Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@
******************************************************************

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

 

*********

 

       ,,Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”- pod takim hasłem 12 października 2012r. w Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Łomżyńskiej Katedrze, w której brali udział wszyscy uczniowie i nauczyciele. Całość uświetnił występ chóru  przygotowany  przez p. Marię Michalską i taniec liturgiczny w wykonaniu grupy aerobowej prowadzonej przez p. Izabelę Cywińską

       Kolejna część uroczystości odbyła się w szkole. Spotkali się na niej rodzice, pracownicy szkoły, pierwszoklasiści i przedstawiciele klas drugich i trzecich. Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Łomża p. Jacek Albin Nowakowski i p. Tomasz Tyszka- dyrektor Zarządu Ekonomicznego Szkół Gminy Łomża.

      Po odśpiewaniu hymnu odbyły się przemówienia dyrekcji szkoły i  gości, skierowane do pierwszoklasistów. Przedmówcy w swoich wystąpieniach podkreślali, jak ważna jest w obecnych czasach nauka i jak należy postępować w życiu, aby zasłużyć sobie na miano dobrego ucznia i wartościowego człowieka.

      Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli na sztandar szkoły uroczyste ślubowanie, które było oficjalnym momentem przyjęcia ich  w poczet gimnazjalistów. Tym razem do wielkiej szkolnej rodziny dołączyło107 uczniów.

    Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Zgromadzeni na uroczystości wysłuchali  montażu słowno- muzycznego, w którym uczniowie nawiązywali do przeszłości, mówili o teraźniejszości,  zastanawiali się nad przyszłością i zapewniali, że będą mądrze kroczyć po szkolnych ścieżkach. Wprawdzie twierdzili, iż przed nimi daleka droga, ale wierzą, że  wiedza, którą zdobędą w tej szkole, będzie dla nich ,, drogowskazem życia”.

 

*********

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 17 października 2012 15:01
Data ostatniej edycji: pon, 03 grudnia 2012 21:12:11

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę