sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

 

1 września 2015r. uczniowie naszego gimnazjum rozpoczęli kolejny rok szkolny. Punktualnie o godz.9.00  na boisku przed budynkiem szkoły zgromadzili się uczniowie
i nauczyciele, by uczestniczyć w uroczystym apelu. Na inauguracji  oprócz społeczności szkolnej obecni byli licznie przybyli rodzice i zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrali uczniowie. W montażu słowno-muzycznym przypomnieli oni krwawe chwile września 1939r. i zapewnili, że nigdy nie zapomną o tych, którzy 76 lat temu oddali  swe życie za ojczyznę, bronili jej honoru, wpisali się w karty  historii Polski wielkością i sławą.

Przedstawiciele Samorządu Szkolnego wierszem i piosenką powitali w uczniowskiej gromadzie nowe koleżanki i kolegów, a następnie przekazali głos Pani Dyrektor – W.  Masłowskiej. Pani Dyrektor serdeczne słowa skierowała przede wszystkim do uczniów klas pierwszych. Wszystkim życzyła radości, a także  sukcesów na miarę własnych możliwości i oczekiwań tak rodziców jak i nauczycieli. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że nowy rok szkolny to czas kolejnych doświadczeń, pogłębiania zainteresowań, zdobywania wiedzy i odkrywania w sobie nowych pasji.

Następnie głos zabrał dyr. ZESz gm. Łomża.  Pan T. Tyszka odczytał list Wójta gm. Łomża – p. P. Kłysa, który m.in. życzył młodzieży wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy, a także tego, by nauka była  nie tylko obowiązkiem, ale przede wszystkim źródłem przyjemności i satysfakcji.

Do wielu miłych słów dołączyła  również swoje przewodnicząca Rady Rodziców- p. M. Rokuszewska.

Po wystąpieniach gości uroczystość zakończono, a rozpoczęcie nowego roku szkolnego zgromadzonym obwieścił  pierwszy dzwonek.

M. Nasiadko

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0