czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@
*****************************************************************

11 LISTOPADA W PUBLICZNYM GIMNAZJUM NR 9 IM. RODZINY LUTOSŁAWSKICH W ŁOMŻY

Społeczność Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży bardzo uroczyście obchodziła 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

14 listopada 2013 roku odbyła się akademia przygotowana przez gimnazjalistów pod kierunkiem p. Agnieszki Wawrzyńczyk i p. Sylwii Kukowskiej. Młodzież pięknie recytowała wiersze patriotyczne, a chór śpiewał pieśni żołnierskie z okresu I wojny światowej. Prezentacja multimedialna przybliżyła uczniom sylwetkę i dokonania Józefa Piłsudskiego oraz ofiarność polskich żołnierzy.

Podniosły charakter wydarzenia podkreśliła odpowiednia oprawa: uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu, młodzi artyści mieli biało – czerwone kotyliony przypięte do białych koszul, stroje kilku chłopców przypominały stroje legionistów, na scenie pojawiła się flaga i godło państwowe.

Na koniec pani dyrektor Wiesława Masłowska podziękowała młodzieży i opiekunom za występ i podkreśliła, jak ważna jest pamięć o wydarzeniach, które przyniosły wolność naszej ojczyźnie. Stwierdziła, że taka postawa świadczy o patriotyzmie współczesnych Polaków.

 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 15 stycznia 2014 22:21
Data ostatniej edycji: cz, 02 listopada 2017 11:39:58

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0