Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 03 lutego 2023 napisz DONOS@

Jasełka 2017

W dniu 21.12.2017 został przedstawiony w naszej szkole spektakl z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Przedstawienie rozpoczęła Pęska Paulina ucz. kl. III b recytacją wiersza K. Chojeckiej „ Ten nastrój”, która wytworzyła prawdziwie świąteczną atmosferę. Następnie na scenie pojawił Lucyfer ( w roli Mateusz Jankowski III b) i jego podopieczne diabły ( Włostowski  Łukasz  kl. II a, Składanek Łukasz  kl. II b), diabeł szpieg- Agnieszka Szymańska z kl. III b -  oraz urocza diabełka, która swoim strojem wywołała salwy śmiechu  (w tej roli - Parzych Piotrek III a. W kolejnej odsłonie widzowie mogli podziwiać  anioła - w tej roli wystąpiła świetna Ewelina Ferenc z kl. III a. Duży aplauz publiczności wywołało pojawianie się dzieci– Zuzanny Starczewskiej kl. III b Dawida Serwatko kl. III b, którzy bezbłędnie odegrali swoje role. Na uwagę zasługuje kreacja aktorska ucz. Martyny Trochimowicz  kl. III b.  w roli policjanta.

W następnych scenach pojawili się kolejno: wójt, który zapewniał o pomocy finansowej, murarz, który zaofiarował się naprawić stajenkę i lekarz, który przyniósł  dzieciątku witaminy. Ciekawie zaprezentowały się dzieci z prośbami o przedłużenie ferii i wycofanie dwójek i jedynek. W  roli Marii i Józefa wystąpili Daniszewski Damian kl. III a i Katarzyna Tomaszczyk kl. III a, którzy znakomicie oddali charakter postaci. Przedstawienie uświetnił występ Pęskiej Pauliny kl. III b, która pięknie  zaśpiewała kolędy a szczególnie ekspresyjnie - „Cichą Noc”. Myślę, że młodzież była  zadowolona ze swoich występów.  Cieszy fakt, że teatr zyskał kilku nowych, chętnych do pracy wykonawców.

 

 

Beata Sobolewska

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Publiczne Gimnazjum nr 9
wt, 09 stycznia 2018 09:44
Data ostatniej edycji: wt, 09 stycznia 2018 09:47:44

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę