Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 30 października 2020 napisz DONOS@

RAJD PIESZY

 

W piątek 23 września br. młodzież naszego gimnazjum klasy III a i wszystkich klas pierwszych wraz z wychowawcami uczestniczyła w rajdzie pieszym. Był to jubileuszowy XXV rajd pieszy „Poznajemy Kurpiowszczyznę”. W tym roku wybraliśmy najdłuższy, bo liczący niemalże 15 km,  odcinek. Wymarsz na trasę rozpoczęliśmy o godz.9.00 w okolicach miejscowości Charubin. Następnie wędrowaliśmy pięknymi ścieżkami wiodącymi przez las. Po drodze mijaliśmy rezerwaty leśne „Łokieć” i „Tabory”. Naszymi przewodnikami byli leśnicy, którzy zwracali uwagę na pięknie zachowane drzewostany. Dłużej zatrzymaliśmy się przy mogile narodowych powstańców z 1864r.. Nieopodal jej rośnie sosna, na której wykonywano wyroki śmierci na bohaterach styczniowych.
Po skończonym marszu udaliśmy się do Morgownik, na pole biwakowe Pod Wiatą. Tam czekało już na nas ognisko, na którym mogliśmy upiec kiełbaski. Był to zasłużony czas na odpoczynek, regenerację sił, podziwianie meandrów  Pisy i  pięknego, jesiennego już krajobrazu wokół. Pogoda na szczęście wytrwała do ostatniej chwili. Na zakończenie odbyło się uroczyste podsumowanie rajdu. Prezes PTTK oddział w Łomży p. J. Żukowski wręczył naszej  młodzieży Puchar, a opiekunom p. M. Nasiadko i p. M. Leszakowi dyplomy będące podziękowaniem za rokroczną, wieloletnią już współpracę – organizowanie spływów kajakowych i pieszych rajdów. Tym miłym akcentem zakończyliśmy dzień pełen trudów. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń. Zachęceni dobrą zabawą oraz możliwością integracji postanowiliśmy po raz kolejny wyruszyć na rajd w następnym roku. Nie bez znaczenia na tę deklarację młodzieży miało to, że rajd to czas  prawdziwej laby od nauki w systemie klasowo - lekcyjnym.

M. Nasiadko

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 30 września 2016 08:33
Data ostatniej edycji: pt, 03 listopada 2017 09:55:25

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę