Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 28 lipca 2021 napisz DONOS@

"ZERWANY KŁOS"

 

plakat.jpeg

22 lutego 2017r. ponad stuosobowa grupa młodzieży naszego gimnazjum uczestniczyła w seansie filmowym pt. „Zerwany Kłos” w reżyserii młodego, ale bardzo obiecującego twórcy Witolda Ludwiga. Dzieło jest filmową biografią szesnastoletniej dziewczyny, Karoliny Kózkówny, którą w 1987r. Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił błogosławioną. Akcja filmu przenosi nas do czasów I wojny światowej.  Główna bohaterka ginie z rąk carskiego oprawcy, gdy broni dziewczęcej czystości i godności. Z pewnością  widownię zgromadzoną w kinie  do głębi może poruszyć  przedwczesna i niezawiniona śmierć umiłowanej córki pana Kózki. Dzieło każe pochylić się nad ponadczasowym problemem, jakim jest ludzkie  cierpienie. Bardzo czytelny jest przekaz filmu, że miłość powinna i może  zwyciężyć nienawiść. Obraz trafia do odbiorcy, który dzięki wierze może odmienić własne życie.

M. Nasiadko

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 01 marca 2017 09:12
Data ostatniej edycji: cz, 02 listopada 2017 11:23:46

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę