Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

ENERGIA ELEKTRYCZNA – WCZORAJ, DZIŚ, JUTRO

 

Projekt był laureatem Konkursu Grantowego „Sieć dobrych pomysłów” organizowanego przez Fundację Nasza Ziemia we współpracy z inicjatorem konkursu - Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi Operator S.A. Grant ufundował PSE Operator S.A. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Ministerstwo Gospodarki oraz Urząd Regulacji Energetyki.

 

Celem projektu było poszerzenie wiedzy z zakresu oszczędzania energii elektrycznej. Inicjatorami wszystkich działań w szkole byli członkowie Szkolnego Koła Ekologicznego. Projekt realizowano w 2012 r.

W ramach projektu członkowie SKE i część uczniów z gimnazjum wzięło udział w wyjściach i wyjazdach edukacyjnych:

- Podczas spotkania z pracownikami lokalnej stacji energetycznej członkowie SKE dowiedzieli się ile energii zużywa Łomża i okoliczne miejscowości oraz na czym polega praca w takiej stacji.

- Wyjazd do Farmy Wiatrowej w Białej Wodzie poszerzył wiedzę 50 uczniów gimnazjum na temat pozyskiwania energii elektrycznej z odnawialnego źródła jakim jest wiatr. Młodzież poznała zalety takiego sposobu pozyskiwania prądu oraz liczne korzyści wynikające z tego dla środowiska.

- W czasie wycieczki do Kurowa członkowie SKE uczestniczyli w wykładzie na temat alternatywnych źródeł energii. Dzięki wizycie w Narwiańskim Parku Narodowym dowiedzieli się, gdzie w Polsce można pozyskiwać prąd z odnawialnych źródeł i jakie niesie to korzyści dla środowiska naturalnego. Wycieczka została zorganizowana zamiast wyjazdu na „Bramę na Bagna”, ze względu na dogodny termin wyjazdu i tematykę wykładu związaną z realizowanym projektem.

- Przedstawiciele klas III wzięli udział w rajdzie rowerowym w czasie, którego zachęcali mieszkańców Gminy Łomża do oszczędzania energii w domu i w pracy. Rajd odbył się z miejscowości Krzewo do Bronowa.

Cała społeczność uczniowska uczestniczyła w godzinie wychowawczej na temat oszczędzania energii oraz była zaangażowana w budowanie oszczędnego domu.

 

Więcej informacji o działaniach podjętych w ramach projektu na stronie:

http://szkolnekoloekologiczne.jimdo.com

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
cz, 10 września 2015 10:00
Data ostatniej edycji: pon, 03 października 2016 15:10:51

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę