Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

BIWAK INTEGRACYJNO – REKREACYJNY

W dniach 23 i 24 czerwca 2015r. uczniowie klas III e i I a wraz z wychowawcami p. M. Rong i p. M. Leszakiem oraz p. B. Kułagą wybrali się na biwak integracyjno – rekreacyjny do Kompleksu Agroturystycznego Olszynka. W przypadku uczniów klasy IIIe były to jednocześnie jedne z ostatnich wspólnie spędzonych chwil przed zakończeniem edukacji w gimnazjum.
Plan biwaku był bardzo napięty i obfitował w liczne niespodzianki. Na początku uczniowie musieli pokonać sprawnościowy tor przeszkód zawierający między innymi: bieg po równoważni, czołganie się pod drutem kolczastym, skok przez dwumetrową przeszkodę oraz czołganie się w rurze. Wśród śmiałków znalazły się również dziewczęta, które często okazywały się szybsze od swoich kolegów.
Po zmaganiach na torze udaliśmy się na ścianki wspinaczkowe, gdzie chętne osoby pod okiem instruktora mogły spróbować swoich sił. Co odważniejsi wspinali się również na tzw. podniebny harley, na szczycie, którego należało wykonać „jaskółkę”.
Kolejnym punktem biwaku był zjazd na linie – tyrolka. Mimo niesprzyjającej pogody prawie wszyscy uczestnicy wyjazdu skorzystali z tej możliwości, łącznie z opiekunami.
Po wspólnym obiedzie i chwili odpoczynku w domkach krytych strzechą, udaliśmy się nad rzeczkę, nad którą rozwieszony został most linowy. Zadaniem chętnych uczniów było przeprawić się na drugą jego stronę. Z brzegu rzeki zadanie wyglądało na bardzo proste. W praktyce tylko nieliczni poradzili sobie z nim do końca. Niejeden śmiałek namoczył nogi w czasie tego zadania.
Wieczór spędziliśmy przy ognisku, jedząc kiełbaski i dzieląc się wrażeniami z mijającego dnia. Około godziny dwudziestej zorganizowaliśmy dyskotekę pod gołym niebem. Myśleliśmy, że będzie to ostatni punkt  wieczoru. Jak się okazało, nie mieliśmy racji. Instruktorzy zaprosili nas do zabawy w nocne podchody. Po wyczerpującej zabawie na terenie ośrodka pełni wrażeń udaliśmy się na spoczynek.
Drugiego dnia, tuż po śniadaniu, uczestniczyliśmy w licznych zabawach integracyjnych, wymagających od uczestników współpracy oraz dobrej komunikacji. Oprócz „megapiłkarzyków” były potrójne wyścigi, wyścigi na rowerach gokartowych oraz gry zespołowe. Dzień zakończyliśmy na trampolinach oraz Eurobungie. W czasie tych zajęć nawet opiekunowie mogli, choć na chwilę, oderwać się od ziemi.
Pełni wrażeń bezpiecznie wróciliśmy do domu.

 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 03 lipca 2015 11:16
Data ostatniej edycji: pt, 03 lipca 2015 11:30:51

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę