Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@
******************************************************************

KONKURS GRANTOWY "SIEĆ DOBRYCH POMYSŁÓW"

          16 grudnia 2011r. rozstrzygnięto pierwszą edycję konkursu grantowego „Sieć dobrych pomysłów” realizowanego wspólnie przez firmę PSE Operator S.A. i Fundację Nasza Ziemia. Środkami w wysokości 100 tys. złotych wspartych zostanie w najbliższych dniach siedem najlepszych projektów zwiększających efektywność energetyczną w gminach Łomża, Ełk, Siedlce i Chęciny.

         Celem konkursu było wsparcie projektów służących poprawie efektywności energetycznej i racjonalnego wykorzystania energii elektrycznej. Do konkursu mogły przystąpić  urzędy gmin, placówki edukacyjne oraz organizacje pozarządowe i samorządowe z terenu czterech gmin objętych konkursem. Wnioski na konkurs można było składać od 1 września do 30 listopada 2011r.

         Konkurs Sieć dobrych pomysłów jest częścią programu realizowanego przez PSE Operator na rzecz Zrównoważonego Rozwoju i odpowiedzialności społecznej Spółki. PSE Operator aktywnie angażuje się w dialog społeczny oraz wspiera inicjatywy lokalne, szczególnie w zakresie efektywności energetycznej.

         Z obszaru wszystkich czterech gmin objętych konkursem nadesłano łącznie 20 różnych projektów. Wybierając zwycięzców, Jury zwracało uwagę na zgodność działań zgłoszonych w projekcie z celem konkursu oraz ich oryginalność, skalę podejmowanych przedsięwzięć, planowane efekty, w tym efekty medialne oraz długofalowość działań.

         Laureaci, wśród których znalazły się dwa urzędy gminne i pięć placówek szkolnych, otrzymają od kilku do kilkunastu tysięcy złotych na realizację takich działań, jak wymiana oświetlenia czy sprzętu dydaktycznego na nowy bardziej energooszczędny.

         Oprócz wyżej wymienionych, będą odbywać się różne działania edukacyjne takie, jak warsztaty edukacyjne, dni oszczędzania energii, pomiary zużycia energii w szkole oraz w domach, konkursy związane z efektywnością energetyczną, wycieczki do obiektów produkujących energię w sposób odnawialny oraz przedstawienia teatralne i happeningi.

 

Laureatami konkursu zostali:

- Gmina Łomża Energia ze słońca – efektywność energetyczna w gminie Łomża

- Publiczne Gimnazjum im. Rodziny Lutosławskich w  Łomży Energia elektryczna – wczoraj, dziś, jutro

- Zespół Oświatowy w Pruszynie Pracownia na ekologię szyta – Pruszyn oszczędza energię!

- Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi Ełckiej Włącz myślenie – oszczędzaj energię

- Zespół Szkół Samorządowych w Stradunach Energię oszczędzamy, podwójnie korzystamy

- Zespół Szkół nr 2 w Chęcinach Utworzenie Klubu Młodych Ekologów przy ZS nr 2 w Chęcinach

- Gmina Chęciny Świecimy przykładem

 

         Uzyskane dzięki PSE Operator S.A. środki pozwolą na lepszą promocję kwestii efektywnego wykorzystywania energii elektrycznej wśród uczniów naszego Gimnazjum, uczniów szkół znajdujących się w powiecie łomżyńskim, jak również wśród osób mieszkających i pracujących w Gminie i Mieście Łomża.

         Uzyskane, w ramach projektu Energia elektryczna – wczoraj, dziś, jutro, fundusze wykorzystamy m.in. na działalność Szkolnego Koła Ekologicznego, wycieczki do przedsiębiorstw pozyskujących energię z odnawialnych źródeł, organizację licznych konkursów dotyczących racjonalnego użytkowania energii oraz jej alternatywnych źródeł, rajd rowerowy promujący oszczędzanie energii, przygotowanie projektu oszczędnego domu, wymianę części oświetlenia w szkole na bardziej energooszczędne.

„Nagrodzone projekty prezentują ciekawe połączenie elementów o charakterze edukacyjnym z elementami inwestycyjnymi, co daje najwyższą możliwą skuteczność zaplanowanych działań. Jestem przekonana, że podejmowane działania wzbudzą zainteresowanie lokalnych społeczności i staną się przykładami dobrych praktyk do stosowania na tych terenach w przyszłości. Serdecznie gratuluję autorom projektów oraz zwycięskim placówkom i instytucjom, życzę powodzenia w realizacji powziętych zamierzeń! Dziękuję również wszystkim pozostałym uczestnikom tegorocznego konkursu za pracę i entuzjazm włożone w tworzenie projektów” – powiedziała Mira Stanisławska-Meysztowicz, Prezes Fundacji Nasza Ziemia, koordynującej konkurs.

         Zwycięskie projekty będą realizowane w pierwszej połowie 2012 roku. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Ministerstwo Gospodarki oraz Urząd Regulacji Energetyki.

         Informacje o przebiegu konkursu można znaleźć na stronie PSE Operator S.A., na stronie konkursu www.siecdobrychpomyslow.pl oraz uzyskać od koordynatora konkursu pani Marty Kałużyńskiej, tel.: (22) 622 5158, 512 158 326, mali: m.kaluzynska@naszaziemia.pl

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 02 stycznia 2012 21:11
Data ostatniej edycji: nie, 05 lutego 2012 20:25:12

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę