wtorek, 24 października 2017 napisz DONOS@

"SPORTOWY OKRĄGŁY STÓŁ"

Dnia 18.11.2015 roku w Publicznym Gimnazjum nr 9 w Łomży odbyła się w ramach programu WF z klasą ogólnoszkolna debata „Sportowy Okrągły Stół”. W debacie wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas (po jednej osobie z klasy wytypowanej spośród uczniów danej klasy), przedstawiciele samorządu uczniowskiego wraz z opiekunem panią Małgorzatą Nasiadko, nauczyciele wychowania fizycznego oraz pani dyrektor Wiesława Masłowska.

Do debaty przygotowywaliśmy się kilka tygodni. Na lekcjach wychowawczych oraz na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie zostali zapoznani z celami debaty. Następnie wraz z wychowawcami i nauczycielami wychowania fizycznego dyskutowali na temat udoskonalania lekcji wychowania fizycznego, po czym opracowali pomysły służące poprawie tych lekcji.

Sportowy Okrągły stół prowadził koordynator programu pan Andrzej Rogiński, sekretarzem była pani Izabela Cywińska. Uroczystego otwarcia debaty dokonała pani dyrektor Wiesława Masłowska. Następnie pani dyrektor przypomniała wszystkim zgromadzonym, iż celem debaty jest udoskonalenie zajęć sportowych i rekreacyjnych w szkole.

Następnie wywiązała się dyskusja na temat lekcji wychowania fizycznego w naszej szkole. Uczniowie z każdej klasy wypowiadali się co jest dobrego na lekcjach, a co chcieliby zmienić. Po czym przedstawiciele każdej z klas przedstawili swoje pomysły na udoskonalenie lekcji wychowania fizycznego oraz zajęć pozalekcyjnych. Na podstawie wniosków z dyskusji opracowano następujące postulaty:

1. Więcej zabaw ruchowych i muzyka na lekcjach

2. Więcej gier zespołowych na lekcjach

3. Krótsza i intensywniejsza rozgrzewka na lekcjach

4. Więcej turniejów międzyklasowych

5. Wyjścia na basen i lodowisko

6. Muzyka na lekcjach

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 20 listopada 2015 09:01
Data ostatniej edycji: cz, 14 stycznia 2016 12:09:21

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0