sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@
********************************************************************

"ŁOMŻA DAWNIEJ I DZIŚ, CZYLI JAK ZMIENIAŁA SIĘ INFRASTRUKTURA ENERGRTYCZNA"

W dniu 22.01.2014 roku w Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży miała miejsce uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom konkursu "Łomża dawniej i dziś, czyli jak zmieniała się infrastruktura energetyczna" przez przedstawicieli firmy Elektrobudowa SA z siedzibą  w Katowicach.
Konkurs  trwał do początku grudnia 2013 roku.  Skierowany był przede wszystkim do mieszkańców Gminy Łomża. Polegał on na przedstawieniu zmian infrastruktury energetycznej na przestrzeni lat na kilku fotografiach. Uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć starą fotografię przedstawiającą element infrastruktury energetycznej i zrobić w tym samym miejscu zdjęcie.
Organizatorem i fundatorem nagród Konkursu jest  firma Elektrobudowa SA z siedzibą  w Katowicach działająca w ramach realizacji zadania inwestycyjnego: „Budowa stacji elektroenergetycznej 400 kV Łomża”.
W konkursie brało udział dwóch uczniów klasy Ie naszego gimnazjum – Adam Baczewski i Karol Jankowski. Obaj zajęli ex æquo I miejsce. W nagrodę chłopcy otrzymali tablety Samsung Galaxy TAB 3.
Adam wybrał zdjęcie swojego taty na słupie energetycznym zrobione na łąkach ulicy Nowogrodzkiej w Łomży przed ok. 20 laty. W tym samym miejscu zrobił zdjęcie sobie.  Niestety nie mógł podejść bliżej, gdyż trwa tam budowa. Łąki w tym miejscu przekształcają się w osiedle domków jednorodzinnych.
Karol natomiast odnalazł zdjęcie głównej ulicy Kupisk zrobione w  ok. 1960 roku z drewnianym słupem energetycznym w tle. To samo miejsce sfotografował.  Zmiany, które zaszły, widać nie tylko w stojącym teraz nowym słupie, ale i w budynkach i samej ulicy (z piaskowej drogi stała się asfaltową, bardzo uczęszczaną ulicą miejscowości).
Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów!


Monika Chmielewska

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 05 lutego 2014 17:16
Data ostatniej edycji: śr, 05 lutego 2014 17:26:37

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0