Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 03 marca 2021 napisz DONOS@
******************************************************************

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

              15 października  br. odbyła się w hali  szkolnej  akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Zorganizowali ją uczniowie kl. II d pod kierunkiem p. M. Nasiadko i p. J. Czerwonko. Na  zaproszenie społeczności szkolnej odpowiedział dyr. ZESz – p. T. Tyszka, zaszczycając nas swoją obecnością. Adresatami spotkania byli nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Skupione grono pedagogów z rozrzewnieniem wsłuchało się w montaż słowno – muzyczny, który skłonił do spojrzenia wstecz i podziękowania Mistrzom i Nauczycielom, których spotkaliśmy na drogach swego życia. W tym roku hasłem przewodnim była pochodząca z XVI w. mądrość: „Kto uczniem nie był, ten mistrzem nie będzie”. Artyści  w poważnych tekstach wygłosili chwałę o nauczycielach – przewodnikach i mistrzach swojej profesji, ludziach powołanych do przekazywania swojego mistrzostwa innym. Zaakcentowali również, iż nauczyciele wznoszą najpiękniejsze hasła: patriotyzm, krzewią kulturę, umiłowanie tradycji i wolności, a nade wszystko  edukacyjne wartości wywodzące się z dorobku Komisji Edukacji Narodowej. Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor  - W. Masłowska. Zwracając się do zebranych, wyraziła słowa podziękowania i uznania dla wysiłku wszystkich pracowników szkoły włożony w wychowanie młodego pokolenia. Z radością i dumą wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym.

            Tego dnia tradycyjnie nie zabrakło  serdecznych słów, kwiatów i czekoladek na osłodę nauczycielskiej codzienności. Uczniowie gorąco podziękowali wszystkim  pedagogom za ich żmudną, codzienną, często syzyfową pracę. Za trud, zaangażowanie i poświęcenie. Za okazywaną przyjaźń i za serce. Życzyli wszystkim  zebranym dużo zdrowia i cierpliwości, sukcesów w pracy i odporności na niepowodzenia, pomyślności w życiu osobistym i satysfakcji z własnych dokonań.

            Tegoroczna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej z pewnością  zapadnie  na długo w pamięci, zwłaszcza debiutujących artystów, i pozostawi niezapomniane wrażenia.

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 17 października 2012 15:01
Data ostatniej edycji: pon, 03 grudnia 2012 19:20:09

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę