Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 lipca 2022 napisz DONOS@

Przemoc rówieśnicza - warsztaty

W dniach 29.11.2017r. i 06.12.2017r. uczniowie klas III e, III a, III c, III d uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych zorganizowanych przez Biuro Interwencji Kryzysowej dotyczące  przemocy rówieśniczej. Zajęcia były prowadzone w ciekawy i interesujący sposób. Na początku młodzież zapoznała się z definicją agresji.  Następnie prowadzące w szczegółowy sposób przedstawiły rodzaje agresji. Szczególną uwagę zwróciły na problem „cyberprzemocy”. Kolejnym punktem programu była praca w grupach. Uczniowie otrzymali zadania do rozwiązania dotyczące przemocy rówieśniczej np.: sytuacją, w której ktoś bez pozwolenia umieścił kompromitujące zdjęcia lub nalał wody do butów. Młodzież miała znaleźć sposób na pozytywne rozwiązania tych trudnych zdarzeń. Zajęcia te były bardzo przydatne uczniom, którzy mogą w codziennym życiu spotkać się z podobnymi przypadkami. Ważne, że podczas zajęć, młodzież mogła rozwijać w sobie empatię i nauczyć się w jaki sposób reagować na krzywdę ludzką.

 

Beata Sobolewska

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 11 stycznia 2018 08:54
Data ostatniej edycji: cz, 11 stycznia 2018 09:01:16

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę