Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@
******************************************************************

VII HODYCZEWSKIE DNI GIMNAZJALISTÓW

 

*************************

 

20 i 21 maja 2010 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich wraz z opiekunami: p. W. Radomską i p. M. Nasiadko wzięli udział w VII Hodyszewskich Dniach Gimnazjalistów. Przez dwa dni  rywalizowali z rówieśnikami w wielu konkurencjach sportowych oraz konkursach wiedzowych, świetnie się przy tym bawiąc.

 

Do Nowych Piekut – miejscowości, w której młodzież nocowała, przybyło aż 23 drużyny z gimnazjów województwa podlaskiego, co stanowiło liczną grupę około sześćset osób. Pierwszy dzień zaczął się od wymarszu na trasy rajdowe. Uczestnicy rozeszli się na 13 różnych szlaków, z których każdy miał długość od 10 do 12 kilometrów. Piechurzy po drodze zmagali się z wieloma zadaniami. Musieli m. in. wykonać plakat, pocztówkę czy odnaleźć jakieś ważne, urokliwe, ale tajemnicze miejsce. Na punktach kontrolnych należało zdobyć pieczątkę sołtysa wsi, przez którą drużyna przechodziła.

 

Po powrocie do Nowych Piekut gimnazjaliści prezentowali swoją drużynę, a później bawili się na koncercie muzycznym i dyskotece. Drugiego dnia wczesnym rankiem miał miejsce przemarsz wszystkich drużyn z Nowych Piekut do Sanktuarium w Hodyszewie na Mszę Świętą celebrowaną przez JE Księdza Biskupa T. Bronakowskiego.

 

Tego dnia odbył się również marsz na orientację, podczas którego drużyny zostały podzielone na grupy mieszane po to, by uczestnicy rajdu lepiej się poznali i nawiązali nowe znajomości.

 

Wyjazd do Hodyszewa dostarczył młodzieży niezapomnianych wrażeń. I choć wymaga od uczestników wielu wyrzeczeń i niemałego poświęcenia, to zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

 

*************************

 

 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Publiczne Gimnazjum nr 9
so, 01 października 2011 12:07
Data ostatniej edycji: cz, 29 stycznia 2015 12:49:45

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę