Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

STOP ZWOLNIENIOM Z W-F Z GRZEGORZEM FIJAŁKIEM

15 kwietnia 2015r.  w Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży przy ulicy Marii Skłodowskiej Curie 1 odbył się Festyn pod hasłem „Trzymaj formę”, którego celem był zachęcenie młodych ludzi do aktywnego spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia ze zwróceniem uwagi na właściwe odżywianie.
Gościem honorowym podczas uroczystości był  reprezentant Polski, brązowy medalista Mistrzostw Europy z 2013 roku w piłkę siatkową plażową - Grzegorz Fijałek, którego partnerem na boisku jest Mariusz Prudel. Są to zawodnicy, których głównym sponsorem jest PKN Orlen
Szkoła jako jedna z nielicznych w województwie podlaskim  wzięła udział w projekcie społecznym  „Stop zwolnieniom z w-f”, którego patronem jest Minister Sportu i Turystyki.
Organizatorzy akcji zaplanowali wiele atrakcji.  Grzegorz Fijałek wcielił się w rolę nauczyciela, poprowadził rozgrzewkę, zaprezentował podstawowe techniki trenowanej przez siebie dyscypliny sportu. Zorganizował także mini turniej w piłkę siatkową plażową dla gimnazjum i szkół podstawowych. Uczniowie mieli niepowtarzalna okazję ćwiczyć pod okiem wybitnego sportowca oraz zagrać z nim na jednym boisku.
Bardzo ciekawym punktem programu był imponujący pokaz tańca w wykonaniu młodzieży  z grupy tanecznej „BK Step” Marka Kisiela, a także pokaz  tresury psów przygotowany przez Komendę Miejską Policji w Łomży.
Uczestnicy festynu mieli możliwość przyjrzeć się pracy Grupy Ratowniczej Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Nadzieja”, która zaprezentowała sposoby udzielania pierwszej pomocy.
Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się warsztaty brazylijskiej sztuki walki – capoeira oraz pokazy sztuki samoobrony w wykonaniu wykwalifikowanych instruktorów.
Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Rodziny Lutosławskich w Łomży aktywnie włączyli się w główną ideę festynu, którą było propagowanie zdrowego stylu życia, przygotowując stanowiska promujące zdrową żywność. Zaproszeni goście mogli poczęstować się przekąskami z owoców i warzyw, zdrowym pieczywem, a także różnymi deserami.
Dodatkową atrakcją było stoisko przygotowane przez Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży, które zachwycało ozdobami z owoców i warzyw wykonanymi metoda carvingu.
Wiele emocji wzbudziły również ciekawe zabawy, konkursy i quizy zaproponowane przez pracowników  łomżyńskiego Nadleśnictwa. Młodzież mogła sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ekologii i roli lasu w życiu człowieka, a dla najlepszych przygotowano cenne nagrody.
Organizatorzy festynu składają serdeczne podziękowania sponsorom:
Piekarni w Jedwabnem, Piekarni „Sulima”, Piekarni „Jeziorko”, Piekarni z Zawad Przedmieścia, Piekarni w Piątnicy oraz Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy.

 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 16 kwietnia 2015 08:51
Data ostatniej edycji: cz, 02 listopada 2017 11:45:05

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę