sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

 

24 czerwca 2016r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Punktualnie o godzinie 9.00 młodzież gimnazjum zebrała się na boisku szkolnym, by po raz ostatni wspólnie odśpiewać hymn narodowy. Kilka piosenek wykonanych tuż przed uroczystością, stanowiło preludium przed tym,  co nastąpiło później. A później... krótki montaż słowno – muzyczny wprowadził zebranych w radosny klimat wakacji, choć żar lejący się z nieba stale przypominał o tym, że „lato, lato czeka, razem z latem czeka rzeka, razem z rzeką czeka las, a tam ciągle nie ma nas”.
Następnie głos zabrała dyrektor szkoły, p. Wiesława Masłowska, która podsumowała owoce całorocznej pracy. Krótko przedstawiła wyniki egzaminu gimnazjalnego, pogratulowała też  uczniom, którzy osiągnęli najwyższe lokaty, są chlubą  dla rodziców i szkoły. Najlepsi odebrali z rąk dyrekcji świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody książkowe. Pani dyrektor odczytała też dwa listy. Jeden z nich od pani Jadwigi Szczypiń – Podlaskiego Kuratora Oświaty, drugi od pana Piotra Kłysa – Wójta Gminy Łomża, który życzył  wszystkim m.in. tego, aby upragniony czas odpoczynku od codziennych zmagań  był  radosny, pełen niespodzianek i miłych chwil. Do gorących życzeń i podziękowań dołączyła też przewodnicząca Rady Rodziców - p. Małgorzata Rokuszewska.
Dla uczniów klas trzecich był to szczególny dzień, gdyż budynek szkoły opuścili jako absolwenci PG9 w Łomży. Wielu swoje świadectwo odbierało z łezką w oku, z wielkim rozrzewnieniem, że „ta  przygoda”  jest już zakończona, że należy szukać nowych dróg na splątanych ścieżkach życia. Byli też tacy, którzy z wielkim uśmiechem na twarzy i jeszcze większą ulgą w sercu westchnęli -  to już... Nie ulega  jednak wątpliwości, że wszyscy opuścili mury szkoły bardziej dojrzali, gdyż  bogatsi  o trzy lata doświadczeń i... starsi.  Ostatni dzwonek wezwał brać szkolną do klas na spotkanie z wychowawcami. Absolwentom życzymy dostania się do szkół ponadgimnazjalnych pierwszego wyboru i powodzenia, a uczniom klas pierwszych i drugich mówimy – do zobaczenia po wakacjach. Wszystkim, którzy udają się na zasłużony odpoczynek,  miłego leniuchowania,  wielu serdecznych i przyjaznych ludzi spotkanych na wakacyjnych wojażach.

M. Nasiadko

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 29 sierpnia 2016 09:37
Data ostatniej edycji: pon, 29 sierpnia 2016 10:04:50

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0