Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 17 czerwca 2021 napisz DONOS@
******************************************************************

DNI OTWARTE W NASZEJ SZKOLE 2012

 

************************

 

Jak co roku, w marcu, w Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży odbyły się Dni Otwarte. Gościliśmy wówczas uczniów i  ich rodziców oraz wychowawców szkół podstawowych gminy Łomża /Czaplic, Jarnut, Konarzyc, Kupisk, Lutostani, Pniewa, Podgórza, Puchał i Wygody/, a także szóstoklasistów z miasta Łomża.

 

To ważne dla naszej społeczności wydarzenie rozpoczęła pani dyr. Wiesława Masłowska, prezentując ofertę edukacyjną szkoły, jej atuty, osiągnięcia dydaktyczne i sportowe uczniów. Pani dyrektor z chlubą podkreślała  to, z czego kadra pedagogiczna i uczniowie mogą  być dumni: bogata baza dydaktyczna, bardzo duży i różnorodny wachlarz zajęć dodatkowych, miła i przyjazna atmosfera. W swoim wystąpieniu pani dyrektor zapewniła, że priorytetem dla pracowników szkoły jest bezpieczeństwo młodego człowieka,  który wychowywany jest w duchu poszanowania tradycji, kultury i religii.

 

Po tym wystąpieniu w radosny nastrój przybyłych gości wprawił występ naszej młodzieży należącej do szkolnego teatru Iskierka. Aktorzy, pod opieką p. B. Sobolewskiej, wystawili premierowe przedstawienie zatytułowane „Wiosna”. Wykazali się przy tym dużymi zdolnościami aktorskimi, a także pomysłowością w samodzielnym przygotowaniu dekoracji i rekwizytów.

 

Ważnym elementem programu był pokaz taekwondo. Młodzi sportowcy, pod opieką trenera p. K. Rychtera, pokazali, jak dobrze spożytkować nadmiar energii, uczestnicząc w zajęciach wschodnich sztuk walki. W tej dyscyplinie sportu nasi uczniowie odnoszą sukcesy nie tylko w kraju, ale też na arenie  międzynarodowej. No cóż... czekamy na olimpijczyka, gdyż to pełnoprawna dyscyplina olimpijska.

 

Dużym zainteresowaniem cieszył się także występ grupy tanecznej, którą przygotowuje do różnych pokazów i konkursów p. I. Cywińska. Dziewczęta tym razem przedstawiły układ aerobowy.

 

Tego dnia nie mogło zabraknąć też występów szkolnego chóru. Dostarcza on społeczności szkolnej niezwykłych przeżyć. Uczniowie mają bardzo bogaty i różnorodny repertuar, a koncerty młodych wykonawców często nagradzane są gromkimi brawami.  Perełki szkolne odkrywa i z nimi pracuje p. J. Czerwonko.

 

Na koniec młodzież naszego gimnazjum zaprosiła przybyłych gości do zwiedzenia poszczególnych klasopracowni, których opiekunowie przygotowali krótkie, przedmiotowe prezentacje.

 

Udział w Dniach Otwartych dał szansę otrzymania informacji o szkole, o tym, jak się w niej  pracuje, ale też spędza  wolny czas. Dziękujemy przybyłym gościom za podjęcie trudu i pozytywną odpowiedź na nasze zaproszenie.

 

Już dziś zapraszamy na kolejne  Dni Otwarte.

 

************************

 

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 07 maja 2012 20:27
Data ostatniej edycji: so, 13 października 2012 19:13:30

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę