) Ewelina Iwanowska - klasa 3 D

3) Magdalena Jankowska - klasa 3 D

 

W drodze powrotnej mieliśmy okazję zwiedzić Korycin - królewską twierdzę obronną z przełomu XVI i XVII wieku. W mieście uczennice zwiedzały jedną z największych w Polsce synagogę żydowską oraz kościół katolicki ufundowany przez rodzinę Czarneckich.

Dziękujemy P. Sekretarz Gminy Łomża, dzięki której mieliśmy zapewniony transport na konkurs.

Nauczyciel przygotowyjący do konkursu - M. Michalska

 

 


 

ETAP REJONOWY KONKURSU "O ŚWIĘTYM PAWLE"

 

Do etapu rejonowego konkursu  "O świętym Pawle" zakwalifikowali się uczniowie:

1) Aneta Baczewska - klasa 3 F

2) Paweł Baczewski - klasa 2 F

3) Mateusz Szeligowski - klasa 2 F

4) Adam Baczewski - klasa 2 D

5) Bartosz Kopka - klasa 2 D

Gratulujemy, J. Jankowski

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 20 maja 2009 12:44
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:23:33

KONKURSY PLASTYCZNE

 

13 maja 2009 r. odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie plastycznym na plakat pt. „Biblioteka to plus”.
W konkursie organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Łomży udział brali uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich.
Czołowe miejsca zajęły uczennice naszej szkoły:

I miejsce Sylwia Konert kl. III a

II miejsce Ewelina Jankowska kl. III d

III miejsce Magdalena Jankowska kl. III e

wyróżnienia:

- Dominika Przychodzeń kl. III e

- Eliza Cimoch kl. III e

14 maja 2009 r. Ewelina Mocarska z kl. III d została wyróżniona w konkursie plastycznym „Moja Biblioteka” organizowanym przez Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Justyna Czerwonko

Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 14 maja 2009 22:06
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:24:35

KONKURSY MATEMATYCZNE

 

Nazwa konkursu

Rok

szkolny

Laureaci, finaliści, wyróżnienia

Osoba prowadząca

Międzygimnazjalny
Konkurs
„Liga zadaniowa”

2000/2001

Cezary Chrzanowski-finalista

Dorota Karwowska

2001/2002

Ewelina Wrzosek-finalistka

Dorota Karwowska

2002/2003

Milena Brulińska-finalistka

Iwona Domańska

2003/2004

Magdalena Pieńkowska-finalistka

Iwona Domańska

2004/2005

Finaliści

Patrycja Jackowska

Mateusz Jackowski

Paulina Obrycka

Milena Brulińska

 

Iwona Domańska

2005/2006

Finaliści:

Patrycja Jakacka

Mateusz Jakacki

Paulina Obrycka

Agata Kuzia

Iwona Domańska

Międzynarodowy
Konkurs
Matematyczny „Kangur”

2005/2006

Mariusz Wądołowski-wyróżnienie

Kamil Jeglikowski-wyróżnienie

Iwona Domańska

2006/2007

Mariusz Wądołowski-bardzo dobry wynik

Kamil Jeglikowski-wyróżnienie

Katarzyna Zacharczyk-wyróżnienie

Iwona Domańska

2007/2008

Katarzyna Zacharczyk-wynik bardzo dobry

Kamil Jeglikowski-wyróżnienie

Iwona Domańska

Międzygimnazjalny
Konkurs
„Czar Par”

2003/2004

Kamil Dąbkowski – IIIm.

Dorota Karwowska

2004/2005

Mateusz Jackowski i Adrian Nowociński – IIIm.

Iwona Domańska

2006/2007

Katarzyna Zacharczyk
Katarzyna Bednarczyk – IIm.

Iwona Domańska

Ogólnopolski konkurs

„Alfik matematyczny”

2007/2008

Katarzyna Zacharczyk-
II miejsce w województwie

Iwona Domańska

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

2001/2002

 

2008/2009

Karol Kapelewski-laureat

Katarzyna Zacharczyk- finalistka

Bogusław Adamkiewicz

Iwona Domańska

Szkolny Konkurs
„Matematyczna
Liga Mistrzów”

 

2005/2006

Mariusz Wądołowski – Im.

Kamil Małachowski – IIm.

Adam Szymański – IIIm.

Mateusz Jackowski – Im.

Rafał Pupek – IIm

Paulina Obrycka – III m.

Kamil Balicki – Im

Damian Jakacki – IIm.

Emilia Tadaj – IIIm.

Iwona Domańska

Bogusław Adamkiewicz

Iwona Domańska

Iwona Domańska

Bogusław Adamkiewicz

Iwona Domańska

Iwona Domańska

Dorota Karwowska

Dorota Karwowska

2006/2007

Katarzyna Zacharczyk – Im.

Dominik Boguski – IIm.

Ewelina Kotowska – IIIm.

Kamil Jeglikowski – Im.

Mariusz Wądołowski – IIm.

Magdalena Długołęcka–IIIm.

Mateusz Jackowski – Im.

Paulina Obrycka – IIm.

Łukasz Balicki – IIIm.

Iwona Domańska

Iwona Domańska

Dorota Karwowska

Iwona Domańska

Iwona Domańska

Dorota Karwowska

Iwona Domańska

Iwona Domańska

Dorota Górska

2007/2008

Piotr Cwalina – Im.

Bartosz Kopka – IIm.

Karolina Kozłowska – IIIm.

Katarzyna Zacharczyk – Im.

Ewelina Kotowska – IIm.

Ewelina Mocarska – IIIm.

Kamil Jeglikowski – Im.

Magdalena Długołęcka –IIm.

Adam Szymański – IIIm.

Dorota Karwowska

Iwona Domańska

Dorota Karwowska

Iwona Domańska

Dorota Karwowska

Dorota Karwowska

Iwona Domańska

Dorota Karwowska

Iwona Domańska

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 18 maja 2009 21:11
Data ostatniej edycji: 2015-02-25 11:26:41

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0