Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@
******************************************************************

ŚWIETO NIEPODLEGŁOŚCI

 

,,Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna…”,

 

takie hasło przyświecało uroczystości z okazji 93 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w dniu 9 listopada 2011r.

         Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie, w 40 minutowym montażu słowno - muzycznym, młodzież klas I – III w uroczysty i obrazowy sposób przedstawiła drogę Polaków do odzyskania niepodległości. Najbardziej wymownym symbolem była biało - czerwona ławeczka, która nawiązywała do „zniewolonej ojczyzny”, na tle której trzej zaborcy /Łukasz, Filip, Sebastian uczniowie klasy IIIC/ dokonali symbolicznie rozbioru Rzeczypospolitej. Zaś chłopcy z klasy I odegrali krótką,  pantomimiczną scenkę ukazującą ,,zniewolony naród”. Strofy wierszy i melodie patriotycznych pieśni przypomniały, że niepodległość została okupiona krwią i cierpieniem setek tysięcy bohaterów.

         Wymownym akcentem była końcowa części uroczystości, w której  młodzież wiwatowała zwycięstwo, rozrzucając biało - czerwone  kwiaty.

 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Publiczne Gimnazjum nr 9
wt, 15 listopada 2011 14:59
Data ostatniej edycji: pt, 13 stycznia 2012 18:27:49

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę