Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

 

W bieżącym roku  obchodzimy wyjątkowe Święto Narodowe-100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym, w naszej szkole podjęliśmy szereg działań upamiętniających to wydarzenie. Między innymi odbyły się konkursy: recytatorski i plastyczny pt. „Wolna Polska
w moich oczach”. Zadbaliśmy również o patriotyczną dekorację szkoły i przygotowaliśmy artystyczno – historyczną lekcję  w formie akademii, upamiętniającej 100 rocznicę odzyskania niepodległości.
W tym celu wykonaliśmy prezentację multimedialną przybliżającą tematykę tego wyjątkowego święta. O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna zaśpiewała hymn narodowy ”Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie młodzież w swoim wystąpieniu przypomniała zgromadzonym, jak wyglądały drogi Polski do wolności. Akademia spotkała się z gorącym aplauzem wszystkich słuchaczy. W końcowej części akademii głos zabrała Pani Dyrektor- Wiesława Masłowska, która między innymi powiedziała:

„ Dziś, z perspektywy 100 lat patrzymy na tę historyczną datę z patriotyczną refleksją nad przebytą drogą. Dylematów, których nie oszczędziła nam polska historia i nie szczędzi nam współczesność nikt za nas nie rozwiąże. To nasz obowiązek i obowiązek młodego pokolenia, by wolność tak ciężko wywalczoną przez innych, pielęgnować i strzec”.

Na temat święta wypowiedziała się również Pani Maria Zaremba -nauczycielka historii:
”W XXI wiek Polska wkroczyła wolna i niepodległa. Ale nie zawsze tak było. Jak uczy historia, wiele razy nasz kraj upadał, aby znów się odrodzić. Zawsze pamiętać będziemy o tych, którzy poświęcili życie, aby Polska była wolna. Dziś w Święto Niepodległości, młodzież pokazała nasze drogi do wolności”.

„To wyjątkowe święto. Marzenia Polaków o wolnej ojczyźnie  wciąż są aktualne. Jestem dumna i wdzięczna swoim przodkom, dzięki którym mogę dziś żyć i uczyć się w wolnym
i niepodległym kraju”- powiedziała prowadząca uroczystą akademię uczennica klasy III B- Aleksandra Jastrzębska.

Na uroczystości gościł Dyrektor ZESz Gminy Łomża- Pan Tomasz Tyszka, który przypomniał młodzieży o jednym z symboli narodowych – biało -czerwonej fladze. Prosił, aby w dniu święta narodowego ozdabiała nasze domy.

Na koniec uroczystości nagrodzono najlepszych uczestników konkursu plastycznego” Wolna Polska w moich oczach”, który przeprowadziła Pani Małgorzata Chodnicka.

 

„Serca nam biją, łzy radością płyną,

Polska powstaje z wiekowej niedoli.

Lud zjednoczony tę matkę jedyną, wita

I upaść nie pozwoli”.

 

M. Zaremba, M. Chodnicka

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 09 listopada 2018 12:32
Data ostatniej edycji: pt, 09 listopada 2018 13:15:50

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę