Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@
****************************************************************

WYCIECZKA EDUKACYJNA

13 listopada 2013r. uczniowie klas: I a, II d i II e wraz z p. dyr. W. Masłowską i wychowawcami p. M. Nasiadko, p. D. Karwowską, p. M. Rong byli na wycieczce w Warszawie. Głównym celem wyjazdu był musical w teatrze Buffo, ale program wyprawy był bardzo napięty. Uczniowie zwiedzili kolejno Sejm RP, następnie Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Niewidzialna Wystawa, a o 19.00 zasiedli na widowni teatru.

Dla wszystkich uczniów pobyt w Sejmie był pierwszą wizytą w tym miejscu i, jak twierdzą, niezapomnianą. Młodzież uczestniczyła w niecodziennej lekcji historii, którą poprowadziła pani przewodnik. Przedstawiła ona proces stanowienia prawa, a także opowiedziała o codziennej pracy posłów. Wysłuchaliśmy wykładu na temat historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu.

Po wizycie w Sejmie młodzież udała się do Centrum Nauki „Kopernik”, gdzie otrzymała wspaniałą możliwość przeżycia niezwykłych chwil z osiągnięciami z różnych dziedzin nauki
i techniki. Choć znaczna grupa była już wcześniej w tym miejscu, to zgodnie przyznała, że wizyt tam nigdy za wiele. Ekspozycje zmieniają się tak często, że nie sposób się nudzić.

Ogromne wrażenie wywarła na młodzieży wizyta w Niewidzialnej Wystawie. Większości zwiedzającym godzinna podróż po świecie osób niewidomych paradoksalnie pomogła „otworzyć oczy”. Uczniowie mogli wypróbować, jak można sobie radzić w codziennym życiu bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą słuchu, węchu czy równowagi. Przewodnikami podróży, która czyni człowieka bardziej wrażliwym i pełnym empatii, były osoby niewidome i niedowidzące.

Ostatnim punktem programu był musical „Metro”. Spektakl ten to połączenie pięknego śpiewu, doskonałego tańca i niebywałego zaangażowania aktorów, którzy potrafią zaskoczyć. Nie oszukują ci, którzy go polecają. Młodzież nasza była zachwycona opowieścią o marzeniach, pasjach, niepowodzeniach, władzy pieniądza, i wreszcie o miłości, która jest wpisana w ludzkie życie. Po ponad dwugodzinnej uczcie dla duszy udaliśmy się w drogę powrotną, która minęła
w przyjaznej atmosferze i bardzo szybko.

M. Nasiadko

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 20 grudnia 2013 21:34
Data ostatniej edycji: so, 18 stycznia 2014 14:47:37

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę