Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@
******************************************************************

PROJEKT - ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE

         Od 2009 roku realizujemy w naszym Gimnazjum projekt współorganizowany przez Uniwersytet w Białymstoku w partnerstwie z COMBIDATA Poland sp. z o.o. pod tytułem  „ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE”. Istotą projektu jest rozwój kompetencji kluczowych uczniów gimnazjów w zakresie nauk matematyczno - przyrodniczych i przedsiębiorczości poprzez organizację dodatkowych, nieodpłatnych zajęć pozalekcyjnych oraz pozaszkolnych w ramach Szkolnego Ruchu Naukowego, w oparciu o współpracę uczelni wyższych ze szkołami, wyrażoną m.in. prowadzeniem zajęć dla uczniów przez nauczycieli szkół oraz kadrę dydaktyczną uczelni wyższych.

 

          Założeniem projektu jest realizacja zajęć w atrakcyjnej i przystępnej formie dla ucznia, odmiennej od standardowych lekcji szkolnych, z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań dydaktycznych wykorzystujących m. in. metodę projektu, materiały e-learnigowe, nowoczesne narzędzia dydaktyczne i wielofunkcyjny portal umożliwiający m.in. udostępnianie materiałów e-learningowych, prowadzenie e-kronik zespołów, uczestnictwo w forach i grupach dyskusyjnych.

 

        Praca nad każdym projektem trwa jeden semestr i kończy się przygotowaniem prezentacji multimedialnej przedstawiającej zmagania grupy z wybranym tematem. Przygotowane prezentacje oceniane są przez specjalistów z danej dziedziny pracujących, na co dzień na Uniwersytecie w Białymstoku. Spośród nadesłanych prac wyróżnionych zostaje 50 grup, które otrzymują nagrody oraz przedstawiciel wraz z opiekunem ma zaszczyt uczestniczyć w Festiwalu Naukowym.

 

        Za pracę w II semestrze nad tematem „Magiczny świat zwierząt” wyróżnienie otrzymała grupa prowadzona przez panią Monikę Rong. W nagrodę 24 września br. Wiktoria Sokołowska wraz z opiekunem reprezentowała grupę na Festynie Naukowym w Białymstoku. Uczennica uczestniczyła w wykładach na temat:

             - „Jak być dobrym szefem” – dr Dariusz Perło,

             - „Dlaczego storczyki są takie rzadkie?” – prof. dr hab. Emilia Brzosko.

        Na zakończenie uroczystości odebrała gratulacje oraz nagrody od koordynatora projektu panią dr Annę Józefowicz.

*************************************************

         Dzięki uczestnictwu w projekcie wyposażenie Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży zostało wzbogacone o nowoczesny sprzęt dydaktyczny (tablice interaktywną wraz z projektorem i laptopem, urządzenie wielofunkcyjne oraz aparat fotograficzny).

 

        Pracę grupy można zobaczyć na stronie:

 

rozwojprzezkompetencje.eduportal.pl/AnonimowyStronaGrupy.aspx?gid=75380

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 25 lutego 2010 11:17
Data ostatniej edycji: pt, 13 stycznia 2012 18:26:31

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę