wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@
********************************************************************

SPRAWOZDANIE Z BALU CHARYTATYWNEGO

W dniu 08.02.2014 roku uczniowie naszego Gimnazjum-członkowie Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli  pod opieką P. Marii Jolanty Michalskiej n-la religii w VII Balu Charytatywnym Szkolnych Kół Caritas. Bal jak zwykle odbywał się w Zespole Szkół Mechanicznych w Łomży. Uczyliśmy się zabaw, tańców ale była to również okazja do podziękowań za udział w grudniowych akcjach na rzecz ludzi potrzebujących: Bożonarodzeniowa Zbiórka Żywności, Bożonarodzeniowy Dar Serca, w których wzięło udział 1000 wolontariuszy SKC i PZC.
Bal organizowany jest również z myślą o drugim człowieku, a mianowicie dzieciach, które przebywają w szpitalach i żeby umilić im czas choroby zbieraliśmy zabawki i przybory szkolne. Zostaną one przekazane z okazji Światowego Dnia chorego w dniu 11 lutego do placówek leczniczych z miast, z których dzieci uczestniczyły w balu.
Uroczystego otwarcia balu dokonał Dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej – ks. dr. Andrzej Mikucki, podczas którego powitał gości oraz odczytał Orędzie Papieża Franciszka z okazji XXII Światowego Dnia Chorego.
Do pierwszego tańca, jakim był „Polonez” zaproszono przybyłych gości: Panią  Ewę Sieniawską - Zastępcę Dyrektora ds. Pielęgniarstwa Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, Pana Krzysztofa Ryszarda Kozickiego - Kierownika Referatu ds. Pomocy Dziecku i Rodzinie w PCPR Łomża, Pana Jacka Koconia – dyrektora Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży oraz dzieci i młodzież, która przybyła na bal. W balu uczestniczyło 490 osób.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Publiczne Gimnazjum nr 9
nie, 23 lutego 2014 15:03
Data ostatniej edycji: cz, 02 listopada 2017 11:40:43

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0