Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 16 października 2021 napisz DONOS@

GIMNAZJALIŚCI W KAZIMIERZU N/WISŁĄ

1 czerwca 2017r. czterdziestopięcioosobowa grupa gimnazjalistów, uczniów kl. Ib, IIb i IIa, pod opieką wychowawców p. M. Nasiadko, p. W. Radomskiej i p. W. Pezda, wyruszyła na dwudniową wycieczkę po Lubelszczyźnie. Pierwszym miejscem, w którym zatrzymano się na dłużej, były Puławy. Tam spotkano  przewodnika, który w barwny sposób opowiedział o rodzinie Czartoryskich – dawnych właścicielach majątku. Kolejnym punktem programu był Kazimierz, miasteczko położone w malowniczej dolinie nad Wisłą.  Piękną Starówkę, średniowieczną basztę i Górę Trzech Krzyży zwiedzono z przewodnikiem, który opowiedzianymi anegdotami i licznymi ciekawostkami skupił uwagę słuchaczy i rozbudził w nich miłość do zwiedzanych miejsc. Po wytężonym dniu grupa pełna niezapomnianych wrażeń udała się na obiadokolację i zasłużony odpoczynek do schroniska Pod wianuszkami. Następnego dnia zwarci i żądni kolejnych przygód uczniowie wyruszyli w dalszą podróż, do Lublina. Tu z przewodnikiem zwiedzono wizytówkę miasta - Starówkę i Zamek Królewski. Spacer po Starym Mieście  uznano za wyjątkowy i magiczny za sprawą piękna odrestaurowanych kamienic i wąskich uliczek, rzadko spotykanych w krajobrazie polskich miast.  Z tarasu widokowego wysokiej i potężnej baszty, najstarszej budowli na Lubelszczyźnie, podziwiano panoramę miasta. Ostatnim punktem programu była Kozłówka, siedziba rodu Zamoyskich. To najpiękniejszy i najbogatszy pałac magnacki w Polsce, w którym zachowano autentyczny wystrój przełomu XIX i XX wieku. Wokół zespołu pałacowego  rozciągają się  ogrody, w których  czas spędzony cieszy zmysły widokiem i zapachem kwiatów. Uczniowie po dwóch dniach pełnych dobrych  wrażeń   cali, zdrowi, a przede wszystkim zadowoleni  wrócili do domu.

 

M. Nasiadko

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 19 lipca 2017 08:53
Data ostatniej edycji: cz, 02 listopada 2017 11:10:48

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę