Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@
******************************************************************

NOWOROCZNY DAR SERCA

 

        Ponad 52 tys zł zebrali gimnazjaliści w ramach akcji „Noworoczny Dar Serca”. W niedzielę z puszkami w rękach kwestowali uczniowie 26 gimnazjów z terenu byłego województwa łomżyńskiego. O datki prosili w pobliżu kościołów i na ulicach ponad 20 miast i miejscowości.
Zebrane środki komitet kwesty rozdzieli wśród chorych i niepełnosprawnych dzieci.

        Akcja odbyła się już po raz 11. Sztab kwesty, zgodnie z tradycją, mieścił się w Publicznym Gimnazjum nr 8 w Łomży. Szkoła zainicjowała zbiórkę 2 stycznia 2000 roku. Do udziału  zachęciła kolejne gimnazja, których uczniowie cyklicznie, w okolicach Świąt Bożego Narodzenia, wychodzą na ulice i proszą o wsparcie dla swoich potrzebujących kolegów. W tym roku kwestowali przedstawiciele wszystkich łomżyńskich gimnazjów. W całym regionie pieniądze zbierało łącznie 1,5 tys młodych ludzi i ich nauczycieli. Najlepiej poszło pomysłodawcom – uczniom PG8, którzy zebrali 8 tys zł. Dobrze poszło też kwestarzom z PG1 (4 tys zł), i PG9 (3,4 tys.), Gimnazjum Katolickie dołożyło swoje 3,2 tys zł. Przy zbiórce i liczeniu prężnie pracowały gimnazja w terenie – w Grajewie zebrano 4,8 tys., w Zambrowie 4,7 tys., a w niewielkim Śniadowie mieszkańcy wrzucili do puszek 1,9 tys. zł. Łącznie, jak wynika ze wstępnych wyliczeń, gimnazjaliści zebrali 52 tys. zł. Pieniądze ostatecznie zliczy bank.

       Już zgłaszają się osoby, które proszą o wsparcie. Środki trafią do potrzebujących, chorych i niepełnosprawnych z miejscowości, w których odbyła się zbiórka. PG w Wysokiem Mazowieckiem chce pomóc dwóm osobom. - Jedna osoba jest niepełnosprawna, druga ma cukrzycę – wyjaśnia Małgorzata Mokrzewska, dyrektor szkoły. Ale ostateczną decyzję o podziale środków z kwesty podejmie komitet organizacyjny, który spotka się 7 stycznia 2010 w siedzibie PG 8 w Łomży.


Od 2000 roku gimnazjalna akcja przyniosła prawie 400 tys zł.

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 16 grudnia 2009 13:28
Data ostatniej edycji: cz, 01 grudnia 2011 21:02:42

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę