Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ

30 maja 2016r. w naszej szkole odbył się niezwykły koncert Gabriela Fleszara - autora  znanej  piosenki pt. „Kroplą deszczu”; muzyka i aktora, a także psychoterapeuty.  Młodzieży ten niezwykły gość  bardziej znany jest jako uczestnik popularnego programu „The Voice of Poland”. Spotkanie z nim  miało wymiar profilaktyczny. Muzyk na podstawie własnych doświadczeń i zwierzeń przestrzegał słuchaczy przed uzależnieniem. Przekaz miał  bardzo wiarygodny charakter, gdyż dotyczył doświadczeń samego artysty lub ludzi z jego bliskiego otoczenia -  aktorów, muzyków, którzy zmagają się  z uzależnieniem od nikotyny, alkoholu, narkotyków czy dopalaczy. W wielu przywołanych  przypadkach  niezłomna walka z nałogiem  okazała się nadaremną, doprowadziła w najlepszym razie uzależnionego do kalectwa fizycznego bądź psychicznego.
Muzyk przekonywał, że wszelkie używki i uzależnienia prowadzą donikąd, że są tanią imitacją szczęścia. Pięknie mówił o wielkim darze -  ŻYCIU, które jest kruche i ulotne, i niestety docenia je dopiero ten, kto otrze się o śmierć.  Koncert, w którym uczestniczyło blisko 300 uczniów gimnazjum, zorganizowała i sfinansowała Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Gminie Łomża. Z pewnością takie spotkanie jest  dobrą lekcją życia. Na większości wywarło niesamowite wrażenia i skłoniło do głębszej refleksji nt. własnego życia i dokonywanych  wyborów.

M. Nasiadko

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 01 czerwca 2016 14:01
Data ostatniej edycji: śr, 01 czerwca 2016 14:03:21

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę