Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 06 grudnia 2021 napisz DONOS@

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 1918 r. to szczególna data dla Polaków.  Po 123 latach zaborów  i kilku krwawo stłumionych próbach wywalczenia wolności, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego dziś 11 listopada to symbol miłości ojczyzny ,walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.
Z okazji tej ważnej rocznicy, w Publicznym Gimnazjum nr 9 w Łomży  12 listopada 2015r. odbyła się uroczysta akademia . W prezentacji multimedialnej i montażu słowno – muzycznym pt. „MOJEJ OJCZYŻNIE” , przygotowanym pod kierunkiem p. M. Zaremba, p. E. Marszał i p. J. Czerwonko , uczniowie  klas : I a, I b i II a przypomnieli drogę Polaków do wolności. Slajdy, strofy wierszy i pieśni patriotycznych przypomniały słuchaczom , że niepodległość została  okupiona krwią i cierpieniem setek tysięcy Polaków- bohaterów.
Wymownym akcentem była końcowa część uroczystości, w której jedna z uczennic słowami wiersza przypomniała , że wszyscy jesteśmy żołnierzami Polski i stróżami jej granic.

„ I taka będzie, jaką ją stworzymy,
Wysiłkiem woli,  pracą rąk i dusz.
Biedna  i słaba , albo też potężna w blasku zórz.”

 

Foto:
Foto:
Foto:
Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 14 stycznia 2016 12:09
Data ostatniej edycji: pt, 03 listopada 2017 10:01:04

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę