Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@
******************************************************************

SZKOŁA BEZPIECZNA I PRZYJAZNA UCZNIOM, SZKOŁA TOLERANCJI

 

******

 

            W październiku w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczysta gala finałowa kończąca II edycję działań stworzonych przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku - „Szkoła Bezpieczna i Przyjazna Uczniom”, którego patronem jest Wojewoda Podlaski. O przyznanie Honorowego Certyfikatu Bezpieczeństwa starało się 62 podlaskich szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Każda szkoła, która wzięła udział w programie musiała przygotować Program Bezpieczeństwa w Szkole zawierający między innymi informacje o placówce, a w szczególności o sposobach radzenia sobie z przypadkami przestępczości wśród uczniów, metodach działań profilaktycznych prowadzonych przez szkołę, a także zakres współpracy z poradniami i ośrodkami prowadzącymi działalność pomocową. Projekty oceniane były przez specjalną komisję do spraw bezpieczeństwa, w skład której weszli przedstawiciele instytucji współtworzących Honorowy Certyfikat Bezpieczeństwa. Oprócz policji byli nimi Podlaski Urząd Wojewódzki, Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku, Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Białymstoku, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku oraz Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Komisja na podstawie oceny działalności poszczególnych szkół wyłoniła i nadała 42 podlaskim szkołom Honorowe Certyfikaty Bezpieczeństwa. Nasze Gimnazjum również otrzymało taki Certyfikat i od dziś może pochwalić się tym, że jest Szkołą Przyjazną i Bezpieczną Uczniom, w której jest przyjazna i spokojna atmosfera, a mając takie warunku rozwoju nauka idzie prościej i efektywniej.

 

             Druga część uroczystości poświęcona była zakończeniu i uroczystym podsumowaniu konkursu „szkoła tolerancji”. Celem  tego przedsięwzięcia było zachęcenie młodzieży szkolnej do refleksji na temat znaczenia dyskryminacji i ksenofobii oraz aktywizacja działań szkoły w zakresie szeroko rozumianej tolerancji. Nasze Gimnazjum otrzymało wyróżnienie za podejmowane działania właśnie w tym zakresie.

 

Artykuł powstał w oparciu o informacje zawarte na stronie

Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku

www.podlaska.policja.gov.pl.

 

******

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Publiczne Gimnazjum nr 9
śr, 17 października 2012 14:51
Data ostatniej edycji: pon, 03 grudnia 2012 19:21:29

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę