Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 21 maja 2022 napisz DONOS@

PIERWSZOKLASIŚCI W WARSZAWIE

25 maja 2016 r. klasy pierwsze pod opieką wychowawców pojechały na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem zwiedzania stolicy było Warszawskie ZOO – miejsce unikalne, niezwykłe i piękne. W czasie spaceru uczniowie zobaczyli liczne zwierzęta, z którymi nie mają okazji obcować, na co dzień. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zwierzęta zamieszkujące w naturalnych warunkach kontynent Afryki oraz koło podbiegunowe. Bardzo ciekawe okazały się egzotyczne ptaki, bezkręgowce oraz mieszkańcy oceanów. Na dłużej uczniowie zatrzymali się przy wybiegu Afrykańskim, gdzie podziwiali pawiany płaszczowe. Uczniowie odwiedzili również pawilon dla małp człekokształtnych. W tej przepięknej rezydencji zobaczyli goryle. Równie ciekawe okazało się Herpetarium, w którym znajdują się przedstawiciele 50 gatunków żółwi, węży, krokodyli i jaszczurek. Wizyta w ZOO zakończyła się przy basenie, w którym kąpieli zażywały hipopotamy.
Kolejnym punktem wizyty było kino 6D. Choć seans, według wielu, trwał zbyt krótko, to był nie lada przeżyciem. „Machina czasu” przeniosła uczniów do krainy dinozaurów. Efekty specjalne sprawiły, że wszyscy mieli dreszcze na całym ciele. Po seansie uczniowie zjedli obiad oraz kupili pamiątki i prezenty dla mam z okazji ich święta.
Ostatnim punktem pobytu w stolicy było Planetarium – Niebo Kopernika. W wygodnych fotelach uczniowie obejrzeli film „Trzeci wymiar życia 3D”. W czasie seansu dowiedzieli się, z czego zbudowane są organizmy żywe, a następnie poszukiwali z prowadzącym oznak życia w kosmosie. Jak się później okazało, może ono istnieć na jednym z księżycy Jowisza – Europie. Wędrówką wśród gwiazd, planet i satelitów uczniowie zakończyli pobyt w Warszawie.
Bardzo zmęczeni, ale zadowoleni, szczęśliwie wrócili do domu.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 06 czerwca 2016 13:52
Data ostatniej edycji: wt, 28 czerwca 2016 09:52:34

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę