wtorek, 24 października 2017 napisz DONOS@

DZIEŃ PATRONA W PUBLICZNYM GIMNAZJUM NR 9 IM. RODZINY LUTOSŁAWSKICH

 

Obchody Dnia Patrona Szkoły na dobre wpisały się do kalendarza Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży. W tym roku odbyły się 25 marca. Jak zwykle propagują one znajomość życia i aktywnej działalności członków zacnej rodziny – Rodziny Lutosławskich.
Społeczność szkolną  na  uroczystości powitała pani dyrektor W. Masłowska. W swoim wystąpieniu przypomniała, że  ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY jest wspaniałą okazją, aby krzewić wiedzę o niezwykle zdolnych  i wykształconych synach naszej ziemi, o ludziach, którzy wnieśli znaczny wkład w rozwój kultury narodowej, rozsławiając Ziemię Łomżyńską w Polsce, a Polskę
w świecie. Podkreśliła również, że uroczystość jest wspaniałą okazją, aby przypomnieć uczniom naszego gimnazjum o najważniejszych wartościach, za które się walczy i ponosi największe ofiary. Następnie pani dyrektor zaprosiła wszystkich do  obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez uczniów pod kierunkiem p. M. Nasiadko i p. J. Czerwonko. Zgromadzeni w ciszy i skupieniu wysłuchali nie tylko głębokich treści patriotycznych w słowie mówionym, ale także w tekstach zaśpiewanych pieśni. Całość dopełniła prezentacja multimedialna nt. patriotycznej działalności  członków Rodziny Lutosławskich.
Święto Patrona Szkoły jest zawsze wspaniałą  okazją do rozmów nt. wychowania młodego pokolenia w duchu miłości do Ojczyzny i szacunku do drugiego człowieka.

 

M. Nasiadko

 

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 01 lipca 2015 13:37
Data ostatniej edycji: śr, 01 lipca 2015 13:39:37

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0