Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@
******************************************************************

WITAJ MAJ, 3 MAJ...

         5 maja 2010 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji 219. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja. Za przygotowanie obchodów odpowiedzialna była klasa II b pod kierunkiem wychowawcy, Agnieszki Wawrzyńczyk. Na godzinie wychowawczej cała społeczność uczniowska, rada pedagogiczna, a także dyrekcja gimnazjum zebrała się w auli, aby przypomnieć sobie historyczne chwile tak ważne dla Polski i Polaków, ale także wielu państw, które tworząc własne konstytucje opierały się na tej z 1791 r. W krótkim wystąpieniu muzyczno-recytatorskim przytoczono pochlebne słowa ówczesnych i późniejszych poetów sławiących wartości Polski, jakie zyskała dzięki zmianie ustroju. W prezentacji multimedialnej przybliżono sylwetki twórców konstytucji, jej karty, a także ówczesne i współczesne symbole narodowe. Narratorzy przedstawienia opowiedzieli o trudnej sytuacji naszego kraju, która zmobilizowała działaczy do podjęcia prób ratowania ojczyzny poprzez stworzenie dokumentu stanowiącego istotę funkcjonowania państwa. Nawiązano również do niedawnych tragicznych wydarzeń, które pokazały, jak ważna dla Polski jest konstytucja. Po katastrofie pod Smoleńskiem i śmierci wielu przedstawicieli władz, to dzięki konstytucji, która przewiduje sposób postępowania w sytuacjach wyjątkowych, w kraju nie zapanował chaos, gdyż władzę i obowiązki przejęły odpowiednie organa. Społeczność gimnazjum wysłuchała też apelu o przystąpienie do głosowania w zbliżających się wyborach prezydenckich i o poniesienie odpowiedzialności kształtowania kraju, w którym żyjemy i wobec którego mamy wielkie nadzieje.

        Korzystając ze szkolnego zgromadzenia, rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Historyczny Krąg, w którym na poziomie szkolnym zwyciężyli i zostali nagrodzeni:

1. Paweł Drężek, kl. III C,

2. Weronika Jankowska, kl. II B,

3. Artur Wierzbowski, kl. I B.

Wyróżnione zostały Emilia Olszewska i Kinga Polkowska z kl. II B.

        Nagrody otrzymali również uczniowie, którzy wykazali się największą pomysłowością podczas karnawałowej dyskoteki i zwyciężyli w Konkursie Przebierańców: Przemysław Michalik, ID, Justyna Jankowska, IIB, Paulina Surel, IIIE. 

Gratulujemy!!!

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 11 czerwca 2010 11:07
Data ostatniej edycji: pon, 02 stycznia 2012 21:18:16

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę