Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Oferta szkoły na rok 2011/2012

 

W roku szkolnym 2011/2012 zaprojektowano

pięć oddziałów klas pierwszych 1a-e

o profilach ogólnych.

 

1a wychowawca p. M.Sulkowska

 

1b wychowawca p. A.Wawrzyńczyk

 

1c wychowawca p. S.Kukowska

 

1d wychowawca p. M.Leszak

 

1e wychowawca p. E.Marszał

 

 

      W klasach 1a i 1b nauka języka angielskiego prowadzona jest z podziałem na grupy podstawową i zaawansowaną.  Przydzielenie ucznia do określonej grupy odbywa się na podstawie wyników testu pisanego we wrześniu.

       Opiekę pedagogiczną w naszej szkole sprawuje wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Większość z nich posiada kwalifikacje do nauczania dwóch i więcej przedmiotów.

       Uczniom oferujemy naukę w mało licznych klasach (maksymalnie 24 osoby) umożliwiającą indywidualne podejście nauczyciela do każdego dziecka w procesie kształcenia. Integrujemy zespoły klasowe podczas biwaków, wycieczek i  wyjść.

       Jesteśmy szkołą przyjazną uczniom. Kierujemy się takimi wartościami jak: tolerancja, prawość, patriotyzm, wrażliwość na drugiego człowieka oraz zachowanie jego godność. Zapewniamy miłą atmosferę i atrakcyjne kierunki nauki. Ściśle współpracujemy z rodzicami uczniów. Szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo. Szkoła jest monitorowana, nauczyciele pełnią dyżury w budynku szkoły, w miejscu odjazdu autobusów oraz przed szkołą.

      Wyrównujemy szanse edukacyjne oferując m.in.:

* zajęcia wyrównawcze

* zajęcia w kołach zainteresowań

* dostęp do bogatej bazy dydaktycznej i multimedialnej szkoły

* naukę dwóch języków obcych na poziomie dostosowanym do możliwości i nabytych wcześniej umiejętności

* treningi w klubach sportowych

      Nasze gimnazjum stwarza uczniom możliwości wszechstronnego rozwoju, wyrównywania szans edukacyjnych. Uczestniczymy w licznych projektach oświatowych finansowanych z funduszy unijnych. W chwili obecnej realizujemy projekt pt. „Rozwój przez kompetencje”. Założeniem projektu jest realizacja zajęć w atrakcyjnej i przystępnej dla ucznia formie, odmiennej od standardowych lekcji szkolnych, z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań dydaktycznych.

     Do dyspozycji mamy 17 sal lekcyjnych w pełni przystosowanych do nauczania określonego przedmiotu. Klasopracownie wyposażone są w  tablice multimedialne, laptopy, projektory oraz sprzęt TV i DVD.

     Informatyka prowadzona jest w dwóch pracowniach, w których znajdują się 24 stanowiska komputerowe z bezpośrednim dostępem do Internetu.

      Nauczyciele języków to specjaliści z doświadczeniami pobytu w Anglii i Niemczech. Zajęcia odbywają się w sali wyposażonej w telewizor, odtwarzacze DVD i video, a także indywidualne słuchawki i sprzęt audio.

       Szkoła proponuje uczniom bogatą gamę zajęć sportowych, które odbywają się na pełnowymiarowej hali sportowej, dwóch siłowniach lub na boiskach szkolnych. Po lekcjach uczniowie mogą rozwijać sportowe pasje w ramach koszykówki, tenisa stołowego, strzelectwa, aerobiku, taekwondo, tańca itp

      Drużyna harcerska 16 ŁGDH „AZYL” istnieje od chwili założenia szkoły. Harcerze wraz z opiekunem panem Markiem Ulińskim spotykają się na zbiórkach, uczestniczą w zlotach i rajdach oraz kwestują na rzecz potrzebujących.

        Koło turystyczne prowadzone przez nauczyciela geografii panią Wioletę Radomską zrzesza uczniów zainteresowanych poznawaniem własnego regionu. Zajęcia prowadzone są w formie rajdów, wycieczek, spływów kajakowych itp.

        Szkolny teatrzyk „ISKIERKA” został założony w 2000 roku, przez bibliotekarkę, panią Beatą Sobolewską. Młodzi aktorzy przygotowują repertuar klasyczny jak też spektakle profilaktyczne, które są prezentowane w macierzystej szkole oraz w innych placówkach. W 2009 r. Teatrzyk wystąpił na specjalne zaproszenie Podlaskiego Kuratora Oświaty ze spektaklem terapeutycznym pt. Stop Narkotykom w Wojewódzkim Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży.

        Biblioteka szkolna posiada bogaty księgozbiór. Znajduje się w niej pięć stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, co stanowi Centrum Informacyjne w szkole.

        Świetlica to miejsce, w którym uczniowie miło i pożytecznie spędzają czas np. W oczekiwaniu na autobus. Można tu odrobić lekcje, skorzystać z pomocy nauczyciela lub po prostu odpocząć słuchając muzyki, czy oglądając film itp..

        Samorząd uczniowski jest animatorem życia kulturalnego i społecznego szkoły. Członkowie SU mają do własnej dyspozycji rozgłośnię radiowęzła i klub. Opiekunem młodzieży jest pani Małgorzata Nasiadko.

        Chór szkolny prowadzony przez panią Justynę Czerwonko skupia uczniów uzdolnionych wokalnie. Jego występy uświetniają wszystkie uroczystości. 

       Gazetka uczniowska ukazuje się od początku istnienia gimnazjum, jest redagowana przez młodzież pod opieką nauczyciela języka polskiego p. Izabeli Choińskiej. Na jej łamach prezentowane są bieżące informacje z życia szkoły oraz twórczość literacka uczniów.

Publiczne Gimnazjum nr 9
pon, 14 lutego 2011 21:45
Data ostatniej edycji: pt, 09 września 2011 18:09:40

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę