Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
****************************************************************

221 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

 

**********

 

10 maja b.r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która była szczytem osiągnięć polskiej myśli politycznej i punktem zwrotnym w historii naszego kraju.

Uczniowie klas I – III pod kierunkiem p. M. Zaremba oraz p. J. Czerwonko przygotowali montaż słowno – muzyczny , który skłonił całą społeczność szkolną do refleksji nad tym, czym jest polskość i był okazją do oddania hołdu twórcom Ustawy Rządowej , którzy ostrzegali:

„Najpierwszym i najmocniejszym nieprzyjacielem sejmów jest osobiste dobro, prywata i niedbałość urzędników o dobro państwa”. (H. Kołłątaj).

Kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja była okazją do tego, aby zadać sobie  pytanie dotyczące patriotyzmu. Odpowiedzieć na nie pomogli nam soliści  - Mateusz Tyszka i Damian Korzep, wykonując patriotyczną wersję piosenki „Płynie Wisła, płynie”.

Uroczystość szkolna była przejawem naszej pamięci historycznej. Dzieło  Konstytucji 3 Maja nie zginęło . Przeszła ona do historii jako druga na świecie, po konstytucji amerykańskiej, a pierwsza w Europie, przed konstytucją francuską, demokratyczna ustawa zasadnicza.

 

**********

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 06 lipca 2012 11:02
Data ostatniej edycji: so, 13 października 2012 19:13:17

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę