czwartek, 17 sierpnia 2017 napisz DONOS@

O BIBLIOTECE

 

Zapraszamy na stronę szkolnej biblioteki
www.pg9-biblos-lomza.cba.pl

 

 

********************************

„Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest niewymownym znakiem jedności kolejnych pokoleń, które z różnorodności czasów i kwestii tworzą wspólne patrymonium kultury i nauki. Biblioteka jest więc szczególną świątynią twórczego ducha ludzkiego, który odzwierciedla owo Boże natchnienie, które towarzyszyło dziełu stworzenia świata i człowieka”.

 

Jan Paweł II

 

********************************

 

Biblioteka szkolna  przy Publicznym Gimnazjum nr 9 w Łomży im. Rodziny Lutosławskich powstała w 1999 r. i działa od początku istnienia gimnazjum. Zajmuje pomieszczenie na pierwszym piętrze w sali nr 118.

Księgozbiór biblioteki liczy prawie 3 tys. woluminów i początkowo został utworzony na bazie zbiorów bibliotek szkół podstawowych gminy Łomża. Z czasem zbiory biblioteki zostały bogacone o zakupione pozycje książkowe oraz zbiory specjalne. Korzysta z niego ok. 430 uczniów, nauczyciele i pracownicy szkoły.

W bibliotece od 2008 roku działa  Multimedialne Centrum Informacji, które składa się z czterech komputerów z dostępem do Internetu, drukarki i skanera.

W pracach bibliotecznych pomaga 15 łączników z biblioteką – przedstawicieli każdej  klasy.

 

********************************

 

Bibliotek jest czynna od poniedziałku do piątku

w godzinach

od 7:30 do 13:30.

 

********************************

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
wt, 08 czerwca 2010 10:03
Data ostatniej edycji: 2017-03-24 09:06:09

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0