Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 27 listopada 2020 napisz DONOS@

W MUZEUM DIECEZJALNYM W ŁOMŻY

14 lutego  uczniowie klas I a i I b wraz z wychowawcami p. M. Zaremba,  p. M. Nasiadko i nauczycielem religii p. M. Michalską byli w Muzeum Diecezjalnym w Łomży. Celem wyjścia było poznanie nowej wystawy pt. „Idźcie i głoście Ewangelię”. Młodzież przed główną salą muzealną powitał ks. T. Grabowski, dyr. muzeum. Ks. Tomasz przybliżył przybyłym  proces tworzenia ikon, świętych obrazów prawosławia. Przekazał informację, że eksponaty są dziełem uczestników warsztatów ikonopisania zorganizowanych przez ojców jezuitów. Wśród klasycznych tematów, znanych ze sztuki prawosławnej, wyeksponowane zostały współczesne obrazy przeniesione na język ikony, np. ikona Matki Bożej Częstochowskiej czy wizerunek Jezusa znanego z obrazu „Jezu, ufam Tobie”. Zainteresowaniem cieszyły się ikony „Trójca Święta” czy „Święta Rodzina”. Młodzież ze skupieniem oglądała  dzieła należące do Veraikon,  a szczególnie dopytywała o złocenia zwłaszcza złotem płatkowym. 
Wizyta w muzeum z pewnością należy do udanych. Nikt nie wyszedł rozczarowany czy znudzony, wręcz przeciwnie bogatszy o wiedzę i przeżycia duchowe.

M. Nasiadko

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 01 marca 2017 09:08
Data ostatniej edycji: cz, 02 listopada 2017 11:24:22

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę