Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 16 października 2021 napisz DONOS@

ŚWIĘTO SZKOŁY

W dniu 13 kwietnia 2016 roku  w Publicznym Gimnazjum nr 9 w Łomży odbyła się uroczysta akademia z okazji 14 rocznicy nadania szkole imienia Rodziny Lutosławskich. 
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Montaż  słowno-muzyczny na temat Rodziny Lutosławskich  przedstawili uczniowie z klas Ia, Ib, IIa, IIb, IIc, IId oraz IIIa przygotowani przez p. S. Kukowską, p. W. Radomską, p. J. Czerwonko oraz p. M. Grzymałę. Uczniowie gimnazjum dowiedzieli się, jak wiele nasza mała ojczyzna zawdzięcza członkom rodziny Lutosławskich z pobliskiego Drozdowa, którzy swoją pracą przyczynili się do rozwoju tej miejscowości jak i okolicznych wsi. Braci Lutosławskich działających w różnych dziedzinach życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego łączyło ogromne umiłowanie kraju. Byli wielkimi patriotami oraz ludźmi o wielu talentach. Młodzież naszego gimnazjum bierze przykład z Patrona Szkoły i rozwija swoje zainteresowania oraz różnorodne talenty, czego dowodem była przedstawiona podczas uroczystości prezentacja multimedialna ukazującą osiągnięcia uczniów zarówno w dziedzinach artystycznych, naukowych, jak i sportowych. Pani dyrektor Wiesława Masłowska, kończąc uroczystość,  podkreśliła, że Święto Szkoły jest wyjątkowym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej, gdyż  uświadamia, jak ważną rolę w życiu młodego człowieka odgrywa szkoła, która nie tylko edukuje, ale i wychowuje, integruje, uczy patriotyzmu, poszanowania wyższych wartości i wspiera rozwój młodego człowieka.

Opr. W. Radomska
S. Kukowska

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 06 maja 2016 14:35
Data ostatniej edycji: pt, 03 listopada 2017 09:58:10

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę