Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@
****************************************************************

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

 

11 listopada 1918 r. to szczególna data dla Polaków. 94 lata temu, po 123 latach zaborów  i kilku krwawo stłumionych próbach wywalczenia wolności, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego dziś 11 listopada to symbol miłości ojczyzny ,walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

Z okazji tej ważnej rocznicy, w naszej szkole  12 listopada 2012r. odbyła się uroczysta akademia . W montażu słowno – muzycznym pt. „Mojej Ojczyźnie”, przygotowanym pod kierunkiem p. M. Zaremba i p. J. Czerwonko , uczniowie  klas  II a i III a przypomnieli drogę Polaków do wolności. Strofy wierszy i pieśni patriotycznych przypomniały słuchaczom , że niepodległość została  okupiona krwią i cierpieniem setek tysięcy bohaterów.

Wymownym akcentem była końcowa część uroczystości, w której zaśpiewano „Rotę”, a jedna z uczennic słowami wiersza przypomniała , że wszyscy jesteśmy żołnierzami Polski i stróżami jej granic:

 

„I taka będzie, jaką ją stworzymy,

Wysiłkiem woli,  pracą rąk i dusz.

Biedna  i słaba , albo też potężna w blasku zórz.”


Publiczne Gimnazjum nr 9
so, 17 listopada 2012 15:13
Data ostatniej edycji: nie, 20 stycznia 2013 17:18:49

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę