niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@

DZIEŃ NAUCZYCIELA I ŚLUBOWANIE W PUBLICZNYM GIMNAZJUM NR 9 IM. RODZINY LUTOSŁAWSKICH W ŁOMŻY

13  października 2016 roku w Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży odbyła się  akademia z okazji  Dnia Nauczyciela, którą połączono z uroczystym ślubowaniem uczniów klas pierwszych.  Wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy w łomżyńskiej katedrze mszą świętą, którą celebrował ks. dziekan  Marian Mieczkowski. Ciepłe słowo do dziatwy skierował  nasz katecheta, ks.  Paweł Szabłowski. Następnie w hali  sportowej  młodzież na sztandar szkoły przyrzekała godnie ją reprezentować,  dobro drugiego  człowieka mieć  zawsze na względzie, brać wzór z patrona  szkoły oraz pielęgnować szkolne i narodowe tradycje. Później wszyscy wysłuchali montażu słowno – muzycznego, który wystawili uczniowie pod opieką pań: M. Zaremba i J. Czerwonko. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Wójt Gminy Łomża – pan Piotr Kłys oraz rodzice uczniów z przewodniczącą Rady Rodziców, panią Małgorzatą Rokuszewską.
Dyrektor gimnazjum - pani Wiesława Masłowska w swoim przemówieniu wyraziła radość, że uczniowie i rodzice okazują zadowolenie z wyboru naszej szkoły, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi każdego ucznia i zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Życzyła nauczycielom, z okazji ich święta,  radości  płynącej z wykonywania pięknego, ale trudnego zawodu.
Były piękne słowa, podziękowania i nagrody dla wyróżniających się pedagogów. W tym roku Nagrody Dyrektora Szkoły  otrzymali: p. A. Pawelec,  p. R. Jemielity, p. M. Chmielewska, p. D. Karwowska, p. M. Rong, p. E. Marszał, p. M. Michalska, p. W. Radomska.  Do gorących życzeń dla uczniów i podziękowań dla nauczycieli dołączył p. P. Kłys – Wójt Gminy, który również wręczył Nagrodę Wójta pani dyr. W. Masłowskiej, p. B. Sobolewskiej i p. M. Leszakowi.
Na koniec wszyscy  udali się na słodki poczęstunek,a uczniowie klas pierwszych na dyskotekę prowadzoną przez DJ.  To był niezapomniany dzień, który  na trwałe wpisał się w pamięć społeczności szkolnej.

M. Nasiadko

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 21 października 2016 08:28
Data ostatniej edycji: pt, 21 października 2016 09:09:12

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0