Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 listopada 2021 napisz DONOS@

Edukacja leśna gimnazjalistów

28 i 29 września uczniowie  klas drugich i trzecich pod opieką nauczycieli  udali się do Nadleśnictwa Nowogród celem uczestniczenia w edukacji na temat funkcjonowania ekosystemu leśnego.

Podczas  spaceru po malowniczym  lesie uczestnicy pozyskiwali wiedzę  od pracowników  na temat zasięgu terytorialnego Nadleśnictwa Nowogród, powierzchni gruntów, hodowli i użytkowania lasu, ochronie przyrody. Gimnazjaliści odczytywali tablice o tematyce przyrodniczo-leśnej, uczyli się  odróżniania tropów zwierząt leśnych oraz poznawania  gatunków drzew po kształcie i fakturze liścia. Usłyszeli także wiele ciekawostek i przydatnych informacji na temat grzybów i ich rozważnego zbierania. Po długim spacerze można było upiec kiełbaskę przy ognisku  przygotowanym przez pracowników Nadleśnictwa lub po prostu odpocząć w cieniu drzew na drewnianych ławkach ustawionych blisko rzeki i napawać się niesamowitymi widokami.

Prelekcja na świeżym powietrzu była zdecydowanie jedną z ciekawszych i przyjemniejszych form przyswajania wiedzy.

 

W. Pezda

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 05 stycznia 2018 11:13
Data ostatniej edycji: wt, 09 stycznia 2018 09:50:27

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę