Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
*****************************************************************

11 LISTOPADA W PUBLICZNYM GIMNAZJUM NR 9 IM. RODZINY LUTOSŁAWSKICH W ŁOMŻY

Społeczność Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży bardzo uroczyście obchodziła 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

14 listopada 2013 roku odbyła się akademia przygotowana przez gimnazjalistów pod kierunkiem p. Agnieszki Wawrzyńczyk i p. Sylwii Kukowskiej. Młodzież pięknie recytowała wiersze patriotyczne, a chór śpiewał pieśni żołnierskie z okresu I wojny światowej. Prezentacja multimedialna przybliżyła uczniom sylwetkę i dokonania Józefa Piłsudskiego oraz ofiarność polskich żołnierzy.

Podniosły charakter wydarzenia podkreśliła odpowiednia oprawa: uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu, młodzi artyści mieli biało – czerwone kotyliony przypięte do białych koszul, stroje kilku chłopców przypominały stroje legionistów, na scenie pojawiła się flaga i godło państwowe.

Na koniec pani dyrektor Wiesława Masłowska podziękowała młodzieży i opiekunom za występ i podkreśliła, jak ważna jest pamięć o wydarzeniach, które przyniosły wolność naszej ojczyźnie. Stwierdziła, że taka postawa świadczy o patriotyzmie współczesnych Polaków.

 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 15 stycznia 2014 22:21
Data ostatniej edycji: cz, 02 listopada 2017 11:39:58

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę