sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@

WYCIECZKA DO DROZDOWA KLAS PIERWSZYCH

Koniec roku szkolnego, piękna słoneczna pogoda, to doskonały czas na podróże, dlatego 21 czerwca uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Muzeum Przyrody w Drozdowie. Nasze gimnazjum jest bardzo mocno związane z tym miejscem, gdyż nosi imię Rodziny Lutosławskich, która tu mieszkała. Nie mogliśmy więc zacząć inaczej, jak od wysłuchania krótkiej, ale jakże ciekawej prelekcji na temat członków tej zacnej rodziny i ich osiągnięć w dziedzinie kultury, nauki i świata polityki.
Z sali wykładowej przeszliśmy do zwiedzania muzeum. Na pierwszej ekspozycji „Salon dworski" obejrzeliśmy pamiątki pozostałe po patronach naszej szkoły: portrety, zdjęcia, książki i inne drobiazgi. Wystrój salonu przypomniał nam szlachecką historię Drozdowa. W kolejnych komnatach podziwialiśmy: trofea łowieckie (największą popularnością cieszył się niedźwiedź brunatny oraz skóry wilka i dzika), szatę roślinną Kotliny Biebrzańskiej, bataliony (najbardziej charakterystyczne ptaki Biebrzy), inne ptaki i ssaki tej kotliny oraz wystawę akwarystyczną prezentującą podwodny świat pięciu kontynentów. Uczniowie podziwiali ryby zamieszkujące wody Azji, Ameryki Południowej, Australii, Afryki i Europy. Najdłużej zatrzymaliśmy się przy piraniach.
Na zakończenie obejrzeliśmy wystawę „Ziołowe tajemnice. Rośliny lecznicze Doliny Narwi”. W tym miejscu zobaczyliśmy panoramę narwiańskiej doliny, zdjęcia siedlisk, gabloty z modelami roślin występującymi w okolicach rzeki Narwi. Zwiedziliśmy również chatkę zielarki, gdzie można było poczuć klimat przeszłości i zapachy ziół.
Pobyt w Muzeum Przyrody w Drozdowie zakończyliśmy wspólnym grillowaniem kiełbasek i posiłkiem. Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli zadowoleni, że mogli ten dzień spędzić poza murami szkoły, ciesząc się swoim towarzystwem.

 

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0