Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

WYCIECZKA KLASY III A

Uczniowie klasy IIIA w Czestochowie, Kalwarii Zebrzydowskiej, Krakowie, Tyńcu, Łagiewnikach, Wadowicach i Oświęcimiu.


W dniach od 02.09.2014 do 05.09.2014 r. uczniowie klasy III A Publicznego Gimnazjum nr 9 w Łomży razem z opiekunami wyjechali na wycieczkę. Wyjazd był uwieńczeniem pierwszego roku Innowacji Pedagogicznej, w której klasa uczestniczyła. W trakcie wycieczki szukaliśmy śladów ludzi, którzy w różnych okresach historii państwa polskiego czerpiąc z wartości zawartych w Ewangelii potrafili sami żyć pięknie, ale zachęcali też innych do takiego życia, a tym samym przemieniali świat na lepszy, bardziej ludzki i bardziej sprawiedliwy. Wśród nich byli Ojciec Augustyn Kordecki przeor Jasnej Góry z okresu Potopu Szwedzkiego, święty Jan Paweł II, który już jako młody chłopiec chodził z ze swoim ojcem na pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej z Wadowic, gdzie się urodził i wychowywał, czy władcy z Dynastii Jagiellonów, a zwłaszcza św. Królowa Jadwiga, św. biskup Stanisław, czy Wit Stwosz w Krakowie, czy św. Faustyna w Łagiewnikach. Szczególnym miejscem było Muzeum w Oświęcimiu, gdzie zobaczyliśmy co może zrobić człowiek człowiekowi jeśli jego życie będzie przeżywane bez Boga i jak w tak nieludzkich warunkach można być człowiekiem co nam pokazał św. Maksymilian Kolbe.

Ta wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci, a przeżycia, które nam towarzyszyły z pewnością przyczynią się do dokonywania właściwych wyborów życiowych.

 

Alicja Trzaska

uczennica klasy III A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 20 października 2014 23:05
Data ostatniej edycji: cz, 02 listopada 2017 11:42:35

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę