Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@
******************************************************************

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH - 29 WRZEŚNIA 2011

   

          Uroczyste Ślubowanie uczniów klas pierwszych odbyło się 29 września. Tego dnia dyrekcja szkoły zarządziła skrócenie zajęć, aby o godzinie 14:00 móc tradycyjnie rozpocząć to szczególne święto mszą sprawowaną przez księdza kanonika Mariana Mieczkowskiego w przepięknej Katedrze łomżyńskiej. Do mszy świętej posługiwali uczniowie naszego gimnazjum przygotowani przez panią Marię Michalską i pana Jerzego Jankowskiego. Psalmy pięknie odśpiewała Jola Jurkowska przy wtórze licznego chóru uczniów i uczennic naszej szkoły. Pani Michalska grała na gitarze, a Mateusz Tyszka akompaniował na akordeonie. Niecodzienne dziękczynienie zaprezentowały dziewczęta z grupy aerobiku przygotowane przez panią Izabelę Cywińską, wykonując przed ołtarzem taniec do pieśni Raduje się dusza ma. Procesja z darami wręczyła księdzu kanonikowi Marianowi Mieczkowskiemu kwiaty w geście podziękowania za przyjęcie zaproszenia do uczestnictwa w uroczystościach Ślubowania. Delegacja uczniów klas pierwszych złożyła również kwiaty pod tablicą upamiętniającą Rodzinę Lutosławskich, patrona naszego gimnazjum.

         Sztandar szkoły poprowadził gości, dyrekcję, nauczycieli i uczniów na oficjalną część Ślubowania, która odbyła się w auli szkolnej, gdzie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie przed panią Dyrektor Wiesławą Masłowską. Świadkami tej szczególnej chwili byli: ksiądz kanonik Marian Mieczkowski, wójt gminy Łomża pan Jacek Nowakowski, dyrektor Zarządu Ekonomicznego Szkół gminy Łomża pan Tomasz Tyszka, wicedyrektor naszego gimnazjum pani Anna Pawelec, przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców pani Dorota Orłowska, jak również rodzice, grono pedagogiczne, pracownicy obsługi i przedstawiciele klas drugich i trzecich.

         Mottem tegorocznej uroczystości były słowa rosyjskiego barda Bułata Okudżawy "Szlachetnym być, mieć godność i sumienie to najświętsze nasze przeznaczenie”. Tymi słowami prowadzący Martyna Lutostańska i Paweł Urbanowski rozpoczęli artystyczną część uroczystości, którą przygotowali uczniowie klas IA i IB pod kierunkiem pani Małgorzaty Sulkowskiej i pani Agnieszki Wawrzyńczyk. Uczniowie wypowiedzieli zarówno głębokie i poważne słowa, jaki i kilka zabawnych fraz. Akademię ozdobiły występy wokalne solistów: Magdaleny Pietraszewskiej, Katarzyny Waszczeniuk, Damiana Korzepa i Mateusza Tyszki, a także chóru klasy IB.

          Po zakończeniu części oficjalnej, goście zostali zaproszeni na poczęstunek w sali konferencyjnej, a uczniowie klas pierwszych z wychowawcami i zaproszonymi przedstawicielami klas drugich i trzecich rozpoczęli świętowanie w salach i na dyskotece. Zespół TOP tradycyjnie porwał wszystkich uczniów, nauczycieli, a także rodziców do tańca i z pewnością wszyscy, gdyby tylko mogli, bawiliby się w najlepsze do białego rana, aby jeszcze długo świętować to wspaniałe wydarzenie przyjęcia nowych uczniów w szeregi Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży.

Opracowała:

Agnieszka Wawrzyńczyk

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Publiczne Gimnazjum nr 9
so, 01 października 2011 21:31
Data ostatniej edycji: pt, 13 stycznia 2012 18:27:36

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę