Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

UCZNIOWIE PG NR 9 W ŁOMŻY FERIE ZIMOWE SPĘDZILI W KARKONOSZACH

 

W dniach 30.01 - 05.02.2016r.  dwudziestoosobowa grupa młodzieży naszego gimnazjum pod opieką pań: A. Pawelec i M. Nasiadko była na zimowisku w Ośrodku Wczasów Dziecięcych „MARGO”w Bukowcu. Głównym celem wyjazdu było aktywne spędzenie ferii zimowych, poznanie walorów przyrodniczych Karkonoszy, a także integracja młodzieży. Wrażeń nie brakowało. Wycieczka z przewodnikiem po romantycznej ścieżce w Bukowcu, zwiedzanie Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska czy zajęcia plastyczne i muzyczno-ruchowe z instruktorkami – to tylko niektóre z atrakcji. Na zimowisku odbyły się też wycieczki jednodniowe do Karpacza i Szklarskiej Poręby. W Karpaczu uczniowie zwiedzali Świątynię Wang, Muzeum Klocków Lego. Podziwiali też krajobraz na zaporze Łomnica nad Jeziorem Łomnickim. Wszystkim, bez wyjątku, spodobał się też „Dziki Wodospad”, a niezapomnianych wrażeń dostarczyło wejście na skocznię „Orlinek”, z której niegdyś skakał sam Adam Małysz. Karpacz zapewnił młodzieży jeszcze jedną atrakcję – niezliczone rzeźby Ducha Gór i przydrożne, magiczne kamienie z napisami, odkrywane na każdym kroku. Niezapomnianą okazała się również wyprawa do Szklarskiej Poręby z przewodnikiem. Pan Piotr Norko oczarował wszystkich opowieściami o Karkonoskim Parku Narodowym. Uczniowie byli pod wrażeniem niezwykle pięknego, naturalnego wodospadu „Szklarka” i zaciekawieni grobem Liczyrzepy – Ducha Gór. Ci bardziej odważni chcieli wejść na ruchomy kamień „Chybotek”, najwyżej położony kamień o średnicy ok. 4 m, wsparty tylko w dwóch miejscach. Zwiedziliśmy także Leśną Hutę – hutę szkła, gdzie mogliśmy zobaczyć, jak od podstaw tworzy się szklane figurki oraz odbyliśmy wycieczkę do Sztolni Kowarskiej, gdzie dawniej wydobywano uran. W ośrodku MARGO również nie brakowało atrakcji – dyskoteki, ognisko z kiełbaskami, gry i zabawy integracyjne: Mam Talent, Karaoke itd. Trzeba przyznać, że na zimowisku w Bukowcu nie było czasu na nudę. Różnorodne atrakcje, jednodniowe wycieczki i pomysłowi uczniowie – to wszystko sprawiło, że wszyscy wrócili z ferii zadowoleni. Zdaniem gimnazjalistów Bukowiec to przepiękna, romantyczna miejscowość, którą należy koniecznie odwiedzić.

Opiekunowie grupy:
A. Pawelec
M. Nasiadko

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Publiczne Gimnazjum nr 9
pt, 12 lutego 2016 12:28
Data ostatniej edycji: pt, 12 lutego 2016 13:18:48

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę